WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Книга вчить, як на світі жить (твори про дітей ). Урок - Реферат

Книга вчить, як на світі жить (твори про дітей ). Урок - Реферат


Книга вчить, як на світі жить (твори про дітей ). Урок.
ПЛАН УРОКУ
Тема: "Книга вчить, як на світі жить (твори про дітей)".
Мета: удосконалювати вміння вибирати і читати книжки з орієнтацією на задану тему; стисло переказувати прочитане; сприяти розвитку критичного мислення, зв'язного мовлення; пробуджувати почуття відповідальності за свої вчинки.
Матеріал до уроку: оповідання, вірші про життя дітей.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: виставка книжок за темою; записи на дошці.
Методи і прийоми: методика "Кутки" "Інтерв'ю".
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань
1. Мотивація навчальної діяльності, активізація мислення
- Сьогодні на уроці позакласного читання на нас чекає багато цікавих завдань.
Ознайомтеся із планом уроку (запис на дошці).
1) Розглядання виставки книжок.
2) Розповідь "Чому я вибрав цю книжку".
3) Слухання оповідання Бориса Грінченка "Украла" (скорочено).
4) Гра "Я - за, а я - проти" (робота в групах).
5) Інтерв'ю.
2. Відгадування загадок, читання прислів'їв (записи на дошці)
o Дуже я потрібна всім: І дорослим, і малим. Всіх я розуму учу,
а сама завжди мовчу. (Книга)
o Книга вчить, як на світі жить.
o Книгу читай - розуму набирай.
o Золото добувають із землі, а знання із книжок.
o Без язика, а говорить;
без голови, а все розуміє;
без ніг, а скрізь буває. (Книга)
o Книга -маленьке віконце, а через нього весь світ видно.
3. Постановка проблемного питання "Чи потрібна людині книга? Чого вона навчає людину?"
1) Обговорення-міркування у групах
2) Висловлювання дітьми своїх думок
4. Розв'язування задач на орієнтування в книжках
На виставці представлено книжки прожиття дітей. Учитель доповнює виставку будь-якою книжкою. (Я. Бжехва. У зоопарку)
- Розгляньте уважно виставку книжок і зіставте її з темою урок v. Що ви помітили? Яка книжка зайва? Чому?
5. Колективний розгляд книжок, представлених па виставці біля дошки
- Назвіть книжки, представлені на виставці. Хто взяв участь в оформ-ленні виставки? Які книжки лежать у вас на партах? Чи можуть вони допов-нити нашу виставку? Поясніть, як ви вибрали книжки до уроку. Чи не по-милилися ви у виборі книжок? Переконайте пас у цьому.
II. Усвідомлення нового матеріалу
Читання оповідання Бориса Грінченка "Украла" (скорочено).
o Читання учителем першого смислового блоку (учні слухають іслідкують).
o Напівголосне читання в парах (один читає, другий слухає і навпаки).
o Самостійне читання-перегляд кожним учнем останньої частини тексту. III. Міркування над прочитаним
1. Бесіда-роздум (учитель ставить не буквальні питання)
- Про що це оповідання?
- Чи дійсно украла Олександра? Чому ви так вважаєте? Чому вола так зробила?
- Як реагували на вчинок Олександри її товариші?
- Якби у нашому класі сталася така подія, як би ви вчинили? Ваше ставлення до вчинку Олександри?
2. Гра "Я - за, а я - проти"
- Отже, щодо вчинку Олександри виникло дві думки, два твердження. Об'єднайтеся у дві групи: ті, хто - "за", і ті, хто - "проти".
Кожній групі вчитель відводить місце. Кожна група доводить свою дум-ку, добирає конкретні докази.
3. Методика "Кутки"
- Як би ви вчинили на місці Олександри?
1 група
Попросили б хліба!
1) Тому що дуже хочеться їсти.
2) Людина ж не останнє мені віддає, вона ділиться.
3) Якщо я не попрошу, не поїм, то у мене буде боліти голова і шлунок, і я не зможу добре працювати на уроці.
2 група
Не попросили б!
1) Тому що у того, у кого просять, немає свого, воно куплене на зароб-лені гроші.
2) Якщо ти будеш просити і тобі весь час будуть давати, то звикнеш до легкого життя! А потім сам не захочеш заробляти.
3) Я не попросив би, тому що мені соромно. Краще бути голодним.
4) Люди будуть вважати тебе попрошайкою.
5) Це некрасиво -просити!
4. Відповіді-міркування дітей
- Чого нас вчить зміст прочитаного оповідання?
IV. Домашнє завдання
Ознайомлення з темою наступного уроку позакласного читання "У пташиному царстві".
Завдання: виберіть і прочитайте книжку про птаха, про якого вам хоті-лося би дізнатися більше; запишіть одну-дві загадки, прислів'я, народні прикмети, пов'язані з птахами.
V. Підсумок уроку
Прийом "Інтерв'ю".
1) Призначення дітей на ролі кореспондента та Олександри
2) Змалювання уявної ситуації
- Уявіть собі, щодо школи, де вчилася Олександра, приїхав кореспон-дент, щоб написати статтю про життя сільських школярів. І діти розповіли йому про подію, що сталася в класі.
3) Кореспондент бере інтерв'ю в Олександри. Орієнтовні запитання:
- Як тебе звуть?
- Хто твої батьки?
- Як ти живеш?
- Як склалися твої стосунки з дітьми в класі?
- Це правда те, що ти вкрала?
- Чи є ще у кого запитання?
Учитель.Діти, чого навчили вас прочитані книги? Дякую вам за роботу. На вашу думку, що нам вдалося на уроці, а що - ні?
Loading...

 
 

Цікаве