WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Психогеометрія менеджерів - Реферат

Психогеометрія менеджерів - Реферат


Реферат на тему
Психогеометрія менеджерів
Валідність* - придатність цього методу тестування - 85%. Метод розроблено Сьюзеном Деллінгером (США). Протестовано понад 100 000 слухачів шкіл менеджменту. Тест дозволяє швидко визначити спрямованість особистості, особливості поведінки людини на повсякденному рівні, скласти сценарій поведінки для кожного, у типових для нього умовах.
Незалежно від Вашого рангу, займаної посади в системі освіти:
- уважно подивіться на цей ряд геометричних фігур:
- на аркуші паперу розмістіть ці фігури таким чином, щоб на першому місці зліва знаходилася фігура, що викликає у Вас найбільшу симпатію, а далі (справа), фігури в порядку зменшення Вашої симпатії до них.
Кожна фігура - це код Вашої суб'єктивної форми. Вона визначає домінантність рис характеру і стилю впливу на людей, характеризує Ваші взаємовідносини з ними. Сила цієї домінанти убуває (послаблюється) у порядку: зліва - праворуч. Кожній фігурі властивий внутрішній зміст.
Квадрат. Ви - невтомний трудівник. З погляду мозкової асиметрії, у Вас більш функціональна ліва півкуля мозку. Ви - старанний, завзятий, професіонал-енциклопедист, ерудит у своїй галузі. Результат власної діяльності і поведінку людей передбачаєте на рівні планування, без здогадок. Аналітик, надзвичайно уважний до деталей. Полюбляєте порядок і розпорядок. Ваш ідеал - спланована діяльність і життя. Не любите "сюрпризи" і відступів від установленого.
Слабкі сторони:
надлишкова пристрасть до деталей, дрібниць, які не визначають суті управління;
велика потреба в аналітичній інформації; її відсутність паралізує Вашу управлінську діяльність;
нездатність до ризику;
схильність до відкладання в прийнятті важливих рішень;
слабке емоційне забарвлення управлінської діяльності (сухість, холодність, відчуженість);
нездатність до прийняття рішень при відсутності інформації (зона "ризику", "тривог").
"Квадрати" - це ті керівники шкіл, у котрих завжди усе в порядку, у яких всі учні у формі, у яких дівчатка з блакитними бантами сидять у ряду біля вікна, а з червоними - у 6-Б класі. Це заступники директорів, аси в написанні "шкільної симфонії" - розкладу уроків, незалежно від форми організації навчання: 5-6- денка, семестрова-залікова система та ін.
"Квадрати" - чудесні адміністратори, але рідко серед них зустрічаються емпатійні натури, тому в такій "порядній" школі не всі почувають себе зручно і не часто звертаються до "квадрата" за порадою та допомогою. Станіслав Лец з цього приводу писав: "Завжди знайдуться ескімоси, яку напишуть для жителів Конго інструкцію, як поводитися під час спеки".
Коло. Символ гармонії. Виражена домінанта правої півкулі мозку. Ваша парадигма управлінської діяльності-добробут людей (вчителів, співпрацівників та ін.). Ви налаштовані проникати в емоційну сферу Ваших підлеглих, друзів, людей Вашого кола. Доброзичливі, щасливі, коли завдяки Вашим зусиллям, у колективі, навколо Вас, усі почувають себе комфортно, зручно. У школі, де керівник - "коло", створені всі умови для комфортного перебування учасників навчально-виховного процесу (учителів, учнів, обслуговуючого персоналу), як-от - забезпеченя температурного режиму школи, озеленення, естетика оформлення, наявність кімнати психологічного розвантаження, працює дискотека, усі свята - разом. Люди знають - Ви ніколи їх не зрадите! Вам довіряють най, най…! Не підведіть!
Слабкі сторони:
діяльність "кола" спрямована, у більшій мірі, не на справу, а на добробут людей;
переважають пацифістські, альтруїстичні установки управлінської поведінки;
уникають непопулярних, "міцних" рішень (що іноді корисно для справи);
робите все, що залежить від Вас, аби запобігти конфлікту, переконаний прихильник компромісів;
страждаєте "самокатуванням", орієнтовані на суб'єктивні фактори (почуття, оцінки, цінності);
