WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Відеоконференції в системі дистанційної освіти - Реферат

Відеоконференції в системі дистанційної освіти - Реферат

дистанційної освіти, персональні відеоконференції мають певні недоліки, серед яких можна виділити невисоку якість відеозображення і відсутність можливості для спілкування великого числа учасників. Щодо збільшення кількості учасників, то воно можливе у разі застосуванняспеціалізованого, вельми коштовного устаткування, що не завжди виправдано. Саме тому для розв'язання певних завдань, у тому числі й дистанційної освіти, використовуються групові засоби проведення відеоконференцій. Групові відеоконференції підходять для організації ефективної взаємодії великих і середніх груп користувачів, причому завдяки значно більш високій якості відеозображення можна здійснювати обмін і переглядання документів, відображення яких у персональних відеоконференціях є неможливим. З цієї точки зору групові відеоконференції найбільш ефективні для проведення групових занять (лекцій, семінарів, групових консультацій та ін.) у системі дистанційної освіти. Крім того, групові відеоконференції ідеально підходять для проведення дискусій і виступів, тобто там, де учасник не може бути присутнім особисто [7].
Під час дистанційного навчання в режимі віддаленого доступу потрібні висока якість звуку і зображення на екрані. Для цієї мети більше підійдуть групові відеоконференції, де використовуються високоякісні відеокамери і пристрої аудіозв'язку, що забезпечують Hi-Fi-якість звуку і повноекранне відео. Відповідно, для їх проведення необхідні більш якісні, ніж дисплей персонального комп'ютера, монітори. Багато систем цього рівня включають такі монітори до свого стандартного комплекту. Групова відеоконференція дозволяє членам різних груп бачити один одного й обговорювати конкретні проблеми. Застосування студійних відеоконференцій у системі дистанційної освіти недоцільне, зважаючи на їх складність і дорожнечу. У ході рішення питання про використання засобів відеоконференцій у системі дистанційної освіти необхідно враховувати певні чинники, серед яких ціна і функціональні можливості продукту. В основі будь-якої сучасної системи проведення відеоконференцій лежить пристрій, його назва кодер-декодер (кодек). Він відповідає за кодування, декодування, стиснення і декомпресію звукових і відеосигналів. За інших рівних умов (наприклад, якості відеокамер), чим якісніший кодек, тим кращі звуковий і відеосигнал. Функції кодека можуть бути реалізовані як програмним, так і апаратним шляхом (з використанням DSP), або на основі поєднання програмного забезпечення й апаратної частини. Головний чинник, що впливає на вартість системи в цілому, - ціна і можливості кодека. Реалізовані за допомогою програмного забезпечення кодеки іноді у декілька разів дешевші апаратних, проте для їх успішного застосування необхідна значно більш висока продуктивність персонального комп'ютера, більше місця на жорсткому диску і більш ємна оперативна пам'ять [6].
Персональні системи, зазвичай, виконуються як додатки для Windows із відеозображенням у невеликому вікні, розміщеному на робочому столі. Вони в основному використовують також одиночну ISDN-лінію (один або два канали на 128 Кбіт/с). Як правило, ці системи, оснащені можливостями сумісного використання даних, додатків і документів (наприклад "двостороннє редагування" документа або електронної таблиці). З іншого боку, системи групових конференцій іноді пропонують повноекранне відео, 25-30 кадрів за секунду, найвища якість аудіопередавання. Досягається це шляхом використання складних кодеків, високоякісних відеокомпонентів і значною величиною смуги пропускання, що перевищує можливості одноканальної ISDN. Тому недивно, що вартість таких систем може у декілька разів перевищувати ціну, здавалося б, близької за характеристиками настільної системи [7].
Отже, якщо є потреба у використанні групових засобів відеоконференцій, то необхідно застосовувати Е1 (як дробове, так і виділене) або PRI-з'єднання ISDN, тобто, як мінімум 384 Кбіт/с.
Ще одна серйозна проблема - це проведення конференцій з числом учасників більше 20 і сумісне використовування не повністю сумісних систем. Для її вирішення використовуються спеціалізовані пристрої MCU (Multipoint Control Unit), які виконують функції своєрідних мостів для з'єднання сумісних із стандартом Н.320 пристроїв. До числа основних функцій MCU входить кодування, декодування, мікшування аудіо- і відеосигналу, а також управління і контроль за проведенням відеоконференції. MCU включає мережний інтерфейс, обробник аудіосигналу, кодек і мікшер, спеціальний перемикач потоків інформації між учасниками відеоконференції, обробник даних, контролер конференції і засоби управління трафіком і режимами конференцій, а також збереження протоколу конференції [7].
Висновки. Процес інформатизації є закономірним і об'єктивним процесом, характерним для всієї світової спільноти. Він проявляється в усіх сферах людської діяльності, у тому числі і в освіті. Багато в чому завдяки цьому процесу стала можливою нова синтетична форма навчання - дистанційне навчання, яке вбирає в себе кращі риси традиційних форм навчання - очного, заочного, екстернату, і добре з ними інтегрується. Можна звернути увагу на тенденцію, коли всі відомі форми навчання зіллються в перспективі в одну єдину форму з переважанням характеристик сучасного дистанційного навчання. Використання відеоконференції для передавання даних "зближуватиме" викладача і студента, які знаходяться далеко один від одного, наблизить дистанційну освіту до традиційної, до безпосереднього спілкування викладача із студентом, лектора з аудиторією. Саме тому дистанційне навчання часто називають формою навчання XXI століття.
Список джерел:
1. Антипина О.Н. Дистанционное обучение на основе интернет-технологий // Высшее образование сегодня. - 2003. - № 4. - С. 50-53.
2. Журнал "Інформаційні технології. Аналітичні матеріали" [Електронний ресурс] Режим доступу: http://it.ridne.net/taxonomy/term/49 - Заголовок з екрану.
3. Концепція розвитку дистанційної освіти в Україні (затверджено Постановою МОН України В.Г.Кременем 20 грудня 2000 р.) [Електронний ресурс] Режим доступу: http://www.osvita.org.ua/distance/pravo/00.html - Заголовок з екрану.
4. Леонов А.В. Застосування технологій мультимедіа для забезпечення інформаційно-аналітичної роботи [Електронний ресурс] Режим доступу: http://www.niurr.gov.ua/ukr/publishing/panorama1~2_99/iv_2le.htm - Заголовок з екрану.
5. Олифер В. Г. Олифер Н. А. Компьютерные сети: Принципы, технологии, протоколы: Учебное пособие для вузов/ - Питер, 2001. - 668 с.
6. Сайт групи компанії "ОПТА", що спеціалізується на електронних рішеннях для бізнесу [Електронний ресурс] Режим доступу: http://video.opta.com.ua/item.asp?id=0000000015768&mm=0.
7. ISDN - НОВІ ПОСЛУГИ. Матеріали ВАТА "Томськтелеком" [Електронний ресурс] Режим доступу: http://www.telecom.tomsk.su/isdn/main.shtml.

 
 

Цікаве

Загрузка...