WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Психологія менеджменту в освіті - Реферат

Психологія менеджменту в освіті - Реферат

8
Позитивне Негативне
цілеспрямований користується нагодою
готовий до обміну непослідовний
спрямований уперед не рахується ні з чим
вільнодумний без принципів та цінностей
готовийдо спілкування неспроможний залишатися на самоті
експериментує бесцільний
допитливий нетактовний
тямущий любить повчати
контактний нерозбірливий
толерантний байдужий
щедрий марнотратний
Варто пам'ятати, чим більш високого рівня досягає розвиток цивілізації, тим більш критично сучасне покоління ставиться до можливостей майбутніх поколінь. Звернемося до історії:
Молоді непокірні, без слухняності і поваги до старших. Істину відкинули, звичаю не визнають. Ніхто їх не розуміє, і вони не хочуть, аби їх розуміли. Несуть світу погибель і стануть останньою його межею.
Напис на гробниці фараона (3500 років до н.е.)
Наша молодь розбещена до глибини душі. Молоді люди злостиві і недбалі. Ніколи вони не будуть схожими на молодь колишніх часів. Молоде покоління сьогоднішнього дня не зуміє зберегти нашу культуру.
Вавілон (3000 років до н.е.)
Наш світ досяг критичної стадії. Діти більше не слухаються своїх батьків. Певне, кінець світу вже не далекий.
Древній Єгипет (2000 років до н.е.)
Покоління, що змінюють одне одного, стають усе гірші та гірші.
Древня Греція
Коли ми, педагоги, уявляємо "ідеального" учня, то, природньо, приписуємо йому такі якості, як: дисциплінованість, слухняність, скромність, старанність... Що ж ми маємо в результаті? Бесіди з тими випускниками школи, які досягли успіху в житті і власних справах, дозволяють на перше місце поставити такі їх якості, як: самостійність мислення, критичність мислення, його дивергентність, наполегливість. Виявляється, що ми і зараз в школі продовжуємо готувати невдах та людей з рабською психологією.
Відмічається зростання кількості молодих людей з "комплексом Іони" - синдромом страху перед власними творчими можливостями, перед власною самоактуалізацією, який обмежує можливості їх розвитку. Це поряд з десакралізацією - збіднення власного духовного життя через відмову ставитися до життя з глибокою серйозністю та пошаною.
Ідея громадянськості у наш час набуває особливого значення. Ще в ХVІІ сторіччі видатний французький філософ Ш.Л. Монтеск'є попереджав: "Будьте певні, якщо Ви поганий громадянин, то згодом Ви станете гарним рабом". В цьому значенні цікавою є ідея "ЕКГ - суспільства" (за поняттям "електрокардіограма"). Сучасне суспільство може буди здоровим (громадська злагода) за умови чіткого збереження балансу трьох його провідних компонентів: "Е" - етнічності; "К" - конфесійності; "Г" - громадянськості.
У 1861 році у світ вийшла книга Ернеста Ренана "Життя Ісуса". Видатним був цей час. Скасування рабства… Скасування кріпосного права в Росії… Припинення війни між Північчю та Півднем у США... Завершення циклопічних робіт будівництва Суецького каналу і звеличення його у безсмертному творі "Аїда" Д.Верді...
Притчева ідея Е.Ренана зводиться до того, що всі ми у своєму житті йдемо на Голгофу. Але - різними шляхами. Одні, їх мало, дуже мало, несуть важкий хрест на круту гору. Інші біжать по брукованому узбіччю поруч та "улюлюкають" на адресу перших, паплюжать їх, кидають у них каміння, намагаються натягти на їх голову терновий вінець і подати мученику оцет. Таких більше, їх на жаль, багато... Вони й зараз серед нас.
Бажаємо, щоб більшість наших читачів вибрали правильний життєвий шлях і пронесли по життю свій хрест. І тоді "світить світло ваше перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі справи" [Матф. 5;16].
