WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Тематичне заняття “Наші іграшки” у старшій групі садочку з розділу “У світі звуків” - Реферат

Тематичне заняття “Наші іграшки” у старшій групі садочку з розділу “У світі звуків” - Реферат


РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:
Тематичне заняття "Наші іграшки" у старшій групі садочку з розділу "У світі звуків"
Програмовий зміст: закріпити знання про склад як частину слова, продовжувати вчити дітей поділяти на склади дво-, трискладові слова, використовуючи практичні прийоми поділу слів на склади; формувати вміння моделювати складову будову слова; виховувати бажання діяти умовах ігрової ситуації.
Дидактичний матеріал: м'яч, звуковий молоток, розрізні предметні картинки, картинки із зображенням іграшок, кубики-фішки, малюнки дітей, конверти з схемами-моделями, (на кожну дитину).
Іграшки: ляль-ка, за-єць, вед-мідь, ри-ба, ко-тик, ко-за, во-ро-на, ли-си-ця, ма-ши-на, со-ба-ка, ко-ро-ва, м'ям, со-ба-ка.
Попередня робота: Уявно мовна ситуація "Заблудилася".
Гра "Короткі і довгі слова"
Д/г "Скажи слово", "Естафета",
Гра-забава "Кую-кую слово", читання чистомовок, розгадування загадок-забавлянок.
Організація на заняття: гра "Слово м'ячик"
Ситуація: новий іграшковий м'ячик бажає познайомитись з дітьми групи.
Хід гри: Діти стають в коло. Вихователь кидає дитині м'яч і водночас вимовляє перший склад імені. Дитина повертає м'яч, додаючи решту складів. Коли м'яч випадає на трискладове ім'я - ведуча міняється місцями з дитиною, Гра продовжується до тих пір, поки всі діти назвуть свої імена.
Хід заняття.
Діти відмічають, що у грі слова вимовляли по складах, пригадують прийом поділу слів на склади:
" слово можна "прокрокувати";
" слово можна простукати молотком;
" словом можна проплескати в долоні;
" слово можна простукати пальчиками постолі;
" склади можна визначити за допомогою пальців рук;
" склади легко визначити з допомогою долоні, підставивши її до підборіддя;
" слово можна поділити на склади за допомогою кубиків.
(кожен з названих прийомів демонструється дітьми)
Моделювання складової будови слова кубиками: 3-4 дітей моделюють біля столу вихователя, одночасно на дошці викладає моделі-схеми складового аналізу слів у вигляді квадратів чи прямокутників.
Самостійна робота за столами "Скільки складів у слові"
Моделювання складової будови слів-картинок кубиками. Діти з'ясовують, скільки у слові складів, відповідність їх кількості кубиків-фішок та графічній схемі на дошці.
Ситуація: нещодавно ми малювали з дітьми улюблені іграшки домовились відіслати їх в дарунок малюнкам. Конверти мають "марки" з моделями складової будови слова. Малюнки іграшок у дітей на столах.
Завдання: розставити малюнки у відповідні конверти.
Вправа "Дарунки - малюнки"
Мовлення завдання: назвати кількість складів у слові - назві.
Похвала вихователя: Я пишаюся вами! Приємно буде малюкам отримати такі гарніподарунки.
Розминка - веселинка
Хлопчики й дівчатка.
ви ж бо не дрімайте -
розминку - веселикну
зі мною починайте.
Руки в сторони та вгору, на носочки піднялись
Підніміть голівку вгору
Й на долоньки подивись
Руки в сторони розводим,
Опускаєм плавно вниз.
Вліво-вправо повернулись
І сусідам посміхнулись.
Вправу дружно почали:
Нахил вправо - раз-два-три
На 4 рівно стали
Вправу знову всі почали:
Нахил вліво раз-два-три!
Ось розминці вже кінець,
Хто старався - молодець!
Д/г "Іграшки на місця".
Мета: закріпити вміння визначати кількість складів у словах - назвах іграшок, використовуючи практичні прийоми визначення кількості складів, розвивати уважність під час роботи з розвивати уважність під час роботи з моделями схемами, одно, дво - і трискладовихслів.
Ігрове завдання: покласти кожну іграшку-картинку на місце (круг з відповідною складовою моделлю).
Мовленнєве завдання: поділити слово на склади.
Визначити кількість складів у слові.
Відгодування загадок - добавлянок "Наші іграшки".
1. Всміхаються з куточка
до нас веселі очка,
завжди рожеві щічки.
Цілий день у-а, ма-ма -
ось і всі її слова.
звуть її Наталка.
це наша нова... (ляль-ка)
2. Люблять гратися гратися завзято
зі мною всі хлоп'ята.
жовтий кузов, синя кабіна.
Ну, звичайно, це нова... (мА-ши-на)
3. Він від баби утік,
і від діда утік,
хоч смачний - не пиріжок.
Хто це, діти? ... (ко-ло-бок)
4. Одягнув коричневий піджак
колючий наш... (ї-жак)
5. Червоногривий і швидкий
З сідлом на спині міцній
Він на колесах, наче ролик,
Всіх покатає іграшковий... (ко-ник)
6. Хто це спить під добуток
ще й накрився кожушком?
Тихо, тихо, не шуміть!
Це, напевне, спить... (вед-мідь)
Умова: відгадки вимовляти по складах, не викрикувати.
Д/г "Магазин іграшок"
Мета: закріпити вміння ділити на склади дво і трискладові слова, виразно вимовляти кожний склад, самостійно користуватися складовими моделями слів, виховувати бажання діяти в умовах ігрової ситуації.
Ігрове завдання: вибрати та купити іграшку, в назві якої стільки ж складів, скільки їх зображено на "чеку"(складової моделі слова). Куплену іграшку розмістити на відповідній поличці.
Мовленнєве завдання: виразно і чітко назвати іграшку, поділити слово на склади. Визначити кількість складів.
Дидактичний матеріал: "чеки" (моделі складової будови слова" ( - на кожну дитину. Іграшки.
Опис гри: Вихователь виконує роль продавця іграшок. Діти підходять до каси з чеками, називають по складах іграшку, яку хочуть купити.
Вихователь з'ясовує, скільки складів услові-назві, пропонує іграшки, допомагає визначитись з покупкою у відповідності до умов гри.
Потім з іграшками діти йдуть на прогулянку.
Loading...

 
 

Цікаве