WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Відеоконференції в системі дистанційної освіти - Реферат

Відеоконференції в системі дистанційної освіти - Реферат

ін. [3].
Під час побудови територіально-розподіленої системи дистанційної освіти постає завдання оптимальноговибору стандарту передавання інформації між елементами системи.
У системі дистанційної освіти можуть використовуватися сучасні телекомунікаційні мережі з безліччю різноманітних технологій і протоколів. Аналогові системи зв'язку відповідають вимогам системи дистанційної освіти, хоча через свою доступність вони використовуються для телефонії і низько швидкісного передавання даних, зокрема за протоколом Х.25. Більш високими швидкостями передачі відрізняються виділені цифрові канали зв'язку, побудовані на основі мідних кабелів, оптичного волокна, бездротових і супутникових каналів зв'язку. Але їх будівництво й оренда обходяться значно дорожче. Розвиваються дуже перспективні мережі з асинхронним режимом передавання, які дозволяють передавати з максимальною ефективністю будь-які види трафіку і масштабувати смугу пропускання. Можуть використовуватися послуги мереж із ретрансляцією кадрів (frame relay), звичайно вони базуються на виділених лініях і підтримують багато точкові топології. Мережі frame relay можуть використовуватися для передавання різних видів трафіку, у тому числі чутливого до затримок. Останнім часом почалося впровадження технологій високошвидкісного передавання інтегрованих даних по мережах кабельного телебачення і звичайних телефонних дротах. Отримують розвиток такі технології, як SMDS (Synchronous Multimegabit Digital Service - багатоточкове передавання даних на основі комутації осередків) і B-ISDN (Broadband ISDN - широкосмугова ISDN). Ці технології дуже перспективні, але поки мало доступні й дорогі [5].
Однією з найефективніших мережних технологій для системи дистанційної освіти є цифрова мережа з інтеграцією служб ISDN (Integrated Services Digital Network). Вона ґрунтується на "зрілій технології" і створюється частково на базі обладнання і каналів існуючих телефонних мереж загального користування [5].
Для персональних відеоконференцій, тобто діалогу двох осіб, необхідне обладнання: комп'ютер із підтримкою аудіо і відео, мікрофон, динаміки або навушники, відеокамера, локальна мережа, Switched 56, ISDN-з'єднання.
Персональна відеоконференція об'єднує аудіо- і відеозасоби і комунікаційні технології з метою забезпечення взаємодії в реальному масштабі часу з використанням звичайного ПК. Застосування персональних відеоконференцій припускає, що всі учасники знаходяться на своїх робочих місцях, а підключитися до сеансу відеоконференцій з комп'ютера так же просто, як зробити звичайний телефонний дзвінок [4].
Для персональних відео конференцій потрібен персональний комп'ютер, конфігурований для використання в мережі, який має засоби підтримки звукової і відеоінформації, кодер-декодер (для стиснення і декомпресії звукових і відеосигналів), відеокамеру, мікрофон, а також швидкісний модем, мережеве з'єднання або ISDN-лінію. У процесі спілкування користувач має нагоду бачити як свого співбесідника, так і власне відеозображення. Частину екрану займають відеовікна, а в частині, що залишилася, можуть розміщуватися вікна додатків спільної роботи з даними, які є невід'ємною частиною сучасної системи персональних відео конференцій [4].
У даний час більшість найпопулярніших систем персональних відео конференцій використовує дошку оголошень ("whiteboard"), яка дає можливість зарезервувати окрему область екрану для перегляду і спільної роботи з документами, на додаток до традиційного вікна конференцзв'язку, у якому відображаються учасники персональної відеоконференції. Для зв'язку застосовується або локальна мережа, або ISDN, або ж звичайні телефонні лінії. У зв'язку з використанням у них різних методів передавання поки не розв'язані проблеми з'єднання і спільної роботи виробів різних виробників. Інша перешкода - це низька швидкодія під час передавання інформації по аналогових лініях. Швидкодія найпоширеніших модемів не перевищує 56 Кбіт/с. Тому персональні відеоконференції з використанням модемного зв'язку забезпечують передавання від 4 до 10 відеокадрів за секунду, що практично замало для ведення діалогу. Якщо ж використовувати ISDN, то за наявності зв'язку на швидкостях 128 Кбіт/с можливе передавання відеофрагментів із швидкодією від 10 до 30 кадрів за секунду і вдвічі більшим, ніж у разі модемного зв'язку, розміром вікна. Чим більший обсяг передаваних даних, тим більш якісним виходить відеозображення. За швидкості 2048 Кбіт/с якість відео є оптимальною. Проте більшість користувачів не може працювати на даній швидкості, оскільки це дуже дорого. Тому для користувачів, яким потрібне оптимальне поєднання якості відео і вартості, найдоцільнішої представляється швидкість в 768 Кбіт/с. Проте, враховуючи вартість мережевих послуг, більшість організацій використовує 512 Кбіт/с, а 128 Кбіт/с доступно більшій частини індивідуальних користувачів ISDN [5].
Основна проблема з якістю відео полягає в тому, що наявні технології дозволяють досягати відносно низьку швидкість передачі кадру (фрейму). Проте це питання можна вирішити, якщо система використовуватиме відеофіксацію і ефективну реалізацію стиснення зображення без істотної втрати якості.
Більшість систем персональних відеоконференцій, таких як SUN ShowMe (SUN, Solaris 2.3), SGI InPerson (SGI, Irix 5.3), InSoft Communique (Win 9.x, ХР; Irix 5.3; HP UX 9.0.3, 9.0.5, 10.0; AIX 3.2.5, 4.1.1; DEC Unix; Solaris 2.3), Apple QuickTime Conferencig (Mac, System 7.5), базуються на ISDN через переваги, які надають цифрові лінії (порівняно зі стандартним зв'язком по аналоговій лінії або з використанням Ethernet). Водночас зв'язок може здійснюватися не тільки з віддаленим вузлом мережі, але і з Internet [5].
У персональних відеоконференціях широко використовуються такі можливості, як дошка оголошень. Ці можливості персональних відеоконференцій особливо ефективні для застосування в системі дистанційної освіти.
Зазвичай, під дошкою оголошень розуміється програмне забезпечення, що дозволяє спільно створювати й редагувати документи всім учасникам конференції, причому сам документ може бути не тільки текстовою інформацією, але також містити графічні та інші елементи оформлення, наприклад, виділення ділянок тексту маркером. Перевагою дошки оголошень перед іншими засобами групової обробки інформації, можна вважати відносно високу швидкодію.
Інша можливість персональних відеоконференцій - це так зване сумісне використовування додатків. Перевага, яка забезпечує даний метод групової обробки інформації, полягає в тому, що якщо в одного з користувачів відсутній який-небудь додаток, то його можна викликати з іншого комп'ютера, причому за такого методу роботи не порушуються авторські права автора програми [4].
Проте разом із безперечними перевагами, реалізованими під час розв'язування певного кола задач

 
 

Цікаве

Загрузка...