WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Як правильно та ефективно впливати на людей? - Реферат

Як правильно та ефективно впливати на людей? - Реферат


Реферат на тему
Як правильно та ефективно впливати на людей?
Д.Карнегі вчить нас тому, що "На світі є тільки один спосіб спонукати кого-небудь що-небудь зробити.
Чи задумувалися Ви коли-небудь над цим? Так, тільки один спосіб. І він полягає в тому, щоб примусити іншу людину побажати це зробити. Пам'ятайте іншого способу не існує".
Кожен з педагогів вже фактом свого існування, в тій або іншій мірі, здійснює вплив на оточуючих людей, на колег та дітей. Для педагога це вміння є професійно важливим. Давайте розглянемо розвиток здатності впливу на людей як плекання унікальної якості. Вам пропонується ряд факторів Вашого пливу на навколишніх. Позитивна відповідь - рівень Вашого успіху, негативну відповідь віднесіть до власних обмежень.
Фактор Питання Враження
Одяг та зовнішність Чи відповідає Ваш одяг даному випадку?
Наскільки відповідає моді Ваш одяг?
Чи справляє позитивне враження Ваша зовнішність? Модний одяг, що пасує Вам та конкретному випадку підсилює загальне позитивне враження про Вас.
Постава Чи вмієте Ви поводити себе?
Чи спокійні Ви?
Чи вмієте Ви поводити себе з гідністю? Твердий, впевнений вигляд примушує припус-кати наявність у Вас великої внутрішньої сили.
Поведінка Чи знаєте Ви, чого бажаєте?
Ви впевнені в собі чи поводите себе з викликом?
Чи зможете Ви постояти за себе? Вміння справляти враження, впевненість в собі збільшують вірогідність отримання бажаного для Вас.
Особисте спілкування Чи є у Вас контакт з оточуючими?
Чи доступні Ви для оточуючих?
Легкість, з якою Ви вступаєте в контакт, підсилює позитивне враження про Вас.
Винагорода Чи буде їм якась користь від мене?
Чи будуть у мене неприємності, коли я погано обійдуся з ними?
Очікування винагороди робить педагога більш податливим для впливу.
Поширена думка про підвищену увагу жінок до своєї зовнішності була спростована шведськими психологами. В одному з великих універмагів Стокгольма було встановлено дзеркало та прихована камера. Протягом одного дня в дзеркало заглянуло 412 жінок, головним чином - поправити зачіску та одяг, та 778 чоловіків, щоб помилуватися своїм власним відображенням.
В психології менеджменту в освіті існує поняття "ентропія*" - міра інформаційної невизначеності ситуації. Це той випадок, коли педагогу доводиться приймати рішення за відсутності достатньої інформації про суть того, що відбувається. Наприклад, директор школи отримує телефонне запрошення "завтра о 10-00 прибути до завідувача відділом освіти"… Або, коли вчителя запрошують до директора без пояснення причин.
Коли люди не знають, що на них чекає, їм властиво передбачати саме гірше.
Поради по входженню в контакт
Давайте програємо Ваш прихід до керівника відділу освіти. З чого починати?
Передбачте всі можливі випадковості. Розробіть "свій" план зустрічі, врахуйте те, що під час зустрічі можуть виникнути непередбачені ситуації. Щоб не попасти в пастку, передбачте можливості альтернативної поведінки. Не допускайте, щоб випадок поклав Вас на лопатки.
Завчасно, в міру можливості, більше дізнайтеся про ділові якості, особливості спілкування з особою, яка призначила Вам зустріч. Нічого не спрощуйте і ні в чому не покладайтеся на успіх.
І ось Ви заходите до кабінету керівника.
Заходьте з впевненим виглядом, а він створюється поставою, темпом рухів, безпосередністю, Вашою "свободою". Стан прямий, але не задерев'янілий. Підборіддя підняте, голова піднята, Ви здаєтеся вище ростом, встановлюється контакт поглядом, краще звучить голос.
