WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Психогеометрія менеджерів - Реферат

Психогеометрія менеджерів - Реферат

статися тому, що:
у Вас негативна установка на цей тест;
у цей час Ви знаходитеся в незвичному для Вас психічному стані (втома, поганий настрій…);
Ви стурбовані розбіжністю тим часом, що Ви про себе думаєте і Вашою ідеальною уявою. Зберіться, розслабтеся, не засмучуйтеся, очевидно, Вам краще підійде інший метод управлінського тестування.
За дослідженням Н.Л.Коломінського [33] менеджери освіти таким чином розподіляються за знаками цього тесту: квадрат - 14,7 %; трикутник - 10,9 %; прямокутник - 5,8 %; коло - 45,3 %; зигзаг - 23,3 %.
Мозкова асиметрія
Останнім часом ми отримуємо все більше інформації про мозкову асиметрію. Не можна стверджувати, що півкулі головного мозку людини, будучи абсолютно симетричними за своєю будовою, однакові за функціями. Відповідно до традиційних поглядів, у дорослих людей (правші) ліва півкуля вважається головною. Вона управляє рухами головної - правої руки та мовою. Понад сто років тому англійський невролог Х.Джексон висловив припущення, що права півкуля відповідальна за наочне сприйняття зовнішнього світу, на відміну від лівої, яка управляє мовою та пов'язаними з нею процесами.
Лауреат Нобелевської премії Р.Сперрі (США) ризикнув у лікувальних цілях розсікти міжпівкульні зв'язки у хворого епілепсією і виявив, що дві півкулі єдиного мозку ведуть себе як два цілком різних мозки і не завжди розуміють один одного. Людина, у якої відключена права півкуля, а працює ліва, зберігає здатність до мовного спілкування, правильно реагує на слова, цифри й інші знаки, але виглядає безпомічною, коли потрібно щось зробити з предметами матеріального світу або їхніми зображеннями. Коли працювала тільки права півкуля, пацієнт добре розбирався у творах живопису, мелодіях та інтонаціях мови, орієнтувався у просторі, але втрачав здатність розуміти складні словесні конструкції і не міг зв'язно говорити.
Серед "лівопівкульних" багато інженерів, математиків, філософів, лінгвістів. Це люди підкреслено раціональні, логічні, багато пишуть, легко опановують іноземними мовами, мають граматично правильну мову. У них загострене почуття моралі, відповідальності, принциповості.
"Правопівкульні" люди мають конкретне, образне, емоційне мислення. Серед них багато художників, артистів, виконавців естрадної музики. Вони відкриті та безпосередні в почуттях, наївні, довірливі і схильні до навіювання. Іх вчинки ідуть "від веління серця". Вони спочатку роблять, а потім думають. Інтуїтивні, добре орієнтуються в новій ситуації.
Серед жінок переважають "правопівкульні", серед чоловіків - "лівопівкульні", що має, як видно, певний біологічний сенс.
Міжпівкульні відмінності у новонарождених несформовані і є процесом онтогенезу.
Таблиця 12
Типи учнів за М.Гріндером
Лівопівкульний Правопівкульний
Бачить символи (слова, букви). Бачить конкретні об'єкти.
Встигає в читанні, алгебрі, мові. Встигає в геометрії.
Любить інформацію в письмовій формі. Любить інформацію у вигляді графіків, карт, демонстрацій.
Відчуває дискомфорт з незрозумілими незавершеними інструкціями. Не приймає авторитарності.
Повторює фактичну інформацію. Любить самостійний вибір. Використовує інтуїцію.
Любить перевіряти роботу. Не любить перевіряти роботу.
Сфокусований в себе. Сфокусований на зовнішнє.
Аналізує від частини до цілого. Аналізує від цілого до частини.
Віддає перевагу спочатку читанню, потім перегляд фільму. Любить дивитися фільм до читання книги.
Зосереджений. Відволікається.
Реагує на словесні зауваження. Реагує на невербальні повідомлення.
Тест: права чи ліва півкуля?
1. Великий палець. Переплетіть пальці рук, і ви побачите, що зверху завжди лягає один і той самий великий палець, якщо лівий - ви людина емоційна, правий - у вас переважає аналітичний склад розуму.
