WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Як правильно та ефективно впливати на людей? - Реферат

Як правильно та ефективно впливати на людей? - Реферат

прагне донести до учнів, втрачається через велику складність або через спробу мати справу відразу з декількома питаннями;домагайтеся свого. Працюйте над вирішенням питань, незважаючи на можливу необхідність довго пояснювати свої наміри поки Ви не будете задоволені можливістю вирішити проблему;
3) не "втрачайте себе". Якщо щось важливе для Вас, домагайтеся, щоб всі навколо Вас знали про Вашу позицію з цього питання;
4) стежте, щоб Вас не збивали. Колеги часто намагаються збити Вас з того, що Ви їм хочете сказати. Це може бути викликане тим тиском, який на них здійснюється. Слухайте їх, але стійте на своєму;
5) помилки не послабляють. Якщо сталося так, що Ви допустили помилку, не допускайте виникнення почуття невідповідності своєму місцю. Інакше Ви послабите власну позицію;
6) йдіть від перемоги до перемоги. Створюйте для себе оточення, сприятливе для успіху та перемоги (але не за рахунок інших). Деякий час вивчайте варіанти, де та в чому зможуть виграти Ваші колеги або опоненти.
Шість парадигм взаємодії між людьми
"Виграв Виграв"
"Виграв Програв"
"Програв Виграв"
"Програв Програв"
"Виграв!"
"Виграв Виграв або не зв'язуватися"
Для поліпшення навичок особистих взаємовідносин звернемося до мудрого Дейла Карнегі.
8 розумних порад для спілкування
Комунікативні навички набуваються, а не наслідуються. Ви навчилися розмовляти, успадковуючи інших, це навчання ніколи не повинно закінчуватися.
Допустіть, що наступне повідомлення, яке Ви відправите, буде неправильно сприйняте. Тоді Ви будете складати інформацію більш вдумливо, прогнозувати зворотний зв'язок та екзаменувати себе доти, доки не отримаєте бажаних результатів.
Не бійтеся, що Ви висловлюєтеся просто, краще потурбуйтеся про те, щоб Вас правильно розуміли.
У словнику Ви можете не знайти значення слова. Ми ж передаємо не значення, а повідомлення (слово та поведінка), які відображають для людей значення цих слів.
Люди розуміють значення сказаного в більшій мірі завдяки тому, яким чином Ви це говорите, а не тому, що Ви говорите. 90% з того, що Ви передаєте, сприймається завдяки тону Вашого голосу та рухам Вашого тіла.
Коли дві людини знаходяться разом, вони спілкуються. Ви не можете не спілкуватися.
87% інформації, прихованої в головах у людей, можна отримати, подивившись їм в очі. Якщо Ваші слова вступають в суперечність з вчинками, Ваш співрозмовник повірить останнім.
Спілкування - це складний поведінковий, динамічний та змінний процес. Це не просто обмін словами, як вважає більшість людей. Ви багато можете зробити неправильно, багато чого можете не помітити, якщо вчасно не зрозумієте цього.
Винагорода та заохочення
І знову порада Д.Карнегі: "Вдавайтеся до заохочень. Виражайте людям схвалення з приводу найменшого їх успіху та відмічайте кожний успіх. Будьте щиросердими в своїй оцінці та щедрими на похвалу".
Педагог, бажаючи вплинути на учнів, повинен намагатися зробити взаємодію вигідною для обох сторін. У руках вчителя не дуже великий арсенал засобів та форм винагороди і заохочення дітей (крім канонізованих оцінок). А пам'ятаєте нездійсненне "оціночне судження" Ш.Амонашвілі?! Велике значення це питання займає в системі "керівник школи - вчитель". Причому ми розглядаємо його не в плані поліпшення матеріального добробуту вчителя (куди вже...), а як спектр нічого не вартих моральних заохочень, які Е.Берн називає "підстьобуванням".
