WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Навчання в умовах інформаційно-освітнього простору цифрової школи - Реферат

Навчання в умовах інформаційно-освітнього простору цифрової школи - Реферат

з прийнятими стандартами, починаючи з рівня гімназій [12].
Телекомунікаційні технології в школі 2010. Програма eEurope передбачає оснащення шкіл швидкісними інформатичними мережами в стандарті Gigabit Ethernet, які повинні надати і забезпечити можливість доступу до Інтернету і послуг шкільної мережі з пропускною спроможністю (трафіком) - 1 ГБ/с. Для порівняння, у країнах східної та центральної Європи вони на сьогоднішній день в середньому в 50 разів повільніші. Подібні мережі дуже дорогі, оскільки необхідно провести оптоволоконні кабелі практично до кожного комп'ютера. На допомогу приходить технологія "оптоволоконний кабель для установи" (Fiber-to-the-desktop)", що надає можливість протягнути такого роду з'єднання тільки до комп'ютерної лабораторії. У її стінах знаходяться інсталяційні перемикачі (switch), від яких до комп'ютерів "протягнутий" уже мідний кабель. Не дивно, що такі мережі вимагають відповідного устаткування. У шкільному серверному центрі знаходяться: router і firewall, відомі швидше великим фірмам. Router відповідає за доступ до Інтернету, а firewall контролює, чи не відбувся злом або несанкціонований доступ до шкільної мережі.
Перемикач Switch перемикає окремі фрагменти мережі - комп'ютерні класи. Таким чином, забезпечена безвідмовна робота і постійний доступ до локальної і глобальної мережі - Інтернет. Другий перемикач, задача якого управління рештою устаткування, названий багатопортовим конвертором медіумів, допускає і забезпечує зв'язок з комп'ютерною мережею Інтернет - телефонів і камер. У кожному комп'ютерному класі заінстальовані спеціальні розетки, що забезпечують живлення через інформатичну мережу телефонів, камер та інших пристроїв. У серверному центрі знаходиться також лазерне друкарське устаткування. А підключена до мережі сигналізація надає можливість і гарантує автоматичний виклик допомоги у разі загрози.
Всюди в класах і навчальних аудиторіях, а також у плавальному басейні і в спортивній залі, окрім традиційного оснащення, знаходяться інформатичні системи, що полегшують і підтримують проведення занять. Перш за все, 30-дюймові сенсорні дошки. На них висвічуються мультимедійні навчальні матеріали, вправи, результати змагань, телепередачі з уроками фізкультури, що проводяться в системі e-learning. В останньому випадку викладач або тренер може вести заняття методом відеоконференцій. Один учитель може таким чином обслуговувати навіть чотири школи, знаходячись в кількох сотнях кілометрів від них.
Крім того, баскетбольні дошки, сітка й ворота для ручного м'яча забезпечені спеціальними датчиками, що показують на екрані поле попадання і допущені помилки, які при кидання або пострілу вчинив учень.
Зал Школи водіння забезпечений мінімум двома комплектами мультимедійних персональних комп'ютерів, комплектами керма, педалей і важелів перемикання передач. Разом усі вони складають систему управління віртуальним автомобілем. На обох робочих столах учнів знаходяться два малі монітори, це віртуальні дошки, завдяки яким можна імітувати рух будь-якого автомобіля, вантажівки, автобуса. Над комп'ютерами знаходиться великий екран, розділений на дві половини - по одній на кожне робоче комп'ютерне місце. На ньому представляється те, що водій бачить через переднє скло віртуального автомобіля, а також у дзеркалах заднього огляду. Для навчання водінню можуть також служити комерційні рейдові, спортивні ігри, такі, як, наприклад, Collin McRae та ін. У залі школи водіння інструктор, використовуючи Інтернет-з'єднання, може дистанційно запропонувати учням для вирішення практично будь-яку ситуацію на дорозі й у різні погодні умови.
У тренажерній залі знаходиться дещо менший екран. Він служить тим же цілям, що і сенсорні дошки в плавальному басейні і спортивній залі - завдяки невеликим розмірам може також "показувати" індивідуальні помилки тим, хто тренується [12].
Пріоритетний статус комп'ютерних класів. Школа обов'язково має окремі комп'ютерні класи, оснащені персональними комп'ютерами нового покоління з окремими графічними картами, швидкою пам'яттю RAM, об'ємні тверді диски і рідкокристалічні дисплеї з діагоналлю більше 17 дюймів. На стіні 30-дюймовий РК-екран для пояснення і навчання, у тому числі програмування і використання комп'ютерної графіки.
Комп'ютерний інформатичний клас має в розпорядженні власну локальну мережу, окрему від шкільної, а також сервер з операційною системою Linux. Учні можуть, таким чином, легко, швидко й дешево навчитися конфігурувати й управляти інформатичними мережами. Програмне забезпечення майстерні, окрім спеціальних програм для програмування і використання комп'ютерної графіки, включає також мультимедійні педагогічні програмні засоби для комп'ютерної підтримки навчання окремих предметів.
Класи для проведення уроків з окремих дисциплін і аудиторії діляться на такі, у яких не проводяться досліди і дослідження, наприклад, мовні, математичні - оснащені не комп'ютерами, а терміналами з клавіатурою, керовані з центрального серверу, або експериментальні, наприклад, хімічна, фізична, які об'єднані в особливі малі локальні комп'ютерні мережі із сервером у класі, де викладається даний предмет, а учні замість терміналів, мають персональні комп'ютери, на яких проводять у відповідних середовищах віртуальні дослідження.
У навчальних класах першого типу замість дошки або звичайного великого екрану інтерактивна дошка, наприклад, SmartBoard, що дозволяє проведення дистанційних уроків, полегшує управління заняттями тощо.
На робочих місцях учнів знаходяться рідкокристалічні 17-дюймові дисплеї. На них можна переглядати освітні фільми або знаходити в Інтернеті додаткові матеріали для занять з окремих предметів, наприклад, на тематичних вітринах освітніх порталів та платформ дистанційної освіти, або інших Інтернет-сторінках, перевірених і рекомендованих учителем. Комп'ютери учнів оснащені невеликими жорсткими дисками, що дозволяє записувати результати їх роботи [12].
Комп'ютерна мережа в комп'ютерних класах другого типу забезпечує пряме повідомлення з інструментами для проведення досліджень на робочих місцях у залі. Дані враховуються і записуються під час проведення дослідів; учні самі їх проводять і паралельно інтерпретують одержані результати. Звідси необхідність створення власної мережі, оскільки програмне забезпечення для проведення таких експериментів і необхідність одночасного записування проміжних і кінцевих результатів, які привели б до перевантаження шкільної мережі [12].
Школа - Мультицентр
Школи у великих і малих містечках, атакож в селищах і селах повинні бути відкриті практично весь час, виконуючи крім функції підтримки навчальних занять, функцій, які подібні будинку культури. Така модель школи робить можливим перетворення школи з навчального закладу в центр освіти в більш широкому значенні цього слова, мультимедійний, культурний, суспільний центр (Мультицентр), який є відкритим, працює цілодобово і служить на благо всіх громадян даної місцевості. Центр оснащений відмінним сучасним комп'ютерним устаткуванням, спеціальним програмним забезпеченням і різного роду периферійними пристроями, такими як камери, сканери, принтери, мікрофони, динаміки, вимірювальні пристрої,

 
 

Цікаве

Загрузка...