2. Головне око. Спробуйте "прицілитися", обравши собі мішень і дивлячись на неї через своєрідну "мушку" - олівець або ручку. Ви побачите, якщо замружити одне око, то "мушка" не зміщується щодо "мішені", але якщо ви заплющите інше око - зміщується. Замружене око, при якому "мушка" зміщується щодо мішені, і є "головним оком".
Іноді зручно "прицілюватися" крізь отвір в аркуші паперу. Праве головне око говорить про твердий, наполегливий характер (іноді, агресивний), а ліве - про м'який, поступливий.
3. Руки на грудях. Якщо при переплетенні рук на грудях нагорі виявляться ліва рука, то ви схильні до кокетства, права - до простоти і добродушності.
4. Оплески. Якщо при аплодуванні зручніше плескати правою рукою, можна говорити про рішучість характеру, лівою - ви часто коливаєтеся, перед тим, як прийняти рішення.
Тепер розглянемо ще одну класифікацію, в основі якої лежить мотиваційна стратегія.
Лев: Основний мотив взаємодії - "так-так", взаємне прийняття внутрішнього та зовнішнього. Конструктивна єдність мотивації досягнення і мотивації ставлення, результатом якої є прагнення до співробітництва. Відрізняється врівноваженістю балансу цілей та стосунків, як у зовнішньому, так і у внутрішньому планах особистості. "Лев" спрямований до спільної творчості в усіх видах діяльності та подолання розбіжностей.
Це - "керманич", вчитель, директор, духовний наставник. За відсутності попиту вироджується в мрійника, болільника, улюбленця компанії, "свого хлопця".
Пантера: Основний мотив взаємодії - "так-ні", мотив реконструктивної єдності мотивації досягнення та мотивації стосунків; самоактуалізація здійснюється в спілкуванні від розуму, а не від серця. Уникає складних ситуацій. Інтернал. Обирає види праці, що передбачають усамітнення: вчений, видавець, композитор, мудрець-самітник.
Тигр: Основний мотив взаємодії - "ні-так", що означає заперечення внутрішнього стосовно зовнішнього: усе повинно діяти за інструкцією. У діяльності "тигра" домінують цілі, досягнення яких залежить від збігу обставин. Екстраверт. Неприборканий, енергійний, гарячий. Не піклується про своє здоров'я.
Ведмідь: Основний мотив взаємодії - "ні-ні", взаємне заперечення внутрішнього та зовнішнього. Заперечує владу над іншими і над собою. Діє довільно, непередбачливо. В поведінцідемонструє перепади - від "сплячки", покірності до жорсткого придушення своєї природи та волі інших людей. Виявляє себе як добросердий художник, музикант, вчений, письменник або ж як господар, суддя, чиновник.
Звісно, Ви себе відносите до управлінців нового типу, що вміють цінувати людину і володіють науковими методами мотивації праці підлеглих. Класичний менеджмент, вчені-педагоги, соціологи стверджують, що час керівників - "егоїстів" безповоротно пройшов. Пам'ятайте, що "Ніхто з нас не гарний настільки, щоб управляти іншими без їхньої згоди" (А.Лінкольн). Їх (егоїстів) витиснули управлінці - "людинолюбці". Історія людства вчить нас, що насильство і примус не можуть продовжуватися нескінченно. Люди можуть підкорятися силі тільки якийсь час. А постійно - ніколи! Погано ставитися до людей стало невигідно. Людину ображають доти, доки вона це дозволяє.
Подумайте, чому Вас не влаштовує егоїстичний керівник-адміністратор? Вам пропонується перелік відповідей на це питання:
він завжди орієнтований тільки на вимоги зверху;
він ставиться до підлеглих не як до особистостей, а як до працівників;
він прагне до зміцнення свого домінуючого положення в колективі будь-якими засобами;
для нього люди, що знаходяться нижче нього в управлінській ієрархії, однакові і спонукати їх до діяльності треба однаковими засобами, серед яких на першому місці - методи прямого адміністративного впливу (попередження, покарання, контроль, залякування наслідками);
для нього характерна подвійна мораль: зверху - повага, знизу - зневага, презирство. Прагне до збільшення власної незалежності "зверху" і, в той час, відкрито говорить про необхідність посилення залежності підлеглих

 
 

Цікаве

Загрузка...