Заохочення допомагає вчителеві відчувати себе краще та більш упевнено - це акт підтримки та визнання. Заохочення необхідне для зміцнення психологічного здоров'я педагогів.
Форми управлінського впливу в школі
(комунікаційно-вербальні)
Туманні накази (не ведуть до корисних результатів). "Ти повинен вчитися краще", "Ви повинні краще турбуватися про дисципліну на своїх уроках".
Умовляння (звернення до внутрішньої логіки вчителя, учнів). "Якщо Ви не організуєте ефективний вплив на 10-Б клас, то в учнів виникнуть серйозні проблеми по оволодінню знаннями з фізики (хімії...)".
Погрози (установка - страх як основний мотив поведінки). "Якщо ти не отримаєш позитивну оцінку на цій контрольній роботі, то до екзамену не будеш допущений".
Прохання (звернення до кращої сторони природи учня, вчителя). "Будь ласка, добре підготуйтеся до завтрашнього "відкритого" уроку".
Підкуп та загравання (гарантія пільг за певні зміни у ставленні до праці). "Якщо Ви будете сьогодні добре себе вести на уроках, то завтра я дозволю Вам взяти участь у шкільній дискотеці".
В.А.Кан-Калік [28] писав: "Спілкування-загравання виникає в результаті:
а) нерозуміння педагогом тих відповідальних педагогічних завдань, які стоять перед ним;
б) відсутність навичок спілкування;
в) боязні спілкування з класом та одночасного бажання налагодити контакт з учнями".
Вимоги (жорстке використання владної субординації). "Я вимагаю, щоб Ваші уроки закінчувалися не раніше за дзвоник на перерву".
Чіткі вказівки (за змістом функціональних обов'язків вчителя). "Пишіть конспект обов'язково до кожного уроку". "Приходьте в школу до дзвінка".
Тільки для керівників учбових закладів
320-й Закон Мерфі. Десять правил Спарка для керівника проекту
Намагайтеся виглядати більш значущим.
Намагайтеся, щоб Вас бачили в оточенні значущих людей.
Говоріть впевнено та спирайтеся тільки на очевидні факти.
Не вступайте в суперечку. А якщо вже попали в складне положення, то задавайте питання, які абсолютно не стосуються справи і, поки Ваш опонент намагається зрозуміти, що відбувається, швидко змініть предмет розмови!
Уважно слухайте, коли інші обговорюють проблему. Це дасть Вам можливість прискіпатися до якого-небудь банального твердження та знищити суперника.
Якщо підлеглий задає Вам питання по суті, "вирячтеся" на нього як на божевільного. Коли він відведе погляд, задайте йому його ж питання.
Отримуйте, на здоров'я, щедрі винагороди, але не розголошуйте їх.
Вийшовши з кабінету, завжди крокуйте так, начебто Ви дуже поспішаєте. Це захистить Вас від запитань підлеглих та начальства.
Тримайте зачиненими двері до кабінету. Це ускладнить проникнення до Вас відвідувачів та справить на них враження, що у Вас постійно проходять важливі наради.
Всі накази видавайте лише усно. Не залишайте записів та документів, які можуть обернутися проти Вас.
Роль дотику в спілкуванні
При спілкуванні на інтимній дистанції (за класифікацією Холла) часто доцільними бувають невербальні* засоби (дотику, погладжування) з метою зменшення рівня формалізації та психофізіологічної напруженості дитини (учня). Дотики та погладжування необхідні людині, так само, як їжа та тепло.
У книзі "П'ять шляхів до серця дитини" (Г.Чепмен та Р.Кемпбелл) мова йде про те, що свою любов до дитини можна виразити через дотик,слова схвалення, час, проведений разом, подарунки, допомогу. Один із самих голосних та виразних голосів любові дорослих до дітей - дотик. Інколи замість слів досить доторкнутися до дитини. І навіть коли "мова дотиків" це не той шлях, що веде до серця вашої дитини,

 
 

Цікаве

Загрузка...