WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Особливості діагностування професійної компетентності викладачів - Реферат

Особливості діагностування професійної компетентності викладачів - Реферат

викладачів, які акредитовані в місцевих організаціях. На національному рівні акредитовано менш ніж 40% програм підготовки викладачів [8].
У більш ніж 40 штатах, програми підготовки викладачів у коледжах і університетах можуть бути акредитовані як штатом, так і на національному рівні. Відповідальність за акредитацію покладена на Національну Раду щодо акредитації, що складається із 33 спеціалізованих професійних асоціацій викладачів, методистів і законодавців локального рівня і рівня штату. Акредитація на національному рівні може бути замінена акредитацією на рівні штату. Крім того, штати можуть встановлювати свої особливі вимоги до зарахування на програми підготовки викладачів і свої особливі вимоги до навчальних дисциплін і навчальних/педагогічних практик. Замість вимог до навчальних дисциплін деякі штати встановлюють стандарти на знання та вміння, що мають бути продемонстровані випускниками. Ці стандарти, як правило, відповідають вимогам INTASC.
Окрім цього, більшість штатів вимагають від кандидатів на отримання ліцензії успішного проходження одного чи більше тестувань з базових навичок, загальних знань, знань з предмету або з педагогічної компетентності. Вимоги до отримання ліцензії з боку штатів можуть включати американське громадянство, вікові обмеження, наявність рекомендації тощо.
Більшість штатів має дво- або триступеневу систему ліцензування, що передбачає додаткові вимоги до отримання кожного типу ліцензії. У 31 штаті вимагається наявність початкової ліцензії (що діє від двох до п'яти років) і одержання в разі виконання додаткових вимог стандартної професійної ліцензії. Ще у 13 штатах вимагається додатковий атестат підвищеного рівня. Тільки 3 штати надають довічну ліцензію підвищеного рівня. Більшість додаткових вимог до отримання ліцензії стосуються шляхів одержання вченого ступеня (вище бакалавра) або подальшого професійного зростання. Деякі штати для отримання ліцензії наступного рівня вимагають наявності необхідної викладацької практики.
Застосування додаткових вимог до отримання ліцензії зменшує загальну кількість дипломованих викладачів, що необхідна для заповнення вакантних посад. Особливо це стосується викладання математики, природничих наук, двомовної та спеціальної освіти в деяких місцевих і сільських районах. У зв'язку з цим майже всі штати дозволяють видавати обмежені ліцензії для тимчасового залучення викладачів, що не склали деякі тести. Крім того, для забезпечення ліцензійної мобільності 40 штатів уклали угоду щодо визнання документів про завершення програми підготовки вчителів і ліцензій, виданих одним штатом, на території іншого.
Ліцензійні тести, що використовуються у США
Зупинимось більш детально на вимогах до тестування - на діагностичному компоненті. Практика тестування викладачів, проходження якого необхідно для одержання ними ліцензії, різна в різних штатах.
Для перевірки певних аспектів викладацької діяльності використовуються різні тести. Концепція добору змісту іспитів заснована на врахуванні тих знань і навичок, якими повинні оволодіти викладачі. Подібно до ліцензійних тестів у інших професійних галузях, акцент робиться на перевірці комплексу знань і навичок, що відібрані експертними групами педагогів-методистів. Вони визнані мінімально необхідними для того, щоб розпочати викладацьку діяльність і не призначені для визначення рівня (середній, високий) кваліфікації викладачів.
У цей час 42 штати під час прийняття різних адміністративних рішень щодо кандидатів у викладачі використовують результати ліцензійного тестування. Останнє є обов'язковим для зарахування на програму перепідготовки викладачів, для підтвердження успішного завершення навчання і під час одержання ліцензії на професійну (викладацьку) діяльність. Кожен штат при цьому вибирає свої тести і встановлює власні прохідні бали [5]. Зараз використовується кілька сотень ліцензійних тестів для викладачів-початківців. Цими тестами вимірюється практично все - починаючи від основних навичок з читання, писемності і математики до знання конкретного предмета, а також загальних знань або знань з дидактики навчання. Формати тестових завдань (ТЗ) можуть бути різними - від багатовибіркових (multiple-choice) до ТЗ зі сконструйованою відповіддю (constructed-response). Таке тестування позитивно впливає на кандидатів у викладачі і потенційно на студентів американських коледжів і шкіл.
Для отримання ліцензії більшість штатів вимагають складання від одного тестового іспиту із базових навичок (Алабама) до чотирьох різних іспитів, що включають тестування із базових навичок, педагогічної компетентності і предметних знань. Кожен із цих іспитів може складатися більш ніж з одного тестового екзамену.
Є два основних розробники тестів для ліцензування вчителів: ETS і NES. ETS є розробником тестів серії "Praxis" ("Праксіс"). У табл. 2 представлено розподіл кількості штатів, що використовують різні типи тестових іспитів для отримання початкової ліцензії, за їх розробниками (1998-1999 роки) [5]. Порівняння робиться для п'яти різних типів ліцензійного тестового іспиту: базові навички, загальна компетентність, знання з предмета, педагогічна компетентність, педагогічна компетентність з предмета.
Найбільша кількість штатів для перевірки базових навичок з писемності, комунікативності і математики використовує тестування. У 38 штатах для отримання первинної ліцензії від кандидатів вимагається відповідність мінімальним вимогам щодо базових навичок. У 28 штатах використовують першу частину серії Праксіс "Praxis І", що вимірює базові навички з математики, читання і письма. Існують як паперові, так і комп'ютерні версії. У 14 штатах використовують тестування для перевірки загальної компетентності, що передбачає перевірку знань з гуманітарних наук на додипломному рівні. Ці тести можуть, також, перевіряти загальнонаукову освіченість з математики, історії, соціальних наук. Серія Praxis-II цих тестів складається з трьох частин, що перевіряють: загальну компетентність, професійну компетентність і комунікаційні навички. У 31 штаті від кандидатів у викладачі вимагається складання тестів із загальних знань з предмета.
Для перевірки базових навичок зараз використовується 40 різних тестів, а для перевірки загальної компетентності - тільки 5. Проте, є більше 500 різних тестів для перевірки загальних знань з предмета. Як і у випадку тестування для перевірки базових навичок і загальної компетентності, тут можуть використовувати тести від різних розробників, зокрема - 126 ETS тестів із конкретних предметів, що охоплюють 50 різних предметних галузей (серія Praxis ІІ), і близько 360 NES тестів. Причому, ETS нещодавно проголосила про оновлення тестів ізконкретних предметів серії Praxis ІІ з метою приведення їх у відповідність до стандартів і включення більшої кількості ТЗ з педагогіки.
Тестування з педагогічної компетентності перевіряє рівень педагогічної освіченості майбутніх учителів, знання і навички з психології освіти, методики планування процесу викладання, методики здійснення викладання, методики оцінювання результатів навчання, управління тими, хто навчається, й освітнім середовищем. Воно охоплює такі

 
 

Цікаве

Загрузка...