недостатньо піклуєтеся про збереження управлінської влади.
Трикутник. Ви - лідер, енергійна, нестримна, креативна особистість. Функціонально переважає ліво-півкульна мозкова діяльність. Ціль Вашої діяльності - досягнення цілі. Рішучий управлінець. Мислите концептуально. Дуже впевнені в собі, вікрито це демонструєте. Ваша впевненість емоційно забарвлена. Досконало володієте вербальними формами спілкування.
Домінанта управлінського поведінки - установка на перемогу. Вмієте переконувати підлеглих, вести їх за собою до перемог, до творчого вирішення проблем. Владні, нетерплячі, схильні до ризику. Прагнете кар'єри (позитивно!). Прагматик. Чудесний менеджер. Вмієте пояснювати значимість колективної роботи. За Вами йдуть колеги, вони Вам вірять. Не підведіть!
Слабкі сторони:
дуже шкода, що Ви не визнаєте свої управлінські помилки і не вносите корективи до своїх рішень (? !);
категоричні і нетерплячі до заперечень;
егоцентрична натура, порушуєте моральні норми відношень і готові йти по...
Але ж, нарешті: Ви дієте завжди "по-своєму" і без Вас, шановний "трикутник", життя і робота Ваших підлеглих втратить шарм.
Прямокутник. Ця фігура визначає стан переходу, змін, вона - тимчасова форма стану. Ви - людина, яку не задовольняє існуючий стан життя, рівень вирішення фахових пробле. "Прямокутник" завжди в пошуках кращого. Передчуваєте зміни в трудовій біографії, особистому житті. Схильні до високого внутрішнього збудження.
Не катуйте себе! Це "Ваш знак", Ваша сутність! Ви допитливі, цікаві і... сміливі (?). Ви змінюєте себе тим, що змушуєте себе робити те, чого раніш ніколи не робили (Дусавицький замість Поташника). Ви - відкрита система. Довірливий, наївний, сензетивний. Потребуєте постійного позитивного спілкування.
Слабкі сторони:
Самі для себе постійно створюєте проблеми; недостатньо оцінюєте себе; у Вас часто змінюється настрій (впродовж дня). Зміни Вашого настрою і поведінки бентежать підлеглих, колег, змушують їх або насторожуватися, або ухилятися від спілкування з Вами (а це ж Ваші вчителі, Ваші учні!);
"прямокутником" легко маніпулювати.
Зигзаг.Управлінці - "зигзаги" креативні, творчі, унікальні особистості. Функціонально правопівкульний тип мозкової діяльності (часто лівша).
Інтуїтивні. Мислення образне, концептуальне, гармонує з емоційним забарвленням. Ці управлінці - естети. Домінує саногенне мислення*. Спроможні і призначені для генерування ідей, але засоби їх реалізації "зигзагам" не цікаві. "Зигзагів" більше захоплюють перспективні можливості, ніж об'єктивна дійсність.
Захоплені, збудливі, від природи дотепні. В управлінській діяльності нетерпимі до рамок та шаблонів.
Слабкі сторони:
нестримні, експресивні, "ріжуть правду в очі";
у випадку загострення ситуації і розвитку конфлікту в колективі активно дієте "до першої крові". Самі є джерелом, автором сценарію шкільних конфліктів і виконавцем головної ролі в них;
нетерпимі стосовно зовнішніх порад.
У цілому, "зигзаги" схожі на "трикутників", але відрізняються більшою жорсткістю, упередженістю, нетерпимістю інепримиренністю, дефіцитом порядності і делікатності у вирішенні професійних і особистих проблем.
Тепер розшифруємо цей тест. Що ж ми маємо?
Перша геометрична фігура зліва - це Ваша "чиста" форма. Названі в її характеристиці особливості відповідають Вашій реальній поведінці, емпатії або її відсутності.
У тому випадку, коли Ви почуваєте себе комфортно, Ваша поведінка адекватна обраній Вами ранжировці геометричних фігур.
У протилежному випадку, коли у Вас депресія сум, немає настрою і наснаги, Ви заходите в клас, учительську кімнату, до підлеглих і, з внутрішньою установкою "банзай!", здійснюєте абсолютно нелогічні для себе вчинки. Потім (на жаль, потім!) - про все це шкодуєте.
А якщо Ви не знайшли себе серед поданих п'яти фігур? Це означає, що Ви потрапили до тих 15%, про які йшла мова на початку тесту. Так може

 
 

Цікаве

Загрузка...