WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Вчимося навчати та розвивати - Реферат

Вчимося навчати та розвивати - Реферат

спрямування. Меседж повинен бути: коротким, важливим, контрастним, чітким, емоційним, адресним, готовим до повтору.
Письменник С.Сартаков справедливо відзначив, що коли претендуєш бути у людей на видноті, то потрібно знати силу своїх слів та їх дію.
Для детального аналізу цих навичок необхідно виділити в педагогічній та управлінській діяльності найбільш значимі види комунікації:
пізнавальна комунікація. Головна мета - передача змісту або інформації. Серед поширених прикладів повсякденного життя - це виступи з повідомленням, аналіз отриманих даних, лекції, участь в дискусіях та педагогічних радах;
експресивна комунікація. Характеризується передачею почуттів, оцінок, поглядів. Супроводжується використанням при цьому вигуків типу "ах, ух, ну, ось так дав...". Це оцінка несподіваних результатів, спілкування після тривалої перерви;
переконуюча комунікація. Практикується при необхідності здійснити вплив на свого співрозмовника, закликаючи йогозмінити своє ставлення до чого-небудь;
соціально-ритуальна комунікація. Призначена для спілкування з метою підтримки норм та звичаїв соціально-культурної поведінки (звичаї гостинності, процедури знайомства, ситуації привітань...);
невербальна комунікація. Включає в себе жести, міміку, інтонацію, позу, вираз очей. Фахівець у галузі спілкування Аллан Піз стверджує, що словами передається 7% інформації, звуковими засобами, включаючи тон голосу та інтонацію - 38%, а за допомогою міміки, пози та жестів - 55%. Тому має значення не тільки те, що говорять, але і як це говориться. К.Станіславський писав: "При словесному спілкуванні говоріть не стільки вуху, скільки оку, оскільки жест випереджає слово, як блискавка випереджає грім".
У Сократа є фраза: "Заговори, щоб я тебе побачив".
Спілкування* з неорганізованою групою (натовпом)
У наш час реально існують дві соціальні проблеми, які часто вступають у взаємне протиріччя:
посилення демократичних перетворень привело до розкріпачення свідомість педагога, зробило його більш вільним у вчинках та діях;
з причин економічного порядку держава не завжди "тримає слово" перед педагогом щодо забезпечення соціальних гарантій його цивілізованого буття (затримка заробітної плати, збільшення кількості учнів в класі, слабка забезпеченість підручниками...).
Це протиріччя інколи виявляється в більш-менш масових (в масштабах школи, регіону) претензіях педагогів. Керівнику необхідно знати методи психологічного впливу на збуджений натовп. Натовп - це безструктурне скупчення людей, позбавлене чітко усвідомленої загальної цілі, але пов'язаних між собою схожістю емоційного стану та загальним об'єктом уваги. Академік А.В.Петровський писав: "Натовп - спільність, яка нівелює інтелект". Коли майорить прапор - розум вилітає в трубу.
Натовп
буває: оказіональним (люди зібралися просто, заради інтересу);
конвенціональним (в основі - інтерес до якої-небудь розваги);
експресивним (в основі - спільне вираження ставлення до чого-небудь, кого-небудь);
діючим - найбільш агресивний.
перший не має внутрішньої структури;
роль лідера в натовпі легко переходить до посередніх осіб;
замість розуму у натовпі панують емоції;
натовпу потрібні лозунги, а не переконання;
у натовпі відсутня інтелігентність.
Натовп* - це "біоенергетичне утворення" з великим потенціалом руйнівної сили. Люди в натовпі агресивні і нездатні до самоконтролю. Тут всі вони підсвідомо стають заручниками чужого стану. Емоції транслюються жестами, мімікою, голосом, диханням... та все ж потрібно пам'ятати пораду Ніколь П'єра, що "Ніяка дурниця не буває настільки нестерпною, щоб ні у кого не зустріти схвалення".
Про психологію натовпу вдало складено вірш "Толпа" російським поетом Робертом Рождественським.
Толпа на людей не похожа,
Колышется, хрипло сопя,
Зевак и случайных прохожих
Неслышно вбирая в себя.
Затягивает, как трясина,-
Подробностей не разглядеть…
И вот
Пробуждается сила,
Которую некуда деть.
Толпа, как больная природа,
Дрожит от неясных забот,
По виду - частица народа,
По сути - его антипод...
И туча плывет, вырастая,
И нет ни друзей, ни врагов...
Толпа превращается в стаю,
И капает пена с клыков.
Наодинці "працювати", намагатися розумно спілкуватися з натовпом, у більшості випадків, немає сенсу. Енергію натовпу можуть вгамувати організовані та керовані збори. У натовпі немає не тільки розуму, але й пам'яті.
У спілкуванні ми користуємося набутими вербальними* шаблонами професійного, соціального та побутового характеру. В роки "застою" деякі керівники досить високого рангу успішно користувалися "універсальним кодом мови", в якому вербальні* шаблони були доведені до досконалої форми. Ця "шпаргалка" дозволяла виступаючому не просто контролювати об'єм виступу, але й вільно імпровізувати.
Таблиця 23
Універсальний код мови
І ІІ ІІІ IV
Товариші! Реалізація намічених планових задач грає важливу роль у формуванні існуючих фінансових та адміністративних умов,
з іншого боку, рамки та місце навчання кадрів вимагає визначення та уточнення системи масової участі.
Не треба, однак, забувати, що структура організації, що склалася сприяє підготовці та реалізації позиції, яку займають учасники відносно поставлених задач
Таким чином, нова модель організаційної діяльності забезпечує широкому колу (фахівців) участь у формуванні нових
пропозицій.
Повсякденна практика показує, що подальший розвиток подальших форм діяльності дозволяє виконувати важливі завдання з розробки напрямів прогресивного розвитку.
Значущість цих проблем настільки очевидна, що постійне інформаційно-пропагандистське забезпечення нашої діяльності значною мірою зумовлює свідомість системи навчання кадрів, відповідно насущним потребам.
Різноманітний досвід і багатий досвід зміцнення та розвитку структури дозволяє оцінити значення відповідних умов активізації.
Задача організації, особливо ж консультації
з широким активом являє собою цікавий експеримент перевірки моделі розвитку.
Ідейні міркування вищого
порядку, а також початок повсякденної роботи по формуванню спричиняє за собою процес впровадження та модернізації форм впливу.
Довільно об'єднуючи частину фрази з стовпчика 1 з будь-якою частиною фрази послідовно з стовпчиків II, III, IV, отримаєте універсальний текст. Кількість комбінацій - 10 000,

 
 

Цікаве

Загрузка...