WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Генеза управлінського континіуму: від ентропії до цінності - Реферат

Генеза управлінського континіуму: від ентропії до цінності - Реферат

момент, коли вони гублять або віру у себе, або здатність ефективно управляти, або ж як те, так і інше. Тоді їх скидають середні, які перетягли нижчих на свій бік тим, що розіграли роль борців за свободу та справедливість. Досягнувши власної цілі, вони зіштовхують нижчих до попереднього рабського стану, а самі стають вищими… Із трьох груп тільки нижчі неспроможні досягти своїх цілей, навіть на якийсь час (повстання рабів). Проте, ніякий ріст добробуту, ніяке пом'якшення культури стосунків, ніякі революції та реформи ані на міліметр не наблизили людську рівність. З точки зору нижчих, всі історичні зміни означали не що інше, як зміну господарів.
У кінці ХІХ ст. виникли вчення, які розглядали історію розвитку людської цивілізації як циклічний процес і доводили, що нерівність є неодмінним законом людського життя.
Саме тому з точки зору нових груп, які готуються захопити владу, рівність людей стала уже не ідеалом, якого треба прагнути, а небезпекою, яку треба попереджати.
Синергетична теорія розвитку складних органічних та соціальних системвикористовує запропоновану екологами К-стратегію. Ця стратегія проявляється особливо виразно у взаємодії двох популяцій системи "хижак - жертва". Типовою поведінкою для популяції жертв (r) є збільшення народжуваності, а для популяції хижаків (К) - вдосконалення способів лову жертв, тобто збільшення коефцієнту К.
К-стратегія передбачає, що індивід "хижака" все більш підвищує свою здатність навчатися на досвіді і зберігати накопичену інформацію у власній та соціальній пам'яті. Інакше кажучи, індивіди стають все більш складними, відповідно у них збільшується в часі період визрівання і навчання. У свою чергу це означає, що індивіди стають все "ціннішими" та вразливішими впродовж більш тривалого періоду. Розвиток "соціальних" та "сімейних" зв'язків є логічним змістом К-стратегії. З цієї точки зору інші фактори стають все більш істотними, і логістичне рівняння, що вимірює успіх за кількістю індивідів, вже гірше відображає справжній стан справ.
Приклад К-стратегії закликає з обережністю ставитися до моделювання розвитку та управління складними системами: в складних системах дефініції самих сутностей і взаємодій між ними у процесі еволюції можуть набувати змін. Не лише кожен стан системи, але й саме визначення системи у тому вигляді, як її описує модель, зазвичай нестабільне або навіть метастабільне.
Як визначив Е. Фромм, роботодавець використовує робітника, що працює за наймом; торговець - своїх покупців. Кожен є предметом споживання для когось.
У прогресуючому соціумі постійно зростає множинність зв'язків між членами організованих систем та між системами. Окремо взятий індивід не може виявляти однакову компетентність з різних питань. Тому він прагне знайти "фахівця" з таких питань. З цього приводу А. Тоффлер пише, що "у людей так багато можливостей вибору, що вони не можуть ефективно приймати рішення. Вони бажають, щоб інші приймали рішення, а вони підуть за ними".
Для здійснення ефективного управлінння біосоціальними системами необхідно знати будову їх основного елемента - людини. Людина - біологічна істота, створена біосферою Землі, вона розвивається за земними циклічними біологічними законами. Знаючи ці закони та основні чинники, можна програмувати сталий розвиток як соціальної системи, так і гармонійний розвиток окремої людини.
Доцільно розглянути еволюційно-генетичну теорію Друнвало Мельхіседека (США).
На Землі зараз існує дві раси. Перша - євреї. Свого часу вони не були допущеними до наступного еволюційного рівня, тому коло за колом вони рухаються у межах своєї первинної програми. Вони володіють (неусвідомлено) ідеями та уявленнями, що лежать за межами наших знань.
Інша раса з'явилася разом із євреями і вважається такою, що прийшла з Марсу. Для Землі та її жителів ця раса постійно створює проблеми, оскільки її представники не мають емоційного поля, тобто почуттів і керуються лише логічними посиланнями. Як правило, вони є членами урядів та фінансовими магнатами.
Ще 15 тисяч років тому люди харчувалися лише м'ясом собі подібних біологічних істот. Пізніше до раціону більшості стала включатися рослинна їжа. На зміну дієти організм людини відповів мутаціями ДНК і крові.
Сучасні генетичні зміни мають велике значення для долі всього людства.
Ознакою цього стала поява "індиго-дітей". Вперше це було зафіксовано у 1984 році. Вони мають видозмінену печінку (генетична реакція на характер їжі). Але основне - вони володіють унікальними розумовими здібностями. Їх ІQ у середньому сягає 130-160 одиниць. Ці діти володіють високими екстрасенсорними здібностями.
Інша ознака - поява дітей із надзвичайною імунною системою, здатною протистояти СНІДУ та іншим більш "традиційним" хворобам.
Зараз таких дітей (людей) лише 1%, тобто загалом їх вже 60 000 000.
На думку Д.Мельхіседека на Землі є п'ять різних рівнів життя, через які проходить людство.
1-й рівень: набір хромосомів 42 + 2, зріст людини 1,2 - 1,8 м.
2-й рівень: набір хромосомів 44 + 2, зріст людини 1,5 - 2 м.
3-й рівень: набір хромосомів 46 + 2, зріст людини 2,1 - 3 м.
4-й рівень: набір хромосомів 48 + 2, зріст людини 9,1 - 10,7 м.
5-й рівень: набір хромосомів 50 + 2, зріст людини 15,2 - 18,3 м.
Паралельно відбувалася еволюція ставлення до методології духовності. А саме: тисячоліттями духовна інформація зберігалася у таємниці. Священослужителі, жреці різних релігій та культів були готові пожертвувати своїм життям, заради того, аби весь останній світ не взнав про жоден із цих тайних документів, чи про частину їх духовних знань.
Потім, раптом у 60-ті роки ХХ ст., всі духовні групи світу відкрили свої архіви в один і той же історичний момент.
Для подальшої ілюстрації розглянемо суперрадикальні погляди сучасних досліджень, виконаних за тематикою проблем управління в Академії проблем безпеки, оборони і правопорядку (Москва). Ці дослідження

 
 

Цікаве

Загрузка...