WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Управління розвитком дошкільним навчальним закладом - Реферат

Управління розвитком дошкільним навчальним закладом - Реферат


Реферат на тему:
Управління розвитком дошкільним навчальним закладом
?
Наші садки, так само як і молода держава, перебувають у перехідному періоді, який неминучий під час зміни державного устрою. Змінюється ідеологія країни, і це природно тягне за собою зміни в інших царинах життя нашого суспільства, і дитячий садок в цьому сенсі не виняток.
Дитячий садок як Палац Дитинства - проблема дорослих, яким він повинен бути, щоб виросли наші діти по-справжньому успішними, щасливими відбулися Людьми?
На мій погляд, зараз дитячі садки проживають дуже тяжкий період свого становлення в нових умовах. По-старому вони вже жити не можуть, бо змінився устрій суспільства. Ми живемо в незалежній державі, а от яким стати дитячому садку в новій молодій країні - ми це не знаємо.
Ще не настав час вирішити важливе питання: кому і навіщо потрібні дитячі садки в нашій державі? Це проблема не рівня місцевого самоуправління і не конкретно кожного завідувача в індивідуальному порядку. Це проблема державного рівня, і її ніхто не зможе розв'язати крім МОН, яке має завершитися з ініціативою затвердження нового закону про дошкільну освіту. Той закон, що діє зараз - це закон перехідного періоду. Країна розвивається і неминучі зміни в ній і в системах, що розвиваються. Дошкільна освіті саме такою системою.
Дошкільна освіта зародилася в середині ХІХ ст. Прийшла до нас з Європи. Ідея організації дитячих садків належить сподвижникам ентузіастам (Аделаїді Симонович, Луїзі Шлегер, Єлизаветі Водовозовій, Софії Русовій та ін.). Відкривали їх на власні кошти. Власне це були приватні садки, які часто доводилося закривати через брак тих самих коштів. Старші садки розв'язували дві найважливіші проблеми:
- давали можливість жінці брати участь в громадському житті держави;
- працювати і вирішувати завдання розвитку і виховання дитини. Правильніше, щоб держава піклувалася про своїх громадян - це її пряма і найголовніша функція.
Животрепетна проблема -фінансування. Воно таке, що дає можливість ледве-ледве животіти. Придумуючи будь-які способи добування грошей для цього виживання.
Причому робити це доводиться керівникові за відсутністю законодавчої бази. Зараз всі дитячі садки перебувають на централізованому фінансуванні райвиконкомів. Воно має лише три статті бюджету: мізерна заробітна плата оплата комунальних послуг, харчування дітей із розрахунку 4 грн. на день на дитину, плюс 1,20 грн. батьківська плата - при триразовому харчуванні і нескінченному зростанню цін на продукти. Нагодувати дитину за ці гроші дотримуючись норм повноцінного збалансованого харчування, дотримуючись співвідношення білків, жирів, вуглеводів і мінеральних речовин та ще й необхідних вітамінів, просто неможливо. А крім цього у керівника немає самостійності у виборі поставника продуктів у дитячий садок. Поставник може доставляти дорожчі за ціною і менш якісні продукти, але відмовитися і знайти іншого поставника керівник не може.
Величезні приміщення, в яких перебувають дитячі садки, вимагають догляду і ремонту. Одна платня комунальних послуг потребує величезних затрат. Ремонти мають бути не тільки поточні, а періодично капітальні, інакше приміщення почне розвалюватися і занепадати. А діти жити в руїнах не можуть. Ось і доводиться завідувачам придумувати різні способи заробітку грошей на ці потреби. Знову ж таки, хто допоможе, як не батьки?
А той хто повинне фінансувати, не має коштів на ці потреби, а узаконити платню за ці послуги не можуть. Батьків обурює те, що офіційна плата за утримання дітей в дитячому садку невелика, а коли приносять "обов'язкові пожертвування"…
1. Робота дитячого садка
Більшість думає: дошкільна освіта - перша сходинка системи освіти, і це якщо не маленька школа, то те місце, де до неї готують. Чи потрібна вона взагалі? СФ.Русова, ім'я якої з пошаною і гордістю вимовляють наші вихованці, ще в січні 1918 р. законодавчим порядком вирішила питання про загальне обов'язкове дошкільне виховання. Тож чи готують тут до школи вихованців, а чи живуть справжнім життям? Дорослі чекають "результатів" перебування в дошкільному закладі...
З "результативністю" такого роду дошкільної освіти доводиться стикатися вже в 1-му класі, коли діти не тільки погано підготовлені до школи, а, ще гірше, зовсім не бажають вчитися, пройшовши через постійні випробування методиками раннього навчання читання, письма.
Ми переконуємо вас, життя дошкільника - це не підготовка до школи, до життя, а вже життя! Повноцінне і дуже значуще, по-справжньому, але тільки за умови, що розвиток дитини планується і здійснюється з урахуванням її потреб і можливостей, які властиві одвічно дошкільним видам діяльності. Джерела розвитку особистості малого українця з цього погляду лежать у творчому характері дитячої гри і активного сприйняття художнього слова, насамперед казки. Гра і казка формують морально-особисті, творчі, естетичні здібності дітей. Бо становлення етичних норм, естетичних смаків, комунікативних умінь і навичок збереження психічного здоров'я - це те, що необхідне для дітей на початку життя. Казкою можна "відродити людей". Тут є пережите почуття мільйонів, що через віки пронесли велику віру в перемогу правди, в красу добра і його непереможну силу. І як можна не погодитись з переконанням таким, як у Софії: "Нехай вже й в душі дитини засвітиться ясна зіронька - шукання правди, хай промениться бажання здобути правду не тільки для себе, але і для усіх цих Іванів, дурних та вбогих. До яких вона звикає в серці. Тут все для дитини цікаво, посильно і важливо вже сьогодні, а значить, і потім. Адже той, хто виросте на кращих зразках національної культури, неодмінно вбере її дух. А ще спробує себе в різноманітних мистецтвах, то перш за все підготується до емоційних відкриттів у світі людей і у світі природи. Так просто звикне комфортно жити за загальнолюдськими нормами, а не всупереч їм. Хіба цього мало?.."
Але як такі великі природні наміри втілити в життя ДНЗ? Цю відповідь знаходимо у Софи: "Навкруги в дитячому садку мусить бути усе рідне, що нагадує їй знайомі хатні обставини з найкращого боку, мусить лунати її рідне слово, її рідна музика і поезія. Садок має бути весь пройнятий національним духом свого народу...". Тут не тільки маленькі діти, а й дорослі: вихователі, батьки, методисти, - отримують насолоду від праці, від життя багатомірного і цікавого.
Саме такі педагоги дадуть відповідь на всі запитання "Як?" і "Чому?" Немовби про нашу сьогоднішню ситуацію Софія Русова писала: "Мало ще мати вихователів з відзнакою, науковою підготовкою, треба, щоб усе

 
 

Цікаве

Загрузка...