WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Інформатизація освіти та застосування ікт для покращення якості освіти зарубіжжя - Реферат

Інформатизація освіти та застосування ікт для покращення якості освіти зарубіжжя - Реферат

вчителями, так і школярами у їх повсякденному навчанні та роботі [5].
Необхідно зазначити, що сьогодні в Україні також розпочато роботу по запровадженню комп'ютерних технологій у навчальний процес. В даному плані цікавий досвід існує у всесвітньо відомої корпорації INTEL, яка інвестує значні кошти в освіту у світовому масштабі та працює у 48 країнах. Зокрема, освітні програми та проекти INTEL спрямовані на розбудову доступу до ІТ та змістову частину запровадження ІКТ у навчальний процес. Особливуроль INTEL відводить підготовці вчителів. Як стверджує Голова Ради Директорів корпорації INTEL Крейг Барретт, "Ми повинні дати студентам та школярам всі необхідні вміння для побудови успішної кар'єри в майбутньому. Перш за все цими знаннями ми маємо забезпечити вчителів, щоб вони могли передати свій досвід школярам. Щоб від них відходив перший поштовх в майбутніх змінах в підходах та методах навчання. Технології дозволяють вчителям легко ділитись успіхами та досвідом по всьому світу. Вони дають розуміння того, що в реальності вже зроблено і що потребує особливих зусиль. За допомогою технологій можна змінити методи та підходи в освітній практиці, і це дозволить вчителям бути лідерами, лідерами в своїй галузі, в освіті" (Крейг Баррет: России нужны цифровые преобразования. http://www.computerra.ru/focus/34370/ [8]).
На сьогодні INTEL має 7 міжнародних освітніх ініціатив, найбільша з яких - INTEL® Навчання для майбутнього. Дана програма охоплює 37 країн світу (серед них - 10 країн ЄС). За 5 років впровадження Програми підготовку за нею пройшли понад 3 мільйони вчителів, понад 21 000 тисяч з них - в Україні. Ця програма містить в собі світовий досвід ефективного використання ІКТ в освіті. В кожній з країн вона адаптується до Державних стандартів, містить новітні педагогічні технології та збагачується національним досвідом, який стає надбанням інших країн-учасниць. Програма є універсальною та підходить для навчання вчителів будь-якого фаху, які працюють з дітьми різного віку, може використовуватись як у класно-урочній системі, так і у позашкільній час. Результати моніторингу впровадження, який є обов'язковим у кожній з країн, свідчать, що 90% респондентів вважають її інноваційною, ефективною та рекомендують своїм колегам (Інформаційно-аналітична довідка "Про стан впровадження освітніх програм Intel в Україні, історію та перспективи взаємостосунків між МОН України та INTEL щодо розвитку інформатизації освіти України" - http://iteach.com.ua/files/articles _2005(final).doc).
Цікавою роботою, яку проводять зарубіжні педагоги, що працюють з сучасними комп'ютерними технологіями, є створення Інтернет моделей для навчальних рольових ігор при вивченні мов. Такі моделі використовують засоби електронної пошти, діалогового режиму, можливість створення та редагування текстів в інтерактивному режимі, засоби аудіо конференцій. Прикладом такої масштабної роботи є діяльність Міжнародного франкомовного консорціуму навчальних закладів відкритої освіти та дистанційного навчання (International Francophone Consortium of Distance and Open Learning Institutions, CIFFAD), який об'єднав 49 країн. Учасниками даного консорціуму була поставлена мета забезпечити створення більш ніж 100 точок доступу до мережі Інтернет в країнах-учасниках.
Наприклад, ресурс www2.echo.lu/telematics/education/en/projects/files/simulab - є віртуальною лабораторією вивчення мови.
Важливим фактором для запровадження комп'ютерних технологій у навчальний процес є досягнення учнями певного рівня інформаційної грамотності. Дане поняття пов'язане з тим, що більшість закладів, які впроваджують дистанційне навчання в системі освіти, вимагають від учнів відповідного рівня кваліфікації та вводять відповідні стандарти. Так, наприклад, американські педагоги розробили серію стандартів для доколежного навчання з питань інформаційної та технічної грамотності старших школярів - Національні стандарти технічної підготовки (National Educational Technology Standards, NRTS - cnets.iste.org) [4]. Водночас країни ЄС вже на початку 2000 року вели обов'язковий сертифікат з комп'ютерної грамотності для випускників загальноосвітніх навчальних закладів.
Висновки. Аналізуючи основні тенденції та підходи до запровадження комп'ютерних технологій в системі шкільної освіти, слід визнати, що останнім часом шкільна освіта значно розширює спектр технологій, що пов'язані з комп'ютером та всесвітніми інформаційними мережами. Важливим є діяльність міжнародних організацій, що фахово опікуються навчальними програмами для вчителів, та великих промислових корпорацій (серед яких - INTEL), які спрямовують зусилля не тільки на роботу з учнями, а й на підготовку вчителів, створенню можливостей набуття необхідних навичок та компетентностей.
Всі ці та інші аспекти є наразі найактуальнішими для освітян України. Розбудова інформаційного освітнього простору сьогодні потребує від молоді володіння сучасними ІКТ та вміння застосовувати їх у навчанні та повсякденному житті. Так, для країн Європейського Союзу та інших економічно розвинених країн світу застосування комп'ютерних технологій, розвиток дистанційних форм навчання, розвиток інститутів відкритої освіти є чи не найважливішими завданнями сьогоденних державних програм. Україна також проголошує важливим пріоритетом та стратегією курс на покращення якості освіти і, в першу чергу, ефективне запровадження інформаційних та комунікаційних технологій в освітню галузь, а досвід зарубіжних колег може стати цікавим джерелом освітньої практики та обміну інформацією, можливістю інтеграції українських освітян до сучасних світових технологій та освітніх процесів.
[1]Слід пам'ятати, що початкова школа багатьох Європейських країн відрізняється за віковим цензом учнів і може досягати 12 років.
Список джерел:
1. Всесвітня доповідь ЮНЕСКО про комунікацію та інформацію в 1999-2000 - http://www.polpred.com/free/unesco/2.htm
2. Інститут досліджень в галузі освіти Онтаріо (Ontario Institute for Studies in Education) - csile.oise.utoronto.ca/ intro.html
3. Крейг Баррет: России нужны цифровые преобразования. - http://www.computerra.ru/focus/34370/
4. Національні стандарти технічної підготовки (National Educational Technology Standards, NRTS) (cnets.iste.org
5. Патаракин Е.Д. Социальные сервисы сетевых сообществ в помощь учителю.Владивосток. - 2006. - 34 с.
6. Проект ООН по глобальному обучению и преподаванию "Школьный Киберавтобус" - www.un.org/Pubs/CyberSchoolBus
7. Key Data on Information and Communication Technology in Schools in Europe.- 2004 Edition. - Eurydice / The information network on Education in Europe. - Р.3
8. North Carolina State University - www2.ncsu.edu/oit/nsdsplit.htm

 
 

Цікаве

Загрузка...