WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Використання web–ресурсу у післядипломній педагогічній освіті - Реферат

Використання web–ресурсу у післядипломній педагогічній освіті - Реферат

наукового керівника, установу, яка здійснює наукове керівництво; навчальні заклади, на базі яких вона поширюється, експериментується і апробується. Він забезпечує достовірність інформації, а також дозволяє швидко отримувати, обробляти, поновлювати, накопичувати інформацію про освітні інновації, систематизувати та аналізувати їх. Систематизація інформації здійснюється за такими ознаками: типом інновації (освітня система, зміст освіти, виховання, управління, засоби навчання); стадією інновації (експеримент, апробація, масове розповсюдження, архів); тематичною спрямованістю освітніх інновацій та рівнем освіти, на якому впроваджується освітня інновація (дошкільна, початкова, загальна середня, вища).
Розгорнуто роботу зі створення Банку перспективного педагогічного досвіду на базі сайту ЦІППО. У ньомузосереджуватимуться та через нього пропагуватиметься інформація про найбільш важливий перспективний педагогічний досвід окремих працівників і колективів шкіл, дошкільних, позашкільних установ, відділів освіти, методичних кабінетів, інститутів ППО України тощо.
Основні завдання роботи Банку:
здійснення цілеспрямованої, систематичної організаційно-методичної роботи в Україні щодо виявлення та поширення перспективного педагогічного досвіду серед практичних працівників шкіл, дошкільних, позашкільних та інших установ освіти через сайт ЦІППО, на якому буде розміщено Банк;
організація координації питань щодо виявлення та поширення перспективного педагогічного досвіду з працівниками відповідних установ на всіх рівнях системи освіти та взаємодія з ними;
систематизація включених до Банку матеріалів;
взаємообмін інформацією стосовно перспективного педагогічного досвіду з регіональними банками.
Своєрідною підтримкою наукової діяльності ЦІППО та обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти є проведення постійно діючих Всеукраїнських науково-практичних Інтернет-конференцій, кожна з яких триває протягом року на сайті.
Зокрема, у 2004 році була проведена VI Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція "Педагогічні інновації: ідеї, реалії перспективи", яка налічувала 62 статі. Вони проаналізовані за такими напрямками: кількість надходжень і відвідувань конференції; галузі педагогіки та психології, що відображені в статтях; розподіл по регіонах; відповідність змісту принципам педагогічної інноватики. Значна частина з них була опублікована у фаховому журналі "Післядипломна освіта в Україні".
На даний час завершується VII Інтернет-конференція, яка присвячена проблемі науково-методичного забезпечення експертизи освітніх інновацій в регіонах.
Аналіз відвідувань Iнтернет-конференції за рік (15 000 чоловік - у 2004 р., більше ніж 4000 чоловік - у 2005 р.) засвідчує її популярність. Найбільшу ж зацікавленість викликали статті:
Касьянової О.М. Педагогічна експертиза: технологія та можливості застосування у системі післядипломної освіти. (268 відвідувань).
Базелюка В.Г. Управління науково-дослідницькою діяльністю в ЗНЗ (238 відвідувань).
Даниленко Л.І.. Аналіз теоретичних підходів до інноваційних процесів в освіті (223 відвідування).
Проведення таких конференцій надає можливість освітянам брати участь в обговоренні актуальних проблем освіти й отримувати корисну інформацію з різних регіонів України, а також організовувати наукові дискусії в зручний для них час.
Сайт забезпечує також функцію підтримки навчального процесу, що надає можливість розміщувати відомості про навчально-тематичні плани, методичні рекомендації, професійні програми підвищення кваліфікації, інформацію про конференції, семінари. Така інформація допомагає слухачам якнайліпше підготуватися до навчання на курсах підвищення кваліфікації.
Діяльність інститутів післядипломної педагогічної освіти висвітлюється як на сайтах обласних інститутів, так і сайті ЦІППО. За останній період на сайті ЦІППО з метою ознайомлення з деякими аспектами роботи інститутів ППО розміщувалась інформація 7-и обласних інститутів, а саме: Харківського ОНМІБО, Кіровоградського ОІППО імені Василя Сухомлинського, Миколаївського ОІППО, Тернопільського ОКІППО, Київського ОІППО, Черкаського ОІППО, Інституту післядипломної освіти СМГУ. Значне місце в діяльності означених інститутів посіли проблеми з економічної освіти педагогічних кадрів, науково-методичного забезпечення підвищення кваліфікації керівних і педагогічних працівників, реалізації гендерного підходу в управлінні загальноосвітнім навчальним закладом, підготовки педагогічних кадрів до роботи за новими програмами, проблеми з управління професійним зростанням керівників загальноосвітніх навчальних закладів, формування професійної компетентності вчителів.
Інститутський Web-ресурс перебуває в стані постійного оновлення та накопичення, оскільки забезпечення інформаційних потреб освітян системи післядипломної педагогічної освіти регіонів залишається нашим пріоритетним завданням.
Таким чином, використання Web- ресурсу в повному обсязі в системі післядипломної освіти надає можливість для широкого доступу освітян до інформаційного простору та ефективного використання його можливостей.
Список літератури:
1. Биков В.Ю., Руденко В.Д. Операційні системи та мережі шкільних комп'ютерних комплексів: Навч. посібник.// К.: Компас, 1993.-280 с.
2. Осіпа Р.А. Інформаційно-комп'ютерні технології в освіті: Навч. посібник. // К.: Міленіум, 2005. - 78 с.
3. Жук Ю.О. Системні особливості освітнього середовища як об'єкта інформатизації // Післядипломна освіта в Україні. - 2002. - № 1. - с. 35-37.
4. Андреев А.А. Применение сети Интернет в учебном процессе // Информатика и образование. - 2005. - № 9. - с. 2-7.
5. Антипов С.В. Современные технологии разработки web-сайтов.// Информатика и образование. - 2004. - № 3. - с. 57-60.
6. Богданов А.И., Деренжи Н.Д., Стефанова В.С. Информация и образование в 21 веке // Открытое образование. - 2001. - № 1. - С. 29-32.
7. Галаган В., Кисельов Я., Тимошин Ю. Розвиток інтегрованих інформаційних систем у вищих закладах освіти України // Вища освіта України. - 2002. - № 1. - С. 26-33.

 
 

Цікаве

Загрузка...