WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Наші внутрішні бар’єри, або концепція обмежень - Реферат

Наші внутрішні бар’єри, або концепція обмежень - Реферат

близьких людей, родичів.
Робота забезпечує нам засоби існування. Крім того, вона дає нам почуття самооцінки* і соціальний статус. Вона навчає і виснажує нас, дає радість творчості і засмучує, створює усі види стресів. Робота - це завжди виклик, особливо педагогічна діяльність, яка відбувається за особливих організаційних умов та унікальних норм стосунків. Педагогу необхідно оперувати великою кількістю інформації, піклуватися про її поновлення, постійно домагатися високих результатів, які прискіпливо оцінюються.
Спад в економіці супроводжується скороченням робочих місць в установах та навчальних закладах, зростаннямфізичного та психічного навантаження на вчителя, зростанням соціального та економічного тиску на весь персонал.
За цих умов, досить чітко виступає феномен трудоголізму - відчуття, що робота - це єдина цінність життя. Подібні почуття призводять до руйнації здоров'я і сім'ї, підтримують такі залежності, як паління, вживання алкоголю, транквілізаторів... Якщо Ви почуваєтесь бадьоро лише за робочим столом, біля телефону, це означає, що у Вас не все в порядку, робота перетворилася із засобу в ціль.
Трудоголік схильний до серцевих нападів, інсультів, хвороби печінки, депресій та стресів. Він самотній серед своїх колег, і в сім'ї, до якої він не виявляє інтересу. Особистість перероджується.
Ви повинні перепрограмувати свій мозок для рятунку від шкідливої звички, тому що кожна звичка перетворюється у Вашій підсвідомості на установку (стереотип), і поведінка, яку Ви бажаєте змінити, випливає саме з цієї психологічної установки. Психологи стверджують, що для подібного перепрограмування вимагається певний час (не менше 21 доби). А до цього ще буде виявлятися тривалий ефект, який буде штовхати Вас до звички, від якої Ви прагнете звільнитися. Як писав Д.С.Джордан: "Все, що є в цьому світі видатного, неодмінно виникає від правильного способу життя". Що ж таке шкідлива звичка?
Малюнок 13
Шкідлива звичка (залежність) - це властивість Вашого характеру або поведінки, яку можна визначити так:
Як писав древньогрецький лікар Гіппократ: "Cibi, potus, venus omnia moderata sint" ("Їжа, напої, сон, любов - нехай усе буде в міру").
Хімічна залежність. Ми завжди думаємо, що саме складне - перебороти хімічну залежність організму, яка міцно тримає нас. Як правило, ми не вважаємо, що перебуваємо під владою шкідливої звички, якщо інколи починаємо спробу відмовитися від неї. До хімічних залежностей, крім загальновідомих (алкоголь, тютюн і наркотики), слід додати звички до чаю, кави, ліків і ін.
Малюнок 14
Емоційні залежності. Головною їх відмінністю від хімічних залежностей є те, що вони виявляються в самознищувальній, безглуздій формі поведінки та можуть супроводжуватися певними хімічними залежностями. Вони:
9 виявляються при втраті самоповаги та низькій самооцінці;
9 провокують Вас на "втечу від дійсності", яка, звісно ж, завершується черговим "падінням";
9 викликають у Вас почуття самотності, тривожності, туги, непевності, кататемії*...; спотворюють дійсність, ведуть Вас у світ ілюзій; обмежують Ваші особисті, професійні та соціальні можливості.
Малюнок 15
надлишкова турбота про кого-небудь
голодування
трудоголізм
скаредність
самокатування
пристрасть до телесеріалів
постійні скарги
схильність до насильства відкладання всього на потім
постійна зайнятість
схильність до ризику
удаваність
пристрасть до ігор
відчуття себе жертвою
пристрасть до охайності
поспішність, зайнятість
Ми розділили (розвели) поняття хімічної та емоційної залежності, в реальній же практиці нашої повсякденності одна з них часто перекривається іншою. Це спостерігається особливо в тих випадках, коли за допомогою кави, алкоголю або цигарок ми намагаємося полегшити свій емоційний напружений стан, зняти стрес.
Все це тільки "pium desiderium" - благі наміри.
ЛІТЕРАТУРА
Альтшуллер Г.С., Зусман А.В., Филатов В.И. Поиск новых идей: от озарения к технологии. (Теория и практика решения изобретательских задач). - Кишинев: Карта Молдовеняскэ, 1989. - 381с.
Амонашвили Ш.А. Личностно - гуманная основа педагогического процесса. - Мн.: Университетское, 1990. - 560с.
Амосов Н.М. Алгоритмы розума. - Киев: Наукова думка, 1979. - 223с.
Амосов Н.М. Разум, человек, общество, будущее. - К.: Байда, 1994. - 184с.
Ананьев Б.Г. Избранные психологические труды: В 2-х т. Т.1. - М.: Педагогика, 1980. - 232с.
Ангеловски К. Учителя и инновации: Кн. для учителя: Пер. с макед. - М.: Просвещение, 1991. - 159с.
Аникеева Н.П. Психологический климат в коллективе.- М.: Просвещение, 1989.-224с.
Арват Ф.С., Коваленко Є.І. та ін. Культура спілкування: Навч.-метод.посібник. - К.: ІЗМН, 1997. - 328с.
Бараева О.Ю. Стратегическая деятельность директора школи.- Н.Новгород: МП "Балахинская типография", 1994. - 71с.
Бэрн Э. Игры, в которые играют люди: Психология человеческих взаимоотношений; Люди, которые играют в игры: Психология человеческой судьбы: Пер. з англ. / Общ.ред. М.С.Мацковского. - М.: Лист-Нью; Центр общечеловеческих ценностей, 1997. - 336с.
Бодалев А.А. Восприятие и понимание человека человеком. - М.: Изд-во Моск. ун-та, 1982. - 200с.
Бодалев А.А. Личность и общение: Избранные труды. - М.: Педагогика, 1983. - 272с.
Бойделл Т. Как улучшить управление организацией: Пособие для руководителя. - М.: АО "ИНФРА-М" - АОЗТ "Премьер", 1995. - 204с.
Веснин В.Р. Практический менеджмент персонала: Пособие по кадровой роботе. М.: Юрист, 1998. 496с.
Воспитание чувств у детей по методу Марии Монтессори: Дидактический материал / Сост. и ред. З.Н.Борисова, Р.А.Семерникова. К., 1995. 132с.
Вудкок М., Френсис Д. Роскрепощенный менеджер. Для руководителя-практика: Пер. с англ. - М.: Дело, 1991. - 320с.
Головаха Е.И., Папина Н.В. Психология человеческого взаимопонимания. - К.: Политиздат Украины, 1989. - 189с.
Давыденко Т.М. Рефлексивное управление школой: теория и практика. - Москва-Белгород, 1995. 251с.
Давыдов Н.А., Бойченко Н.А. Как быстро научиться интересно и эффективно обучать специалистов. - Симферополь: Таврия, 1992. - 112с.
Добрович А.Б. Воспитателю о психологии и психогигиене общения: Кн. для учителя и руководителей. - М.: Просвещение

 
 

Цікаве

Загрузка...