WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Родина, рідня, рід, родовід. Родинне виховання у творах В. Сухомлинського - Реферат

Родина, рідня, рід, родовід. Родинне виховання у творах В. Сухомлинського - Реферат

родина,
Любимо ми свою школу
Й українську рідні мову.
Вч. - Діти, давайте прикрасимо наш кущ калини родинними листочками нашого класу.
(Діти прикрашають калину).
Вч. - А ще є у нас і родинний літопис нашого класу, де є фотографії родин наших учнів.
(Демонструє фотоальбом).
4 промінь Рідний край. Рідна земля.
Вч. - Річки немає без джерела, дерево не зросте без коріння, а людина не може жити без свого роду, без рідної землі, без Батьківщини.
Сьогодні ми познайомимося з оповіданням В.О.Сухомлинського "Грудочка землі"
(Вчитель роздає надрукований текст оповідання).
Робота над оповіданням
- читання оповідання вчителем;
- бесіда за змістом та основною думкою;
- читання дітьми оповідання (фронтально).
- Висновок:Коли ти любиш рідну землю, то вона і силу дасть і допоможе перемогти ворогів.
5 промінь Український народ. Родовід.
Вч. - Ми народились і живемо в Україні. Тут живуть наші сім'ї, родини. Ми вчимося в рідній школі і вивчаємо українську рідну мову. Усі наші родини великі і маленькі, дружні і працьовиті, створюють наш український народ.
Значить, родовід наш тут, в Україні.
6 д. - Батько, мати, брат, сестриця,
І всі інші члени роду
Всі належать до одного
Українського народу.
Вч. - Ось уже усі промінчики ми засвітили і наше сонечко засяяло ще світліше, яскравіше і тепліше.
Але воно приготувало нам також сюрприз. Давайте подивимося, що пише на зворотному боці сонечка (Україна).
Вч. - Тож давайте ще раз повторимо. Що ж таке Україна.
(діти читають промінці).
Так Це усе - Україна.
7 д. Україна - рідний край
Поле, річка, синій гай.
Любо стежкою іти
Тут живемо я і ти.
Вч. - А зараз я прошу родини, які є присутні у нас на уроці посадити нам на згадку рослинки. Ми будемо доглядати за ними і вони будуть рости разом з нами.
(Родини садять вазонки)
Вч. - Я хочу усім подякувати за те, що прийшли до нас на свято. За вашу турботу, за ваші добрі, чуйні серця, за ваші натруджені руки. А завершити урок я хочу словами В.О.Сухомлинського "Справжня школа виховання сердечності, духовності, доброзичливості - це сім'я; відношення до матері, батька, дідуся, бабусі, братів, сестер - є випробуванням людяності".
Казка, складено Данилком
Проводжала мати сина на військову службу.
Сказала: "Візьми, синку, грудочку рідної землі і пам'ятай, що ти - її захисник".
Взяв син грудочку землі, поклав її у вишитий, маминими руками, мішечок і ніколи не розлучався з ним.
Почали вороги війну проти нашої Батьківщини.
Зустрів син ворожих солдат на кордоні і почав стріляти в них з кулемета. Попадали вороги у річку. Ні на крок не відступав син.
Та ось ворожа куля поранила його в голову, кров заливає очі, руки ослабли. Зраділи вороги, почали наближатися, захотіли взяти його у полон.
Та згадав син про грудочку землі, доторкнувся до вишитого мішечка, пригорнувся до рідної землі. І враз могутньою силою налились руки.
Знову став стріляти юний богатир у ворогів і потонули вони у річці.
А тим часом і підмога підійшла - швидкокрилі літаки і могутні танки.
РОДИННЕ ВИХОВАННЯ
В.О.Сухомлинського все життя хвилювали проблеми сімейного виховання, батьківської педагогіки, тієї найменшої соціальної клітинки, де закладаються основи особистості, формуються характер молодої людини, моральні почуття, поведінка, громадська зрілість Він був переконаний у тому, що успіх у вихованні поколінь можна досягти тільки спільними зусиллями сім'ї, школи, громадськості. Всі шкільні проблеми стоять і перед сім'ю, усі труднощі, які виникають у складному процесі шкільного виховання, сягають своїм корінням у сім'ю. В.О.Сухомлинський твердив, що зміцнення сім'ї, вдосконалення родинного виховання - одна з найважливіших проблем, від розв'язання якої залежатиме майбутнє нашого суспільства, моральне обличчя молоді.
Наприкінці свого життя В.О.Сухомлинський розпочав роботу над дуже важливою книжкою "Енциклопедією" сімейного виховання "Батьківською педагогікою", в якій повинні були висвітлюватися найактуальніші сучасні проблеми виховання дітей у сім'ї, педагогічної освіти батьків і дорослих. Та не встиг Василь Олександрович підготувати до друку задуману ним працю. Вже після його смерті вдалося зібрати рукописні та деякі надруковані статі й підготувати видання "Батьківської педагогіки".
"Батьківська педагогіка" - це захоплююча і хвилююча поетична розповідь про найважливіший, священний обов'язок батьків щодо своїх дітей. це пристрасний гімн благородній душі дитини, її сподіванням, устремлінням людському сімейному щастю. Водночас це гірка правда про те, як батьківська нерозсудливість, сліпа потворна любов до дітей, духовне зубожіння, міщанство та інші види сімейного життя частини наших громадян призводять до трагічних наслідків - спотворення душі дитини, появи антисоціальних явищ, дармоїдства, марнотратства, споживацької психології, дитячої злочинності.
В.О.Сухомлинський вважав, що Батьківщина починається із сім'ї, що найважливіші риси і якості громадянина - патріота, зароджуються в сімейному вихованні. Що діти - продовження не тільки нашого роду, а й нашого соціально люду, наших завоювань і благородних намірів. І від того. які духовні цінності візьме від нам молодь, залежатиме майбутнє нашого народу і суспільства.
В.О.Сухомлинський звертається до батьків із закликом вчити дітей спостерігати, пізнавати світ, міркувати, бути уважними до їх запитань, заохочувати і спрямовувати дитячу допитливість, і головно не залишати дітей поза батьківською увагою, турботою про їхнє розумове виховання, своєчасно впливати на розвиток розумових здібностей.
В.О.Сухомлинський умів підмітити найтиповіші вади сімейного виховання. Одною із найшкідливіших вад є споживацький характер способу життя багатьох дітей. Деякі батьки вважають, що живуть вони і працюють лише заради щастя своїх дітей і тому дозволяють їм усе, створюючи максимальний матеріальний достаток, тепличні умови, задовольняючи всі необмежені бажання й навіть примхи. Діти в таких сім'ях виростають, не знаючи ні в чому нужди, не знаючи обов'язків і

 
 

Цікаве

Загрузка...