WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Особливості діагностування професійної компетентності викладачів - Реферат

Особливості діагностування професійної компетентності викладачів - Реферат

питання, як подання змісту навчання у вигляді, зручному для викладання, створення сприятливого освітнього середовища, володіння методиками викладання, учительський професіоналізм. 28 штатів використовують тестування з педагогічної компетентності. 20 з них застосовують для цього компоненти серії Praxis-II "Принципи навчання і викладання", що розроблені для трьох рівнів: К-6, 5-6 та 7-12 [11]. Тестування комунікативних навичок майбутніх учителів перевіряє їх здатність добре слухати, читати і писати. Використовується 17 різних тестів для перевірки педагогічної компетентності. Переважна більшість їх розробляється NES.
Нещодавно INTASC розробила нові тести з педагогічної компетентності, що отримали назву TTK. Дослідницька версія ТТК включає ТЗ, побудовані за INTASC принципами. До цих тестів включають ТЗ, що пов'язані з дослідженням випадків (case study exercise), оглядом документів, а також ТЗ зі сконструйованою відповіддю, які стосуються навчання, розвитку, мотивації, сценаріїв навчання і прикладів учнівських робіт. Останні дозволяють оцінити, чи розуміють майбутні викладачі основи розвитку дитини, їх мотивацію і поведінку, теорію навчання, загальні труднощі у навчанні, принципи управління класом і стратегії оцінювання. ТЗ з дослідження випадків стосуються ретельного розгляду ситуацій, що трапляються у класі, а ТЗ з огляду документів представляють собою підбірки документів, пов'язаних із комплексом навчальних ситуацій в окремій класній кімнаті. Зараз проходить пілотне дослідження цих тестів.
Лише 7 штатів вимагають від майбутніх учителів складання тестів із педагогічної компетентності з предмета. Тестування з педагогічної компетентності з предмета перевіряє аспекти педагогічної компетентності, що пов'язані і зі змістом навчання з предмета, і з педагогікою. Воно стосуються не стільки фактичних знань з предмета і формулювання тем, що робить їх зрозумілими слухачам, скільки шляхів представлення цих знань і формулювання завдань для пояснення цього матеріалу учням. Це також стосується розуміння того, що полегшує або утруднює вивчення учнями того чи іншого розділу. Наприклад, спотворене представлення про сонячну систему може перешкодити вивченню астрономії. На жаль, є лише 6 різних тестів для перевірки педагогічної компетентності з предмета. Усі вони розроблені ETS (серія Praxis ІІ) і містять тести з біології, іноземної мови, математики, фізики, соціальних наук та іспанської мови.
Висновки
У різних країнах є різні підходи до визначення вимог до викладача як з боку суспільства, так і з боку суб'єктів навчання та їхніх батьків. Проте наголос робиться на те, що вчитель:
- повинен знати свій предмет;
- здатний передати іншим свої знання, навички, досвід;
- спроможний здійснювати індивідуальне і групове навчання учнів, приділяючи основну увагу загальному розвитку дитини;
- може проводити оцінювання досягнутих результатів;
- спроможний відповідати за управління процесом навчання і контроль над ним;
- може визначати освітні цілі шкільних навчальних програм, проводити їх аналіз і переглядати у міру необхідності;
- здатний осмислювати свою практичну діяльність і вчитися на основі свого досвіду;
- сприяє у співдружності з іншими професіоналами ефективній роботі школи.
Основною метою ліцензування викладачів-початківців є гарантія їх компетентності. У США ліцензування викладацької діяльності, добір тестів і вибір прохідного балу відноситься до компетенції окремих штатів. Тести, що використовуються у цей час, вимірюють базові навички, загальну компетентність, знання з предмета, педагогічну компетентність і педагогічну компетентність з предмета, але рішення про видачу ліцензії ґрунтуються не тільки на результатах тестування.
Більшість штатів визнає лише програми підготовки викладачів, які акредитовані в місцевих організаціях. Кожен штат встановлює різні вимоги до освіти і досвіду практичної діяльності, що необхідні для одержання ліцензії на здійснення викладацької діяльності.
Ліцензійні тести для викладачів-початківців призначені для визначення кандидатів, які мають знання і навички, що мінімально необхідні для початку викладацької практики, і відокремлення їх від тих, хто таких знань і навичок не має. Такі тести не дозволяють відрізнити середньо кваліфікованих кандидатів у викладачі від високо кваліфікованих. Вони не призначені також для оцінювання всіх компетентностей, необхідних для початку практичної діяльності.
Формати тестових завдань можуть бути різними: багатовибіркові ТЗ (multiple-choice), ТЗ зі сконструйованою відповіддю (constructed-response), ТЗ на дослідження випадків (case study exercise), портфоліо.
У подальшому необхідно дослідити, наскільки система ліцензування діяльності педагогів може бути прийнятною та ефективною для підвищення якості викладацького складу в Україні, і визначити принципи підвищення ефективності системи управління якістю педагогічної освіти шляхом встановлення зворотного зв'язку із стандартами вищої освіти в замкненому колі "цілі/вимоги" - "процес/навчання" - "контроль/якість".
Список літератури:
1. Юнавичюте Л. Начальная подготовка учителей // Совершенствование систем образования: Стратегические приоритеты в подготовке и повышении квалификации учителей, в осуществлении контроля качества их работы. Материалы конференции. - Будапешт, 1999. - С. 57 - 59.
2. Ладеръер П. Начальная подготовка учителей // Совершенствование систем образования: Стратегические приоритеты в подготовке и повышении квалификации учителей, в осуществлении контроля качества их работы. Материалы конференции. - Будапешт, 1999. - С. 45 - 56.
3. Келли Дж. Роль образования и подготовки учителей в удовлетворении индивидуальных, общественных и экономических нужд // Совершенствование систем образования: Стратегические приоритеты в подготовке и повышении квалификации учителей, в осуществлении контроля качества их работы. Материалы конференции. - Будапешт, 1999. - С. 10 - 17.
4. Karen J. Mitchell, David Z. Robinson, Barbara S. Plake, Kaeli T. Knowles. Testing Teacher Candidates. The rile of licensure tests in improving teacher quality // Committee on Assessment and Teacher Quality. National Research Council. National Academy Press. Washington, DC. - 2003. 460 p.
5. Schmitt, K. (2000). An overview of credentialing. Paper commissioned by the Committee on Assessment and Teacher Quality, Center for Education, National Research Council. Unpublished paper; to obtain a copy contact the author at karaschmitt @hotmail.com.
6. Andrews T., Andrews L. (Eds.). The NAS-DTEC Manual on the preparation and certification personnel 5th ed. // National Association of State Directors of Teacher Education and certification. Dubuque, IA: Kendall / Hunt. 2000.
7. Removing the barriers to improving teaching. U.S. Department of Education. Washington, DC. 2001.
8. From National Association of State Directors of Teacher Education and certification. 2000.
9. Quality Counts. From Education Week. 2000, № 52.
10. Understanding your Praxis scores 1998-99. Educational Testing Service. [Booklet]. Princeton, NJ: 1999.

 
 

Цікаве

Загрузка...