WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Психологічна структура особистості - Реферат

Психологічна структура особистості - Реферат

фактором становлення чуйності є спільна діяльність та співробітництво.
Гуманність - особистісна якість, система установок особистості на соціальні об'єкти, представлена у свідомості індивіда усвідомленими переживаннями співчуття та реалізована в актах сприйняття, співучасті, надання допомоги. Гуманність є більш просунута й узагальнена якість, ніж чуйність, тому що проявляється не тільки в переживаннях особистості, але й у практичних діях.
Відповідальність - інтегративна особистісна якість, яка володіє максимально високим рівнем усвідомленості та узагальненості, що характеризується морально-правовим змістом, і виступає як єдність духовно-морального та раціонально-практичного аспекту ставлення особистості до суспільства. Виявляється в почутті боргу, у діях, вчинках та ставленні особистості, що відповідає не тільки моральним принципам, але і правовим нормам.
Неусвідомлені цінності слугують безпосередніми мотивами поведінки людини - власність, суспільне становище, споживання, сильне відчуття...
Розбіжність між усвідомленими та неусвідомленими цінностями спустошує особистість.
Цінності мають свою структуру та ієрархію.
Т.Ватсон, президент компанії IBM писав: "Якщо організація хоче домогтися успіху в сучасному мінливому світі, вона повинна бути готовою змінити в собі все за винятком базисних цінностей. Єдиною "святою коровою" для організації повинна бути її філософія".
Шеф американської зовнішньої розвідки А.Даллес запропонував у вигляді "меморандуму" свою програму розвалу Радянського Союзу, засновану не на військовій доктрині, а на підміні цінностей:
"Посіявши в Радянському Союзі хаос, ми непомітно підмінимо їх цінності на фальшиві та змусимо їх у ці фальшиві цінності вірити. Як?
Ми знайдемо своїх однодумців... своїх союзників і помічників в самій Росії.
Епізод за епізодом буде розігруватися грандіозна за своїм масштабом трагедія загибелі самого непокірливого на землі народу, остаточного, необоротного вгасання його самосвідомості.
Література, театри, кіно - все буде зображувати та прославляти самі низькі людські почуття. Ми будемо всіляко підтримувати тазвеличувати так званих творців, які стануть насаджувати та вдовбувати в людську свідомість культ сексу, насильства, садизму, зрадництва - словом, всякої аморальності.
В управлінні державою ми створимо безладдя... Ми непомітно будемо сприяти самодурству чиновників, хабарників, безпринципності. Бюрократизм та тяганина будуть зводитися в ранг чесноти... Чесність та порядність будуть висміюватися і нікому не стануть потрібні, перетворяться в пережиток минулого. Хамство та нахабність, неправда й обман, пияцтво та наркоманія, звірячий жах одного перед одним та безсоромність, зрадництво, націоналізм і ворожнечу народів і насамперед ворожість та ненависть до російського народу - усе це ми будемо спритно та непомітно культивувати, усе це розквітне махровим цвітом.
І лиш дехто, а таких мало, будуть здогадуватися або навіть розуміти, що відбувається. Але таких людей ми поставимо в безпомічний стан, перетворимо в посміховисько, знайдемо засіб оббрехати, оголосимо покидьками суспільства...
Ми будемо братися за них із дитячих, юнацьких років, відучимо художників, відіб'ємо у них бажання займатися зображенням глибинних процесів, що відбуваються в масі народу. Споганимо мистецтво, культуру, станемо розкладати, розтлівати, розбещувати молодь, робити її космополітами, циніками, шпигунами. От так ми усе і зробимо".
ЛІТЕРАТУРА
Альтшуллер Г.С., Зусман А.В., Филатов В.И. Поиск новых идей: от озарения к технологии. (Теория и практика решения изобретательских задач). - Кишинев: Карта Молдовеняскэ, 1989. - 381с.
Амонашвили Ш.А. Личностно - гуманная основа педагогического процесса. - Мн.: Университетское, 1990. - 560с.
Амосов Н.М. Алгоритмы розума. - Киев: Наукова думка, 1979. - 223с.
Амосов Н.М. Разум, человек, общество, будущее. - К.: Байда, 1994. - 184с.
Ананьев Б.Г. Избранные психологические труды: В 2-х т. Т.1. - М.: Педагогика, 1980. - 232с.
Ангеловски К. Учителя и инновации: Кн. для учителя: Пер. с макед. - М.: Просвещение, 1991. - 159с.
Аникеева Н.П. Психологический климат в коллективе.- М.: Просвещение, 1989.-224с.
Арват Ф.С., Коваленко Є.І. та ін. Культура спілкування: Навч.-метод.посібник. - К.: ІЗМН, 1997. - 328с.
Бараева О.Ю. Стратегическая деятельность директора школи.- Н.Новгород: МП "Балахинская типография", 1994. - 71с.
Бэрн Э. Игры, в которые играют люди: Психология человеческих взаимоотношений; Люди, которые играют в игры: Психология человеческой судьбы: Пер. з англ. / Общ.ред. М.С.Мацковского. - М.: Лист-Нью; Центр общечеловеческих ценностей, 1997. - 336с.
Бодалев А.А. Восприятие и понимание человека человеком. - М.: Изд-во Моск. ун-та, 1982. - 200с.
Бодалев А.А. Личность и общение: Избранные труды. - М.: Педагогика, 1983. - 272с.
Бойделл Т. Как улучшить управление организацией: Пособие для руководителя. - М.: АО "ИНФРА-М" - АОЗТ "Премьер", 1995. - 204с.
Веснин В.Р. Практический менеджмент персонала: Пособие по кадровой роботе. М.: Юрист, 1998. 496с.
Воспитание чувств у детей по методу Марии Монтессори: Дидактический материал / Сост. и ред. З.Н.Борисова, Р.А.Семерникова. К., 1995. 132с.
Вудкок М., Френсис Д. Роскрепощенный менеджер. Для руководителя-практика: Пер. с англ. - М.: Дело, 1991. - 320с.
Головаха Е.И., Папина Н.В. Психология человеческого взаимопонимания. - К.: Политиздат Украины, 1989. - 189с.
Давыденко Т.М. Рефлексивное управление школой: теория и практика. - Москва-Белгород, 1995. 251с.
Давыдов Н.А., Бойченко Н.А. Как быстро научиться интересно и эффективно обучать специалистов. - Симферополь: Таврия, 1992. - 112с.
Добрович А.Б. Воспитателю о психологии и психогигиене общения: Кн. для учителя и руководителей. - М.: Просвещение, 1987. - 207с.

 
 

Цікаве

Загрузка...