WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Тематичне заняття з мовленнєвого спілкування в середній групі садочку з розділу “Граматична правильність мовлення” - Реферат

Тематичне заняття з мовленнєвого спілкування в середній групі садочку з розділу “Граматична правильність мовлення” - Реферат


РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:
Тематичне заняття з мовленнєвого спілкування в середній групі садочку з розділу "Граматична правильність мовлення".
Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей граматично правильно будувати речення, використовувати, відповідний до ситуації, прийменники в, до, на, біля, під; узгоджувати прикметники з іменниками і роді, числі й відмінку, будуючи речення; розвивати чуття мови; виховувати бажання діяти в умовах ігрової ситуації.
Дидактичний матеріал: м'яч, паперова пташка, іграшки, площинне зображення кішки, макет хатинки з вікном, демонстраційний малюнок і зображенням господарського двору; малюки, на яких зображено ситуації.
" будиночок зі сходами;
" будиночок з драбинкою;
" миска з молоком у траві,
" парасолька;
" дерево;
" корзина;
" лава біля хати.
Попередня робота: розігрування потішок, дитячих народних пісеньок; спостереження в природі за птахами, кішкою; розучування нар. рухливої гри "До нори, Мишко..."; читання віршів з серії "Іграшки", д/г "На місця", "Що змінилося".
Організація дітей на заняття: Вихователь пропонує дітям в колі погратися з м'ячем в гру "Скільки діточок у нас".
Діти стають в коло, вихователь в центрі з м'ячем:
скільки діточок у нас
полічу сьогодні враз:
вправно м'ячика впіймай,
своє ім'я називай!
Діти ловлять м'яч, називають свої імена, а вихователь рахує:... діточок у нас, дуже рада бачити вас сьогодні в д/с!
- Ой, куди цем'яик поспішає?
- Мій дзвінкий, веселий м'яч,
ти куди пустився вскач?
Синій, жовтий, голубий
не тікай від мене, тсій!
(Діти доганяють м'яча, який зупиняється біля столу, на килимі, під столом, покотився до Оля, стрибнув у ящик)
Вихователька спонукає дітей відповідати на запитання. Де зупинився м'який?
М'ячик "стомився" і "відпочиває" у ящику, а діти підходять до вікна.
Хід заняття.
Вихователька звертає увагу на пташку, яка сидить на віконці:
заступила хмарка сонце,
сіла пташка на віконце,
посиди - спочинуть крила.
Пташка "пух" і полетіла!...
Д/в "Сіла пташка на віконце"
Мета: вправляти дітей у вживанні прийменників на, в, біля та вживанні закінчень іменників у місц. відмінку.
Опис: діти сидять півколом. Вихователька тримає пташку в руках і переміщує її по всій кімнаті. Діти уважно стежать і на питання "Куди сіла пташка?" відповідають повним реченням:
" пташка сіла на поличку
" пташка сіла в клітку
" пташка сіла біля Оленки і т.п.
Дидактична вправа "Виконай дію"
Мета: закріпити вміння будувати поширені речення з використанням прикметників.
Обладнання: іграшки
Опис: вихователька тихо, щоб не чули інші діти, дає завдання одній дитині. Дитина завдання виконує, а вихователька спонукає дітей відповісти на запитання "Що зробив Івасик?" (Оля і т.д.)
Фізкультхвилинка: народна гра "Ой до нори, мишко..."
Дидактична гра "Кудиподілись кошенята"
Мета: вправляти дітей у складанні речень, використовуючи відповідно до ситуації прийменники в, на, під, біля, до.
Опис гри: вихователька демонструє хатинку, на вікні якої сидить мама-кішка, супроводжуючи пісенькою:
Сіра киця милася,
у вікно дивилася,
хвостиком махала,
кошенят чекала.
- Де ж мої малята,
сірі кошенята?
Зажурилась мама-кішка та й вирішила піти шукати кошенят.
(На демон. малюнку зображено господ. Двір)
- Вирішила киця піти до Бабусі пошукати кошенят.
- Нема кошенят у Бабусі.
- Сіла киця на сходи.
- Нема й там кошенят.
Далі вихователька переміщує кішку на дерево (під лавку, на драбину)
- Сіла кішка на доріжку, засмутилася: Куди поділись кошенята?
Ситуація: дітям пропонується допомогти мамі-киці знайти кошенят.
На столах у дітей цікаві картинки, діти повідомляють реченням, де заховалося їхнє кошеня
" моє кошеня сидить під лавкою
" моє кошенятко залізло у кошик і т.п.
Коли всі кошенята знайдуться, вихователька пропонує дітям зібрати цих пустунів і віднести до мами-кішки.
Кішка дякує за допомогу.
Вихователька: Наш веселий м'ячик уже відпочив.
Діти нагадують, що м'яч у ящику. І всі радісні з м'ячиком вирушають на прогулянку.
ФРАГМЕНТ ДОЗВІЛЛЯ
"Коли ми разом, нам цікаво і весело"
у старшій групі з розділу "Мовленнєва спілкування"
(школа ейдетики)
Тема: "Коли на вулиці ВЕСНА"
Повесніли трави травенятами,
повесніли зайчики зайченятами,
повесніло сонечко молоде,
що квітучу весноньку нам веде.
Діти виконують хоровод "Розбудило сонечко" (муз. Шайкіс).
2. Малюємо словом весну.
Уявіть собі: природа прокинулась після довгого зимового сну. Весна розкриває свою палітру і починається справжній вернісаж барв. Якого ж кольору весна? (блакитноока, зеленок оса, голубовода, прозірчасто-сіра, фіолетово-срібляста, сріблясто-біла, жовтогаряча, сонячно жовта, жовтощока).
Весна - художниця не пошкодувала фарб і щедро уквітчала землю.
3. Слухаємо весну.
Після зимової тиші весна "звучить" як стоголоса симфонія:
" весна відкриває ворота воді
а) весела, ніжна пісенька бурульок - весняний капіж;
б) потекли струмки (виконується голосом, маракаси, дзвіночки, трикутнички)
" вітер - пустунець грається косами вербичок і берізок (мараками).
в) чи прислухались ви коли-небудь до шуму весняного дощу? (мараками, металофони); який він? (завзятий веселий, пустотливий, грайливий, жвавий).
" у весняній симфонії звучить музика пташиного співу (свищики).
Весна стрімко йде по землі - все живе вітає її дзвінким багатоголосим хором.
2. Віршування.
Спробуймо створити чотиривірш про "весняний оркестр", використавши такі рими "сяє", - "співає"
"шумить - дзвенить"
3. Покажіть пантомімою, що буває навесні.
В. Дівчатонька - ластів'ятонька,
хлопчики - горобчики, радьмося,
та виходьмо на травицю, граймося.
Та виходьмо на травицю в добрий час.
Нема таких весняночок, як у нас.
Весняні хороводи "Розлилися води", "Подоляночка", "Огірочки"
Loading...

 
 

Цікаве