Людина повинна знати і виходити з того, що вона унікальна, що ніколи раніше не було нікого подібного їй, - писав психолог Мартін Вубер. Кожна окрема людина - щось нове у світі і покликана здійснити тут свою особливість,.
Дж.Буш на презентації національної освітньої програми проголосив таку тезу: "Сьогодні освіта визначається не тільки тим, які студенти досягають успіхів, але й тим, які нації процвітають в тісному світі вільного підприємництва. Давайте думати про зміни, які трансформують світ… Впродовж нашої історії ми вважали ресурсами грунти та каміння, землі й багатства, накопичені в минулому. Але найбільше багатство лежить поміж нами - наш інтелект, геніальність, здатність людського розуму".
На превеликий жаль, не всі можуть насолодитися радістю свого буття. Шкільні проблеми, складності в отриманні вищої освіти, проблеми пошуку роботи для спеціаліста з вищою освітою, ринкові стосунки, конкуренція… Саме це часто буває причиною того, що частина зневірених молодих людей, що не зуміли влаштувати своє життя належним чином, починають сприймати його як "хворобу, що передається статевим шляхом".
ЛІТЕРАТУРА
Альтшуллер Г.С., Зусман А.В., Филатов В.И. Поиск новых идей: от озарения к технологии. (Теория и практика решения изобретательских задач). - Кишинев: Карта Молдовеняскэ, 1989. - 381с.
Амонашвили Ш.А. Личностно - гуманная основа педагогического процесса. - Мн.: Университетское, 1990. - 560с.
Амосов Н.М. Алгоритмы розума. - Киев: Наукова думка, 1979. - 223с.
Амосов Н.М. Разум, человек, общество, будущее. - К.: Байда, 1994. - 184с.
Ананьев Б.Г. Избранные психологические труды: В 2-х т. Т.1. - М.: Педагогика, 1980. - 232с.
Ангеловски К. Учителя и инновации: Кн. для учителя: Пер. с макед. - М.: Просвещение, 1991. - 159с.
Аникеева Н.П. Психологический климат в коллективе.- М.: Просвещение, 1989.-224с.
Арват Ф.С., Коваленко Є.І. та ін. Культура спілкування: Навч.-метод.посібник. - К.: ІЗМН, 1997. - 328с.
Бараева О.Ю. Стратегическая деятельность директора школи.- Н.Новгород: МП "Балахинская типография", 1994. - 71с.
Бэрн Э. Игры, в которые играют люди: Психология человеческих взаимоотношений; Люди, которые играют в игры: Психология человеческой судьбы: Пер. з англ. / Общ.ред. М.С.Мацковского. - М.: Лист-Нью; Центр общечеловеческих ценностей, 1997. - 336с.
Бодалев А.А. Восприятие и понимание человека человеком. - М.: Изд-во Моск. ун-та, 1982. - 200с.
Бодалев А.А. Личность и общение: Избранные труды. - М.: Педагогика, 1983. - 272с.
Бойделл Т. Как улучшить управление организацией: Пособие для руководителя. - М.: АО "ИНФРА-М" - АОЗТ "Премьер", 1995. - 204с.
Веснин В.Р. Практический менеджмент персонала: Пособие по кадровой роботе. М.: Юрист, 1998. 496с.
Воспитание чувств у детей по методу Марии Монтессори: Дидактический материал / Сост. и ред. З.Н.Борисова, Р.А.Семерникова. К., 1995. 132с.
Вудкок М., Френсис Д. Роскрепощенный менеджер. Для руководителя-практика: Пер. с англ. - М.: Дело, 1991. -320с.
Головаха Е.И., Папина Н.В. Психология человеческого взаимопонимания. - К.: Политиздат Украины, 1989. - 189с.
Давыденко Т.М. Рефлексивное управление школой: теория и практика. - Москва-Белгород, 1995. 251с.
Давыдов Н.А., Бойченко Н.А. Как быстро научиться интересно и эффективно обучать специалистов. - Симферополь: Таврия, 1992. - 112с.
Добрович А.Б. Воспитателю о психологии и психогигиене общения: Кн. для учителя и руководителей. - М.: Просвещение, 1987. - 207с.

 
 

Цікаве

Загрузка...