Заходьте не поспішаючи. Людина яка поспішає здається збудженою та метушливою. Наближайтеся до керівної особи звичайним для Вас кроком.
Як потиснути руку? Дружній потиск руки означає дуже багато. Це один з перших, часто єдиний фізичний контакт з іншим. Потиск руки повинен "вийти" міцним та сильним.
Кисті рук, потиснувши одна одну, завмирають на мить. Не допускайте довгої "тряски" або тривалого стискання. Міцність потиску руки - свідчення впевненості, а ні в якому разі не "армреслінг".
Дещо про Ваш голос. Потиск руки супроводжуйте простим "Добрий день!" Ці слова повинні бути добре чутними, в них звучить Ваша безпосередність та довіра.
Як і хода, Ваша мова повинна бути ритмічною. Скоромовка свідчить про Ваше хвилювання. Примусьте себе говорити з швидкістю, зручною для сприйняття, виразним, але не монотонним голосом. Не тільки вдумуйтеся в те, що Ви говорите, але й вслухайтеся в те, як Ви це вимовляєте.
"Будь ласка, сідайте".
Отримавши запрошення сісти, зверніть увагу на крісло, запропоноване Вам. У м'якому кріслі Ваші коліна будуть підпирати підборіддя: безглузда поза - незручне положення.
Якщо вибору немає - сядьте на стілець, випрямтеся та неодмінно зберігайте правильну поставу, сидіть вільно, невимушено.
Ситуація: керівник - жінка, а Ви чоловік. Як Вам себе поводити в такому випадку? Так само! Все, що доречно стосовно керівника-чоловіка, доречно і відносно керівника-жінки.
Маючи час для аналізу ситуації, в якій Вам належить діяти, точно визначивши мету, яку Ви прагнете досягти в процесі спілкування, Ви отримаєте значну перевагу. Напевно, успіх буде на Вашій стороні не за будь-якої ситуації, але в середньому "загальний рівень" Ваших перемог зросте.
Не забувайте - більшість педагогів не роблять цих приготувань, цих попередніх кроків, які тепер робите Ви. А тому - з самого початку перевага за Вами! Використайте її.
Що заважає Вам бути впевненим в собі? Для кожного педагога знаходяться свої причини, з яких у нього зменшується впевненість в собі. Серед названих нижче перешкод, спробуйте знайти "свої":
недостатня практика. Це означає, що Ви недостатньо часто в практиці педагогічної (управлінської) діяльності виявляєте свої обмеження та не намагаєтеся встановити, чи допоможете Ви собі стати більш впевненим;
виховання, яке сформувало Вас. Часто буває, що батьки та всі, хто турбувалися про Вас y ранні роки, зменшили Вашу здатність постояти за себе;
неясні уяви. У Вас, з певних причин, немає чітких орієнтирів і тому Ви самі не знаєте, чого бажаєте;побоювання ворожнечі. Ви побоюєтеся виявів гніву та негативних реакцій, бажаєте, щоб Вас сприймали за розсудливого;
недооцінка самого себе. Ви чомусь не відчуваєте за собою права займати тверду позицію та вимагати коректного, толерантного, чесного ставлення до себе;
погана самопрезентація. Це означає, що Ви викладаєте свої думки непереконливо, суперечливо або дуже емоційно.
Необхідні для себе особисто та для педагогічної (управлінської) діяльності навички впевненості можна розвивати, спостерігаючи за тим, як Вашим колегам вдається поводитися впевнено. Тут Вам зможуть допомогти ще такі прагматичні, але корисні ради:
1) уникайте заплутаних емоцій. Коли Ви скривджені або емоційно вражені, то від учнів, колег, керівництва чекайте реакцію на Ваші емоції, а не на те, що Ви хотіли донести до них. Це можезаплутати справу та направити зусилля в бік від вирішення проблеми;
2) "будьте простішими". Іноді важливість того, що педагог

 
 

Цікаве

Загрузка...