WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Містечко майстрів – гра - Реферат

Містечко майстрів – гра - Реферат


Сценарій
Містечко майстрів - гра
Якщо візьмете в руки карту чудового містечка, то вам одразу схочеться відвідати всі визначні місця, побувати на виставках, пройти кольоровими кварталами, мешканці яких запрошують до себе в гості, подивитися на архітектурні творіння. В Містечку є справжні майстерні, де можна навчитися робити зайчика, песика, метелика, рибку... Але найцікавіше - це дружна мандрівка, пошук захованої карти, за допомогою якої можна потрапити в Країну майстрів та навчитися різних корисних умінь. Нелегко знайти всі частини завдання та ще й виконати його! А ви, дорослі, бажаєте мати добрих помічників удома? Тоді візьміть участь у цікавій грі "Країна майстрів"!
Захід являє собою тематичний період із 2-3-х тижнів. Організатори складають програму проведення виховного періоду.
Програма
1. Подорож Кольоровими кварталами.
2. Екскурсії Містечком майстрів.
3. Фабрика майстрів.
4. Гра "Країна майстрів".
5. Дитячий театр.
6. Корисна справа.
7. Заключний збір.
Школа перетворюється на велике місто, в якому, як у справжньому місті є різні заклади.
Для проведення КТС створюється штаб справи, де обговорюють усі об'єкти, етапи, час проведення екскурсій та подорожей. Класи виконують кілька завдань. Перше завдання - колективна смужка прислів'їв про працю, майстерність, золоті руки. Кожен клас оформляє свою частину смужки. Наприклад:
"Без праці не буває щасливого життя" + "Дерево міцне корінням, а людина трудовим умінням" + ...
На початку періоду Штаб справи розробляє карту "Містечка майстрів", у якій розташовано всі "визначні пам'ятки":
o Екскурсійне бюро.
o Кольорові квартали.
o Ігродром.
o Виставочна зала.
o Фабрика або Ремісні майстерні.
o Музей флоту.
o Банк.
o Філармонія.
o Академія наук.
o Оранжерея кімнатних рослин.
o Аеродром.
o Дитячий театр.
o Тренажерна зала.
На видатні місця встановлюють таблички - назви об'єктів Містечка.
Екскурсійне бюро
Екскурсійне бюро організує рекламну стіннівку - карту Містечка, на якій позначено розташування всіх об'єктів та визначних місць, та подорож класів виставками Містечка.
Кольорові квартали або "Вулиця будівель". Учні кожного класу влаштовують у своєму класі галявину, на якій будують свій кольоровий квартал, використовуючи різні предмети, іграшки, прикраси. Квартал має назву, в ньому живуть якісь мешканці... Класи подорожують один до одного та ознайомлюють з життям кольорових кварталів. Гостей зустрічають екскурсоводи, керівники та мешканці, розповідь супроводжується показом визначних місць кварталу та відповідями на запитання допитливих гостей. Подорож кольоровими кварталами триває протягом певного часу (тижня, двох). Квартали можуть працювати до кінця КТС, їх удосконалюють, перебудовують.
Ігродром
На час роботи "Містечка майстрів" організатори складають графік ігрових перерв, які по черзі проводять учні класів для своїх сусідів. Усі намагаються запропонувати цікаві нескладні ігри. Таким чином можна скласти колекцію ігор школи. Цей етап можна організувати на паралелях класів, у парах між класами, а молодшим надати допомогу в разі потреби.
Виставкова зала
На виставці виставляють роботи майстрів - родин учнів, учителів, самих учнів, влаштовують куточок для кращих зошитів тощо. На виставці працюють екскурсоводи.
Фабрика, або Ремісничі майстерні
Протягом періоду в спеціально обладнаному куточку організують роботу різноманітних майстерень, працювати яким допомагають старші школярі або вожаті. Учні приходять працювати в майстерні за графіком їх роботи та вчаться виготовляти з паперу рибок, тваринок, кораблі, квіти, метеликів, крабів тощо. "Майстри" спочатку самі навчаються добре робити ці вироби, щоб навчити своїх "Учнів". Усі роботи з підписами виставляють у виставковому залі "Містечка майстрів", екскурсоводи ознайомлюють відвідувачів із виробами. У кращих авторів-майстрів беруть інтерв'ю.
Музей флоту
У Музеї працює зал паперових кораблів. Експонати зроблені руками учнів школи. Є також свої морські композиції з різноманітних речей, оформлені класами.
Акваріум
Якщо в школі, в класі є акваріум, можна провести ознайомлення зі світом риб. Після розповіді можна разом зробити свій кольоровий акваріум: намалювати на великому аркуші паперу акваріум, прикрасити зеленими паперовими смужками, оформити назву, вивісити на стіні та запросити всіх учнів школи намалювати й наклеїти в акваріум фарбованих рибок. До "стіннівки" додають інструкцію з виготовлення рибки.
Інструкція з виготовлення рибки:
1. Намалюй на аркуші паперу контур майбутньої рибки, оченята, ротик, лінії узорів.
2. Розфарбуй рибку кольоровими фломастерами.
3. Виріж обережно рибку та швидше наклей в акваріум до її друзів! Банк
У Банку реєструють усі досягнення учнів, класів під час проведення КТС. Це можна зробити у вигляді Книги рекордів школи за різноманітними напрямами. Кожен, хто отримав диплом чи посвідчення, приходить до банку та реєструється.
Філармонія
У філармонії проводять музичні вечори талантів: кожен клас подає заявку на участь у святі музики, пропонуючи свої кандидатури учнів, які грають на музичних інструментах. Кожному дають можливість показати свій талант та отримати диплом або музичний подарунок.
Академія наук
Академія пропонує командам класів інтелектуальні конкурси.
І варіант: команди готують одна для одної запитання з обраної теми. Проводять вікторину знавців.
// варіант: учні демонструють свої знання з математики, для цього їм пропонують незвичайні приклади та задачі.
Ill варіант: класи поділяються на пари і за певний час намагаються скла-сти картинки з розрізаних клаптиків. Краще для цього підходять поштові ві-тальні картки. Скільки клас зможе скласти карток, стільки балів отримає.
Планетарій
Учені-астрономи пропонують учням вивчити планети Сонячної системи, основні сузір'я небосхилу та головні зірки. Проводиться невеличкий конкурс.
Оранжерея кімнатних рослин
У школі влаштовують оранжерею. Класи відвідують виставку кімнатних рослин, вивчають їхні назви. У кожнім класі є екскурсоводи, обрані за бажанням, вони пройшли "курси знавців кімнатних рослин" при Штабі КТС і можуть провести цікаву екскурсію.
Аеродром
На аеродромі проходить виставка паперових літаків усіх відомих та невідомих моделей, зроблених учнями - авіаконструкторами різних класів. Літаки, ракети, космічні апарати та тарілки мають авторське розфарбування, назву, табличку характеристик за бажанням, маршрут польоту. Можна влаштувати підвісну виставку з літаками на нитках. Кращим винахідникам

 
 

Цікаве

Загрузка...