WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Раціональний розподіл сил педагога - Реферат

Раціональний розподіл сил педагога - Реферат

самокритикою.
Критика з метою перестрахування. Подібна критика використовується як засіб, щоб приховати свою нерішучість, небажання взяти відповідальність на себе. Мета такої критики в тому, щоб за несприятливого перебігу обставин у майбутньому була підстава заявити: "А я Вас вже попереджував".
Критика з метою попередження заслужених звинувачень. До такої критики вдаються заздалегідь, щоб нейтралізувати виступи потенційних опонентів.
Критика з метою контратаки. Це реакція на чиєсь зауваження, використовується нібито для розвінчання того хто критикує, по відношенню до якого до цього часу виявлялося ліберальне ставлення.
Критика з метою одержання емоційного заряду. Серед нас є такі, які періодично відчувають потребу в емоційному струсі та задовольняються після того, як доведуть себе чи кого-небудь з навколишніх до емоційного напруження, стресу.
Що сприяє фобії критики?
Сором'язливість.
Неврівноваженість - невміння контролювати себе в присутності сторонніх.
Слабохарактерність - нетвердість при прийнятті рішень, звичка "відкладати на завтра".
Комплекс неповноцінності - самовираження "язиком", необхідність справляти враження.
Екстравагантність - прагнення того, щоб все було "як у людей" (на шкоду собі).
Безініціативність - боязнь висловити свою точку зору, невпевненість у своїх ідеях.
Відсутність самолюбства - неопірність невдачам,навіюваність, небажання та невміння самовиразитися.
За Екклезіастом [7;5] "Краще слухати викривання від мудрого, ніж слухати пісні нерозумних".
Раціональний розподіл часу
Вчитися ефективно використати свій особистий час треба починати з усвідомлення того, на що він у Вас витрачається, і тут Ви, напевно, дійдете таких висновків (які зроблені вже багато разів багатьма-багатьма людьми!):
я розтрачую свій час на дрібниці;
я багато часу витрачаю на інших;
я дозволяю емоціям віднімати у мене час;
я не вмію добре планувати, що вимагає додаткових витрат часу;
я роблю те, що могли б виконати інші;
я не досягаю цілей у визначені мною терміни.
Ключ до ефективного використання часу - це, насамперед, обізнаність та повна інформованість.
Діаграма 4
Витрати часу керівником школи
"Той, хто дозволяє вислизати своєму часу - упускає з рук своє життя..." відзначав А.Лекейн. Людська цивілізація впродовж загального історичного періоду освоювала такі категорії як "час" та "простір". Американці подарували світу нову концепцію, відому під назвою "час - гроші".
У людини в житті багато проблем (здоров'я, взаємовідносини, досягнення успіху…). Критерії цих проблем мають свої кваліметричні* показники.
Ви ніколи не задумувалися над тим, чому людина не ходить з тонометром? Адже проблеми здоров'я для неї - найбільш важливі.
Чому всі ми носимо годинники? У чому ж полягає така пріоритетність категорії "час"?
Час "привласнюється" людиною, про нього домовляються, він засвоюється в досвіді та стає засобом організації життєдіяльності. Ідея часу - продукт людської еволюції, продукт культури. У сприйнятті часу ми розрізнюємо:
сприйняття часової тривалості;
сприйняття часової послідовності.
Закон емоційно детермінованої оцінки часу виявляється в тому, що час, заповнений подіями з позитивними емоціями, "пролітає", а "сумні" години довгі.
Час є консервантом можливостей. У ньому ми "консервуємо" свою продуктивну діяльність.
Нам завжди здається, що все у нас - ще попереду, там ще досить часу на все, задумане нами. Але це не зовсім так. Час - категорія, яка має певні характеристики.
Час не можна передати, не можна примножити, не можна накопичити, він безповоротний і, на жаль, непоправний.
Сучасні методики дозволяють здійснити довільні розрахунки того, скільки часу у нас попереду, скільки, вибачте, залишилося. Ось одна з них.
Ваш вік - "Х".
Стать теж має значення.
Кількість робочого часу, який залишився до Вашої пенсії:
Ђ(60 - "Х") х 1740 = "Y" (годин);
Ѓ(55 - "Х") х 1740 = "Y" (годин).
Підставивши дані свого хронологічного віку, Ви отримаєте результат. Критично поставтеся до результату у вигляді "Y". Будь ласка, дуже критично, адже тепер Ви вже знаєте, скільки часу Вам відведено на творчу працю, на те, в чому Ви самовиражаєтесь. Зважте, не так уже та багато! Поспішайте встигнути зробити якомога більше...
А тепер порахуємо, скільки ж у нас лишилося вільного часу для відпочинку, для сім'ї, для себе та для дозвілля...
Чоловіки... Чоловіки завжди уміли більш раціонально організовуватися для відпочинку, особливо вдома. Соціологи вказують на чотири основних заняття чоловіка вдома:
перегляд телепередач;
читання газет;
придбання товарів за списком (а іноді і за гроші) дружини;
бездіяльний відпочинок. Місцем "плато" для чоловіків вдома слугує ліжко, диван. Тому, коли чоловік спокійно лежить на дивані серед білого дня, краще його не чіпати. Він не байдикує. Він "рухами своїх вій в цей час колихає зірки далеких галактик".
До речі, Декарт робив свої відкриття ранком, ніжачись у ліжку.
Для чоловіків (60 - "Х") х 2400 = "Y" (годин);
Для жінок (55 - "Х") х 2400 = "Y" (годин).
Для них цей ресурс, як бачимо, значно менший (на жаль).
Свого часу філософ Епікур писав: "... не будучи владним над завтрашнім днем, відкладаєш радість; а життя гине у відкладанні, так кожен з нас помирає, не маючи дозвілля".
Дефіцит часу - звичний стан практично для всіх педагогів. Вони постійно скаржаться на перевантаження та відсутність часу. Перевантаження вчителя - це наслідок перетину численних завдань та проблем, які стоять перед ним. Його завдання - правильно вибрати особисті та професійні пріоритети, не залежати від марноти дня, не відволікатися на незначні справи, займатися саморозвитком, самоосвітою та повноцінним відпочинком. Велику допомогу в цій справі можна отримати, займаючись самоменеджментом. Він являє собою послідовне та цілеспрямоване використання перевірених методів роботи в повсякденній практиці з метою оптимального використання особистого часу. Розгляньте, будь ласка, запропоновані менеджментом рекомендації для педагогів та керівників шкіл щодо уміння знаходити час для своїх занять.
Час для роботи
роздумів
читання
гри
кохання
дружби
мрії
радощів умова успіху
джерело сили
основа знань
секрет молодості
істинна радість життя
умова щастя
шлях до зірок
музика душі
Декілька слів про роль планування в боротьбі за час. Готуючись

 
 

Цікаве

Загрузка...