WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Містечко майстрів – гра - Реферат

Містечко майстрів – гра - Реферат

видають "свідоцтва" про винахід.
Тут відбуваються випробування літаків різних класів та змагання на дальність польоту. Оголошують переможців, їхні імена та літаки записують у Книгу рекордів школи.
Дитячий театр
У визначений час відбуваються невеличкі вистави для школярів 1-х класів з будь-якоїтеми. Серед маленьких школяриків можна провести конкурс казок. Учні середніх класів школи демонструють показ карна-вальних костюмів, зроблених своїми руками.
Тренажерна зала
У спортивній залі школи відбуваються Старти надій, естафети, спортивні свята. Кожен клас отримує свідоцтво з переліком основних спортивних досягнень.
Гра "Країна майстрів"
Організація та правила гри
Гру "Країна майстрів" проводять після уроків як самостійну колективну справу. Потрібна допомога батьків та дорослих вожатих.
Учні зустрічаються на загальному зборі-старті. Відбувається переклик назв команд-класів, оголошують правила гри. Обговорюють час виконання завдань та час зустрічі на загальному зборі. Спочатку проводять "іспити" для команд: переклик пісень на задану тему та операцію "Карта".
Операція "Карта" - це пошук карти "Країни майстрів", без якої не можна обійтися, щоб потрапити до майстерень. Карта розрізана на частини, заховані в різних місцях на подвір'ї біля школи або в певному кварталі (Увага! Якщо діти виходять за територію школи, їх супроводжують дорослі - батьки або старші вожаті!) Кожна команда повинна відшукати одну частину карти. її заховано в останньому конверті.
Розпочинається головна гра. Командам видають перші конверти, в яких описано місце знаходження наступних конвертів. Команди вирушають на пошуки протягом 20 хвилин. Остання записка вказує, де знаходиться частина карти "Країни майстрів". Коли її знайдено, команди знову зустрічаються. Із знайдених частин складають загальну карту "Країни майстрів".
' Подорож майстернями. Команди отримують зразки карток або маршрутні аркуші (заготовлені завчасно) для подорожі "Країною майстрів" і вирушають у подорож. Завдання кожної команди - знайти майстерні за картою й навчитися робити якомога більше різноманітних справ, запропонованих їм. На загальному зборі доведеться показувати вміння, яких навчилися. Подорож майстернями триває одну годину.
Станції-майстерні Країни організують у класах школи або на вулиці, щоб командам було зручно пересуватися. Команди подорожують станціями, самостійно обираючи ті, які їм подобаються. Якщо на станції працює інша група, діти поспішають на незайняту станцію. Таким чином команди намагаються побувати в багатьох майстернях та отримати вміння. Час перебування на кожній станції - до 5 хвилин. На станціях зазвтчай працюють дорослі (батьки, вчителі) або старшокласники, які вміють організувати та навчити.
Майстерні
o Паперові закладки.
o Обкладинки для книжок.
o Туристичні вузли.
o Складання рюкзака.
o Зодіакальні сузір'я.
o Вареники.
o Плетіння коси.
o Шрифти та літери.
o Державні прапори.
o Зав'язування краватки.
o Зашнуровування взуття.
o Складання розрізаних карток.
o Нові ігри.
o Виготовлення бусин.
o Вставка резинки.
o Серветки на столі.
o Паперові квіти.
o Змотування ниток у клубки.
o Пришивання ґудзиків.
o Курси макраме.
o Плетіння крючком.
o Складання одягу.
o Виготовлення закладок до книжок.
o Плетіння віночків.
У кожній майстерні діти вчаться різних корисних у житті нескладних вмінь, які відповідають назвам майстерень: грати, вивчити, плести, вирізати, ліпити, клеїти, складати, прикрашати, пришивати, зав'язувати тощо. Вожаті та дорослі організують роботу в майстернях на свій смак, але так, щоб дітям було нескладно виконати завдання, вони могли спробувати кілька разів, запам'ятати та бути задоволеним своїми успіхами. Навчитися - головна ідея заходу.
Керівники ставлять групам оцінку за роботу. Крім того, кожен учень може завести свій табель та помічати позначкою "+" кожне вивчене вміння. Тоді наприкінці маршруту можна буде побачити особисті досягнення та показати своїм батькам.
На перервах після подорожі Країною майстрів можна навчити нової гри інші класи школи, допомогти малюкам зробити закладки для книжок, зашнуруватися, скласти одяг перед уроком фізичного виховання тощо. Удома діти стануть помічниками у всіх справах, яких вони навчилися.
Корисна справа періоду
Гарним подарунком для всіх може стати корисна справа. Це продумана та добре організована робота класних колективів школи. Справа має бути сюрпризом для всіх, тому її готують таємно і виконує весь колектив. Для того щоб знайти корисну справу, учням пояснюють завдання, вони протягом певного часу ведуть спостереження й приносять свої ідеї до банку корисних справ класу. Кожен учень може запропонувати кілька справ.
"Банк" відкривають на зборі класу в присутності всіх учнів. Автори можуть не визнавати себе, це не обов'язково, тому що клас виконував колективну справу. Записки з описом справ перечитують, обговорюють, обирають методом голосування кращі пропозиції. Потім здійснюють жеребкування та виявляють одну корисну справу, яку виконуватиме клас. Інші пропозиції планують на наступний раз або складають повний графік їх виконання. Невеличкі справи можна запланувати на найближчий час або повністю доручити виконання дітям з обов'язковим звітом.
Обрану корисну справу обмірковують у творчій групі, утвореній на зборі. Коли завершено організацію справи, класний колектив приступає до її виконання. Корисну справу можна поділити на етапи. Клас поділяється на групи, кожній групі доручено певний етап справи. Корисну справу виконують таємно.
Варіанти корисних справ для учнів молодших класів:
1. Допомога малюкам - дитячому садочку, учням 1-го класу.
2. "Поштовий пакунок" - виготовлення закладок для підручників (подарунок запаковують у коробку та красиво оформляють).
3. Організація ігрової галявини для інших класів.
4. Приготування вистави для малюків.
5. Організація свята для вчителів.
6. Подарунок для батьків - організація нетрадиційних батьківських зборів.
7. Пересадка квітів.
8. Подарунок-сюрприз до свята - виготовлення вітальних карток.
9. Допомога бібліотеці.
10. Допомога на подвір'ї школи.
11. Виготовлення прикрас для шкільного свята.
12. Таємна операція в їдальні (картки на столи з написом "Смачного").
Заключний збір
Наприкінці періоду відбувається підсумковий збір, на якому слово надають Банкові, оголошують результати подорожей класів закладами Містечка, висловлюють подяку організаторам та учасникам, нагороджують переможців, співають пісень.

 
 

Цікаве

Загрузка...