WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Світова книга прав дитини - Урок

Світова книга прав дитини - Урок


Реферат на тему:
Світова книга прав дитини (урок): гра, інсценізація, робота в парах, тести
Мета:
o познайомити учнів зі змістом основних статей Загальної Декларації прав людини, Конвенції про права дитини. Конституції України;
o допомогти запам'ятати основні поняття, розвивати пам'ять, мову, вміння класифікувати й узагальнювати;
o довести учням, що в основі документів про права людини лежать головні потреби всіх людей.
Обладнання: ілюстративний матеріал, скринька нових слів, чисті аркуші для малюнків, фломастери.
Основні поняття: закон, Конституція, ООН, Декларація, Конвенція, право.
Методичні рекомендації
Учитель звертається до учнів класу і пропонує поговорити про права дитини, підкреслює важливість вивчення своїх прав і повідомляє, що їх однолітки за кордоном не тільки вивчають свої права, але ? вміють ними користуватися.
Дачі учитель задає питання і підводить учнів до роз'яснення основних понять, які повинні вивчатися на уроці:
"Уявіть собі, що ви опинилися на острові, де ніхто не живе. Чого вам буде не вистачати над усе? (солодощів, телевізора, друзів).
Більшості не вистачає друзів, спілкування, тому що ми з вами -люди, й живемо серед нам подібних.
Робить нас людьми не народження, а те, що ми живемо, зростаємо в людській спільноті.
Кожна людина має почуття, здібності, характер. Як же зробити, щоб такі різні, несхожі люди все ж таки жили з повагою один до одного? Для цього існують правила, які визначають стосунки між людьми. Життя змусило людей встановити багато різних правил, і ми зустрічаємось з ними на кожному кроці.
Ти заходиш до школи - і перед тобою на стіні - правила поведінки учнів. Ти - учень, а всі учні мусять їх дотримуватись: щоб у школі під час уроків було тихо, щоб кожен мав своє місце за партою, щоб легше було вчителям тебе вчити, а тобі - вчитися.
Сідаєш у трамвай чи тролейбус- перед тобою - правила ко-ристування міським транспортом, або простіше - правила для пасажирів. Ти тепер пасажир, а всі пасажири дотримуються цих правил, щоб не було штовханини у дверях, щоб усі могли сісти в трамвай чи тролейбус, щоб ні з ким не сталося нещасного випадку.
Заходиш у кінотеатр - і тут свої правила, яких повинні дотримуватись глядачі. Всі глядачі сидять тихо, як того й вимагають правила поведінки в кінотеатрі.
Навіть на пляжі існують свої правила - правила поведінки на воді. Якщо ти хочеш покупатися в морі або в річці, позагоряти на пісочку, мусиш їх знати: не пустувати у воді, далеко не запливати, щоб не було з тобою та твоїми товаришами ніяких неприємностей.
Дуже суворі правила дорожнього руху. За їх виконанням слідкує ціла армія працівників Державної автоінспекції, бо тут уже йдеться не тільки про порядок, але часто й про життя людей. Коли ти йдеш вулицею - ти пішохід, і зобов'язаний виконувати правила дорожнього руху. (Розповідь вчителя супроводжується показам відповідних ілюстрацій).
Але є такі правила, що обов'язкові для всіх громадян країни, хто б вони не були -дорослі чи діти, робітники чи селяни, вчителі чи учні. Це такі правила, що встановлюють порядок у всій державі, обов'язки кожного громадянина та його права. Ці правила затверджує найвища влада у країні, а в нашій країні - Верховна Рада України. Називаються такі правила державними законами.
Це слово буде першим для нашої скриньки, куди ми будемо складати всі нові слова. (Діти кладуть до скриньки "нових слів" табличку "Закон - обов'язкове для всіх правило. Приймається і захищається державою. ") Головний закон нашої країни - Конституція (до скриньки). Ця невеличка книжка, що складається із вступної частини і 161 статті, є визначальною для всього українського народу. В статтях Конституції сформульовані права і обов'язки громадян України. Цей документ, разом з тим, є й програмою їх конкретних дій. На основі Конституції складаються всі інші закони, постанови, рішення, які регулюють діяльність і взаємини громадян. Розділ про права людини - один з найважливіших у Конституції нашої країни.
