WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → На перехресті (правила дорожнього руху для дітей) - Реферат

На перехресті (правила дорожнього руху для дітей) - Реферат

не звільня!
Приймають участь три групи
Ведучий. Привіт! Мене звуть Андрій
Вітаю вас! Я Ірина
ЗДРАСТУЙТЕ!
Здорово!
Здорові будьте!
Ведуча. Ми навмисне привітали вас кілька разів.
Так, тому що насправді хотіли побажати вам - здрастувати!
Тобто здоровшати, бути здоровими!
Отже про здоров'я, а точніше про чинники, які негативно впливають на його стан, ми і будемо сьогодні говорити.
Ми пропонуємо вам самим, звісно, за допомогою наших підказок, здогадатися про яке саме не зовсім позитивне явище сьогодні піде мова.
Наші підказки ви зараз побачите на дошці, отже, увага.
(На дошці, з'являються картинки, на яких зображено: "бомбу", "знак $","фігуру людини", "коня").
Ведучий. Перед вами кілька зображень, які мають безпосереднє відношення до явища, яке є темою нашої розмови.
Чи є серед вас ті, хто вже здогадався, на що саме ми намагаємося натякнути?
Ні? Тоді - детальніші підказки (ведучі по черзі демонструють кожну картинку, коментуючи її).
Ведуча. Про це кажуть, що це явище - бомба уповільненої дії, бо воно здатне повільно вбивати своїх споживачів. Здогадалися, про що йдеться? Ні? Наступна підказка.
Ведучий. У нашій країні його прихильники витрачають на нього 4,5 млрд. грн. на рік, а шкода для бюджету України, яку завдає це явище, становить загалом 12 млрд. грн. на рік
Підказувати далі? Будь ласка!
Доведено, що воно завдає величезної шкоди організму людини. Від хвороб, спричинених ним, у світі помирає більше людей, ніж від СНІДу, наркотиків, убивств, нещасних випадків та катастроф разом узятих. В Україні кількість його жертв становить понад 110 тис. осіб щорічно.
Ведуча. Ви вже, мабуть, здогадалися про яке саме явище йдеться, а наша остання підказка допоможе вам визначитися остаточно.
Отже, кажуть, що лише краплина цієї речовини здатна вбити коня.
Ну, що ж, ми вважаємо, що вже ні у кого не залишилося ніяких сумнівів - це нікотин.
А точніше мова йде, про таке шкідливе і, на жаль, дуже поширене явище, як куріння.
Ведучий. Насправді не відомо, чи дійсно крапля нікотину здатна вбити коня, але про те, якої шкоди завдає куріння організму людини, знає, мабуть, кожен з вас. Чи не так? Давайте переконаємося у цьому прямо зараз. Увага на екран (на екрані з'являється кадр, де зображено фігуру людини).
Ведуча. Перед вами фігура людини. Спробуємо уявити, що це курець з великим стажем. Назвіть, будь ласка, внутрішні та зовнішні органи цієї людини, які вражені внаслідок багаторічного куріння.
(Групи по черзі називають органи людського організму, на які негативно впливає куріння. На фігурі людини, що зображена на дошці, названий орган перекреслюється червоними смугами. Ведучі коментують негативний вплив нікотину на певний орган.)
Приклади коментарів ведучих:
o За один рік на органах дихання людини, яка викурює близько пачки цигарок у день, накопичується приблизно 900 г шкідливих нікотинових смол.
o Нікотин, потрапляючи в організм, уже через 8 с, починає негативно впливати на роботу головного мозку, уповільнюючи зростання клітин мозку.
o Разом з димом у кров потрапляє чадний газ CO, що зменшує над-ходження кисню в кров, та викликає спазми судин.
o Вплив нікотину викликає проблеми з потенцією, як чоловічою, так і жіночою, а також ускладненість запліднення та розвитку плоду.
o Під час куріння канцерогенами, що знаходяться у цигарках, у першу чергу вражаються легені і, як наслідок, виникає рак легенів.
Ведучий. Отже, ми з вами бачимо фігуру людини, майже всі органи якої вражені дією нікотину. Суцільні червоні смуги. Ми взагалі можемо закреслити весь цей організм. Так?
(На дошці силует людини закреслюється червоними смугами.)
Ведуча. Хіба хотіли б ви, щоб таким чином було закреслено саме ваш організм? Ні? То зробіть висновки!
Зауважимо, що куріння - це та причина смерті, яку легше за все передбачити та відвернути. Тож задумайтесь!
Групи по черзі відповідають, що потрібно зробити, щоб позбутися цієї згубної звички.
Ведучий. А ми продовжуємо нашу розмову.
Наразі у нашій програмі час реклами.
Ви, мабуть подумали, що ми вирішили зробити рекламну паузу в нашій розмові? Ні, навпаки, ми пропонуємо вам поговорити про негативний вплив реклами тютюнових компаній.
Соціологи, до речі, вважають, що вплив реклами - це одна з основних причин того, чому молоді люди починають курити. Отже, що демонструє нам, реклама цигарок?
(На дошці слова ведучих ілюструються малюнками відомих реклам цигарок: красиві, молоді, здорові, успішні люди; пачки цигарок, що виглядають дуже привабливо; люди, які подорожують і носять дорогі прикраси; у рекламі, люди, що курять, ніколи не заважають оточуючим.)
Ведуча. Що ж, дуже привабливі картинки! Чи не так? І мабуть, багатьом з вас уже кортить опинитися на місці цих людей з реклами? Правда?
Ведучий. А зараз - увага! Що ж приховує нікотинова реклама, про що тютюнові компанії мовчать, чого ми ніколи не побачимо в рекламі цигарок?
(На дошці, поряд малюнками реклами, демонструються "інші" картинки: недопалки у попільничках; діти та вагітні жінки, що стоять поряд з курцем; людина, органи якої вражені нікотином; багато грошей, що витрачає курець, а отримує тютюнова компанія. Групи коментують ці картинки.)
Ведуча. Чи здаються вам ці, безумовно, правдивіші кадри, хоч трохи привабливими? Ви ще не втратили бажання опинитися на місці людини з реклами? Ні? Тоді для вас кілька вражаючих кадрів (на дошці демонструються кадри антинікотинової спрямованості).
Ведучий. І, нарешті, справжня, правдива реклама цигарок.
(Н дошці - плакати соціальної антинікотинової реклами. Ведучі їх коментують.)
Це була вражаюча і, на мій погляд, дуже переконлива рекламна пауза.
Ведуча. А зараз давайте повернемося до нашої глядацької аудиторії та спробуємо з'ясувати дещо про курців та "некурців".
Статистика говорить, що в Україні один з найвищих показників у Європі щодо куріння у молодому віці.
Соціологічні дослідження свідчать, що хоч одного разу спробували курити близько 70% старшокласників. У віці від 14 до 18 років курцями є 35% хлопців і 14% дівчат. Взагалі, серед підлітків України 41,5 % тих, що регулярно

 
 

Цікаве

Загрузка...