WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Інформаційне наповнення порталу «Діти України» - Реферат

Інформаційне наповнення порталу «Діти України» - Реферат


Реферат на тему:
Інформаційне наповнення порталу "Діти України"
Однією з актуальних проблем сучасної освіти є використання електронних інформаційних ресурсів, сервісів і служб мережі Інтернет в освітньому процесі - електронної пошти, чатів, форумів, конференцій. У такий спосіб досягається головна мета сучасного освітнього процесу - виховання критично мислячої особистості, здатної до безперервного підвищення свого культурного, освітнього і професійного рівня, високого рівня адаптованості до нових умов життя суспільства.
Користувачами Інтернет-ресурсів є, здебільшого, молодь, для якої інформація, що надходить з Інтернет-простору, формує специфічний виховний простір. Недостатність освітньої україномовної інформації в електронному просторі призводить до неможливості цілеспрямованого впливу на молодіжну аудиторію з метою створення позитивного інформаційного поля освітнього напряму, побудови системи прямих виховних дій у цьому просторі.
Розвиток інформаційного суспільства, розповсюдження мережі Інтернет як основної інформаційної технології сучасного світу, в тому числі і в галузі освіти, викликає необхідність побудови і розвитку інформаційних ресурсів освітнього спрямування, створення україномовного освітнього інформаційного середовища.
Інформаційні ресурси в мережі Інтернет представлені сайтами - гіпертекстовою системою веб-сторінок, пов'язаних між собою за змістом. На сучасному етапі розвитку інформаційного суспільства відокремлено нове поняття носія інформаційного ресурсу - порталу, створення якого ґрунтується на засадах і концепціях, розвинутих в [1]. Освітній простір України в Інтернет на теперішній час представлено рядом освітніх сайтів і кількох освітніх порталів, які функціонують як окремі інформаційні джерела [2]. З метою насичення електронного україномовного простору освітньою інформацією створено Інтернет-портал "Діти України" www.children.edu-ua.net. Створенню порталу "Діти України" передував аналіз і зіставлення засобів створення порталів, а також засобів інформаційного наповнення сайтів і порталів. Мета цієї статті - описати практичні результати і технологію інформаційного наповнення цього освітнього ресурсу.
Структура інформаційного ресурсу порталу "Діти України". Інформація в порталі "Діти України" представлена в таких розділах:
освіта (загальна середня освіта, позашкільна освіта, вища освіта, освіта обдарованих дітей, освіта дітей з особливими потребами, бібліотеки, дистанційні курси, тести, освітні портали і сайти, електронні ЗМІ);
здоров'я і медицина (дитячі заклади оздоровлення, статистичні дані, психолог, СНІД, боротьба зі шкідливими звичками, посилання);
фізкультура і спорт (матеріальна база спорту, окремі види спорту, наші чемпіони, посилання);
дозвілля (культура, туризм, ігри, музика, мультфільми, цікава інформація, програмне забезпечення, творчість дітей, галерея дитячого малюнка, посилання, центри дитячої творчості, казки);
соціальний захист (інформаційні матеріали, нормативна база, дитяча злочинність, дитячі будинки, діти-інваліди, працевлаштування, посилання);
дітям (молодші класи, старші класи);
батькам (немовлята, діти дошкільного віку, молодші класи, старші класи, діти-інваліди, корисна інформація, електронні ЗМІ, українська народна педагогіка);
освітянам (нормативна база, навчальні програми, інформаційні ресурси за предметними галузями, стандарти, методичні рекомендації, тести, авторські методики, конкурси, олімпіади, навчальні плани, корисні посилання, електронні ЗМІ, українська народна педагогіка, педагогічна наука - освітянам).
Загальна кількість документів і посилань, розміщених на порталі, перевищує 1300 матеріалів. Портал популярний серед користувачів - оптимальна структурованість розміщеної в порталі інформації дозволяє швидко відшукати необхідні відомості. Щоденно, як засвідчує статистика, до сторінок порталу "Діти України" звертаються десятки відвідувачів.
Технологія завантаження інформації на портал "Діти України". З метою формування і актуалізації інформаційного ресурсу порталу його розробниками запроваджено технологію, що базується на створеному програмно-технічному комплексі.
Для завантаження текстових файлів і посилань на портал формується каталог, який містить файли, відібрані для завантаження, та файли tablelist.doc і tablelink.doc з описом підготовлених інформаційних ресурсів. У файлі tablelist.doc за розробленим шаблоном (табл. 1) наводиться інформація про текстові файли (назва документа, назва файлу, індекс розділу документа, ключові слова, анотація тощо). У файлі tablelink.doc за розробленим шаблоном (табл. 1) наводиться інформація про посилання (назва посилання, посилання, індекс розділу документа, ключові слова, анотація тощо).
Спочатку виконується первинна (смислова) перевірка вмісту підготовленого каталогу з файлами та посиланнями, а потім запускається програма перевірки інформаційних ресурсів Export.exe. Програма після визначення шляху до каталогу з підготовленими інформаційними ресурсами формує протокол роботи, в якому відмічає помилки підготовленої інформації (якщо вони є): неправильний формат шаблону, відсутність інформації в окремих рядках таблиці, невідповідність назв файлів наявним в каталозі файлам тощо. В разі відсутності таких помилок формується текстовий файл files.txt (для файлів інформації) або links.txt (для посилань), які описують інформацію, що завантажується на портал. Завантаження виконує контент-адміністратор, який має авторизований доступ до порталу і управляє процесами актуалізації інформаційного наповнення.
У межах формату посилань (tablelink.doc) здійснено інформаційне наповнення таких розділів порталу:
бібліотеки (індекс розділу 2.6) - посилання на бібліотеки, які мають електронні каталоги і доступ через Інтернет до повнотекстових матеріалів; для кожного посилання підготовлена детальна анотація про матеріали, які

 
 

Цікаве

Загрузка...