?їЧ Інформація для вчителя
У Конституції України спочатку перелічені особисті права людини, потім - політичні, а потім - соціально-економічні і культурні. Якщо ми говоримо "право", то завжди маємо на увазі "обов'язок", і навпаки. Ми- громадяни України і у нас є обов'язки перед Вітчизною, перед своїм народом, перед іншими людьми, перед своїми рідними і близькими Головний обов'язок - поважати права інших! А ще обов'язки -у статтях: cm. 51 - піклуватися батькам про дітей, а дорослим дітям - про непрацездатних батьків, cm. 65 - захищати Вітчизну, cm. 66 - охороняти природу, cm. 67 - платити податки.
Закони держави повинні захищати людину, її права. Таких прав дуже багато - на життя, на житло, харчування, медичну допомогу, знання, відпочинок. Права людини - це певні необхідні для життя можливості, які охороняються законом (до скриньки). Тобто те, що ви можете робити, і в чому вам не можуть відмовити для того, щоб подорослішати і вести повноцінне життя.
Діти мають особливе право на піклування та допомогу з боку держави. Але, на жаль, життя, здоров'я, навчання, щастя дітей усього світу недостатньо захищені.
Сьогодні 250 млн дітей живуть за рахунок важкої праці, жебрацтва, пограбувань. 30 млн дітей у світі не можуть навчатися. Кожен рік від хвороб помирають 5 млн дітей. Поширюється торгівля дітьми, використання дітей, від яких відмовились батьки, для пересадки органів.
В Україні три чверті дітей - діти з хронічними хворобами. З'явився новий тип дітей - "діти вулиці" (особливо у великих містах). Це діти, що залишили рідні домівки і живуть та харчуються, як заманеться. Основна маса з них має освіту 3-4 класи. Більшість з них- малолітні злочинці, наркомани,- торгівці наркотиками.
A як іще порушується право людини на життя?
(Війна, вбивства, тощо.)
Уся історія людства- це історія війн. Одна із найстрашніших в історії людства війна тривала 6 років і закінчилася в 1945 році (ілюстрації). Загинуло близько 60 млн чол. Право на життя було порушено для 60 млн чол. Життя втратили люди, чисельність яких перебільшує чисельність населення сучасної України. І тоді люди всього світу зрозуміли, що треба об'єднатися для захисту прав людини. Вони створили ООН - Організацію Об'єднаних Націй. (Діти кладуть до скриньки табличку: ООН- Організація Об'єднаних Націй - міжнародна організація, завдання якої - підтримка миру і безпеки у всьому світі). 10-го грудня 1948 року різні народи світу вирішили і проголосили, що всі люди мають рівні права. Так виникла Загальна Декларація прав людини. (У скриньку: Загальна Декларація прав людини - документ, у якому подано список основних прав кожної людини у світі.) Але дорослі можуть захищати свої права від злодіїв, шахраїв, а діти ще не в змозі цього робити. Тому y 1989 році представники урядів прогресивних країн світу, втому числі й наша Україна, підписали Конвенцію про права дитини. (Діти кладуть до скриньки "нових слів " табличку:Конвенція - угода, міжнародний договір між державами з певних питань. У даному випадку- з питань прав дитини). В цій Конвенції країни домови-лися охороняти права всіх дітей світу. Там записано, що дитиною вважається людина, якій ще не виповнилося 18 років. Конвенція - це Міжнародний договір. Згідно з цією угодою, Україна у квітні 2001 року прийняла Закон України про охорону дитинства. Зараз ми помандруємо сторінками Конвенції прав дитини.
Інформація для вчителя
Декларація - латинське слово, у перекладі означає: оголошення, заява. Конвенція - теж: латинське слово -угода, міжнародний договір з

 
 

Цікаве

Загрузка...