WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Навчання майбутніх учителів інформатики апаратних і системних програмних засобів у вищих педагогічних навчальних закладах - Реферат

Навчання майбутніх учителів інформатики апаратних і системних програмних засобів у вищих педагогічних навчальних закладах - Реферат

науковий та теоретичний зміст загального курсу інформатики, а також ефективніше використовувати широкий спектр зв'язків курсу інформатики й обчислювальної техніки з іншими навчальними предметами [11, 8, 12].
Завдання для виконання практичних робіт навчального модуля:
1. Встановити та налаштувати програмне забезпечення для роботи в глобальній комп'ютерній мережі Інтернет.
2. Виконати фізичне під'єднання модему докомп'ютера і телефонної мережі та встановити необхідне програмне забезпечення; встановити зв'язок із пулом одного з провайдерів Інтернету.
3. Ознайомитися з пошуковими системами мережі Інтернет; налаштувати роботу електронної пошти.
Обладнання робочого місця навчального модуля: персональний комп'ютер, модем, телефонна лінія та відповідне програмне забезпечення.
Примітка: для виконання практичних робіт може бути використаний персональний комп'ютер, який використовується в загальному навчальному процесі, телефонна лінія повинна мати вихід за межі місцевої автоматичної телефонної станції, для встановлення зв'язку з пулом провайдера Інтернет можна використати гостьовий доступ.
Модуль 5. Локальні мережі (6 год.)
Мета навчального модуля: сформувати вміння та навички налагоджувати роботу локальної мережі та використовувати її в навчальному процесі.
Пояснювальна записка до навчального модуля
Організація навчального процесу на сучасному рівні в комп'ютерному класі середніх навчальних закладів неможлива без використання локальної мережі (LAN - Local Area Network). Локальна мережа - це сукупність кількох комп'ютерів, з'єднаних за допомогою відповідного апаратного і програмного забезпечення, у межах одного будинку або сусідніх будинків. У середніх навчальних закладах, як правило, це об'єднання учнівських комп'ютерів із персональним комп'ютером учителя, а також, за наявності кількох комп'ютерних класів, об'єднання цих класів у корпоративну мережу.
Використання локальної мережі в середніх навчальних закладах відкриває широкі можливості застосування різноманітних програмних засобів та їх вивчення, а також забезпечує:
- розподіл даних (Data Sharing). Дані в мережі зберігаються на центральному комп'ютері і можуть бути доступні на локальних комп'ютерах. Завдяки цьому відпадає потреба на кожному робочому місці використовувати зовнішній запам'ятовуючий пристрій для збереження однієї й тієї ж інформації;
- розподіл ресурсів (Resource Sharing). Периферійні пристрої можуть бути доступні для всіх користувачів мережі. Такими пристроями можуть бути, наприклад, принтер, сканер, факс тощо;
- розподіл програм (Software Sharing). Усі користувачі мережі можуть мати доступ до програм, що встановлені на одному комп'ютері. Звичайно, водночас повинна використовуватись мережева версія відповідних програм;
- роботу з електронною поштою (Electronic Mail). Усі користувачі мережі можуть інтерактивно з'єднуватися за допомогою комп'ютерів один з одним, щоб передавати або приймати повідомлення;
- організацію загального доступу до Інтернету.
Налагодження локальної мережі потребує від учителів середніх навчальних закладів знань і навичок встановлення відповідного апаратного (мережева плата, кабелі, конектор, термінатор, концентратор, комутатор тощо) і програмного (драйвер, протокол, компоненти операційної системи тощо) забезпечення. Особливістю роботи з локальною мережею є те, що більшість комп'ютерів мережі використовуються учнями і в будь-який час навчального процесу неправильні дії учнів можуть вивести мережу з ладу. Відновлення робочого стану мережі, у більшості випадків, доцільніше виконувати вчителю інформатики [8, 12].
Завдання для виконання практичних робіт навчального модуля:
1. Виконати проектування мережі, використовуючи різноманітні топології і мережеве обладнання; ознайомитись з технологію виготовлення кабелів локальної мережі.
2. Установити мережеву карту в комп'ютер і налаштувати відповідне програмне забезпечення.
3. Визначити та порівняти швидкості передавання даних за допомогою локальної мережі з використанням коаксіального кабелю та "витої пари", виконати інсталяцію й налагодження програми "Інтранет" та продемонструвати можливості використання її в навчальному процесі.
4. Установити зв'язок між двома комп'ютерами для відеоконференцій, використовуючи відеокамери та відповідне програмне забезпечення, налаштувати доступ до ресурсів інших комп'ютерів та роботу електронної пошти.
Обладнання робочого місця навчального модуля: два персональні комп'ютери, кабелі локальної мережі (коаксіальний і типу "вита пара"), мережеве обладнання, програмне забезпечення.
Примітка: для виконання завдання 4 бажано використати існуючу локальну мережу, у якій є різні периферійні пристрої.
Модуль 6. Методи введення/виведення, оцифровування й опрацювання статичних, динамічних зображень та звуку (6 год.)
Мета навчального модуля: сформувати уміння та навички налагоджувати роботу з периферійними пристроями введення/виведення, оволодіти основними методами опрацювання статичних і динамічних зображень та звуку.
Пояснювальна записка до навчального модуля
Ефективне використання комп'ютера для графічного подання інформації стало можливим після появи потужних обчислювальних систем із досить значними обсягами оперативної та відеопам'яті і пристроїв збереження даних. Сучасні комп'ютери забезпечують роботу в графічному режимі, який характеризується якістю зображення значно вищою, ніж зображення, які створюються за діючими стандартами кольорового телебачення.
До задач, які постають перед учителями інформатики в підготовці до навчального процесу, відносяться задачі створення дидактичних матеріалів - відеоматеріалів, паперових копій, логічних структур на зовнішніх запам'ятовуючих пристроях та у локальній мережі, заготовок електронних документів (електронних таблиць, баз даних тощо). Розв'язування цих задач стає значно простішим за наявності деяких периферійних пристроїв таких як сканер, принтер, цифрова теле- та фотокамера, TV-тюнер тощо, які дозволяють виконувати введення/виведення статичних і динамічних зображень та звуку. Використання сучасних програмних засобів надає можливість користувачеві працювати з графічними зображеннями, використовуючи інструменти i прийоми, які подібні до традиційних (олівець, пензель, розтушовування тощо) так і додаткові [12].
Завдання для виконання практичних робіт навчального модуля:
1. Виконати фізичні підключення та інсталяцію програмної підтримки периферійних пристроїв.
2. Визначити технічні параметри периферійних пристроїв та межі їх можливих застосувань.
3. Виконати введення статичних і динамічних зображень та звуку, зберегти отримані дані в різних форматах та зробити порівняльну характеристику.
4. Виконати коригування (опрацювання) отриманих даних за допомогою

 
 

Цікаве

Загрузка...