WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Педагогічні умови використання краєзнавчого матеріалу на уроках у початкових класах - Дипломна робота

Педагогічні умови використання краєзнавчого матеріалу на уроках у початкових класах - Дипломна робота

приз-начений для сценічної вистави;
комедія - драматичній твір з веселим, смішним сюжетом.
5. Слова будівля, збудована, містився, розрахований замініть близькими за значенням.
6. З'ясуйте, яка різниця між словами місто і місце?
III. Граматичні вправи.
1. Випишіть слова, що пишуться з великої літери.
2. Поясніть правопис слів відкриття, століття, знаменної, життя.
3. Запишіть числа словами, поясніть їх правопис.
4. У словах відкриття, збудована, розрахований виділить префікси і поясніть їх правопис.
5. Чому назви "Кривбас" і "Колізей" беруться в лапки?
IV. Домашнє завдання.
Перекажіть переказ за складеним планом. Дайте йому назву. Доповніть розповіддю про театр сьогодні.
Отже, письмові роботи краєзнавчого характеру виховують в учнів любов до рідного краю, сприяють розширенню світогляду, глибокому осмисленню минулого, а також збагачують словник учня, виробляють навички зв'язного мовлення.
Додаток В
Анкета опитування вчителів
1. Чи використовуєте Ви у навчальному процесі краєзнавчий матеріал?
2. Які предмети мають найбільші потенціальні можливості використання краєзнавчого матеріалу?
3. Які труднощі відчуваєте під час, застосування краєзнавчого матеріалу на уроках?
4. Які заходи слід вжити для успішного використання.
Додаток Г
Анкета опитування учнів
1. Наведіть приклади хвойних та листяних дерев, що зустрічаються у вашому лісі за схемою.
Дерева
Хвойні Листяні
2. Прочитайте назви рослин: кавун, диня, абрикос, ананас, лимон, ківі, кокос, банан, помідор, горох, квасоля. Підкресліть ті, які вирощують у нашій місцевості.
3. Подумайте та запишіть, які птахи перелітні, а які зимують у вашому краї?
4. Прочитайте текст. Про яку тварину йдеться? Це - комахоїдна, активна вночі тварина. Взимку впадає у сплячку. Вкрита голками____________________
Додаток Ж
Загадки
Червоні намистинки
Нанизались на стеблинки
Подивись на їхні личка
І впізнаєш в них ... (сунички)
За хатинкою в садочку
У зеленому віночку
Та в червоних намистинках
Стала, наче молода.
І збігаються всі діти
Щоб на неї поглядіти:
За намисто кожен - смик!
Та й укине на язик.
Зветься ж ця рослина -
Червоная ...(калина)
Червоненька і смачненька
Дуже на вигляд гарненька,
І боки у неї пишні
Літом смачно їсти... (вишні)
Мов їжак - колючий,
Солодкий та пахучий.
Ягідку зірвеш -
Руку обідреш ... (Агрус)
Кругле, жовте і солодке
Воно на дереві росте
Людям здоров'я додає (Яблуко)
Що то за звір, що ні чоловік, ні звір,
А вуса має (Ячмінь)
Червоний пан у ямку впав (Буряк)
Біленька корзинка, а дно золотисте,
В корзинці росинка і сонечко чисте (Ромашка)
Додаток Е
Анкета опитування учнів
1. Продовжіть речення: Для нашої місцевості характерні рослини
___________, ___________, ________________, _______________, ___________, _____________, ______________, ______________, __________________, ______________.
2. Прочитайте назви тварин: зубр, шпак, трясогузка, олень, лось, чорний лелека, лелека звичайний, дятел, лисиця, косуля, жайворонок, іволга, шишкар, сойка, їжак, білка, кріт, соловей. Підкресліть однією лінією птахів вашого краю, звірів - двома.
3. Запишіть назви лікарських рослин, що зростають на Львівщині.
4. Продовжіть речення. На території нашого краюзустрічаються такі корисні копалини ___________, ___________, ________________, _______________, ___________, _____________, ______________, ______________, __________________, ______________.
5. Визначте і запишіть народні свята як святкують у твоїй місцевості.
6. Назвіть рослини та тварин занесених до Червоної книги України.
Додаток З.
Гра "Відгадай за описом "
Мета: навчити дітей розрізнити птахів за зовнішнім описом, розвивати спостережливість, пам'ять, уяву, виховувати любов до рідної природи.
1. Пташка з яскраво-жовтим забарвленням тому її ще називають "золота пташка". її присутність у лісі можна визначити за гарним мелодійним, флейтовим свистом, "фіу-фіу". Коли вона стурбована, її крик нагадує крик котів, які б'ються. Знищує величезну кількість шкідників лісу: жуків, метеликів, гусінь, в тому числі і волохату. (Іволга)
2. Життя цього птаха тісно пов'язане з деревами. На них він їсть, гніздиться, ховається від ворогів. Має жорстке оперення, дзьоб прямий. Він є знаряддям для роздовбування кори та добування корму. Живиться переважно комахами та їх личинками. Взимку - насінням сосни та ялини. (Дятел)
3. Невеликих розмірів птах, масою 200г. забарвлення строкате, рудувато-коричневе. На крилах має яскраві голубі смуги. Улюблені місця - ліси де ростуть дуб, бук, ліщина. Живиться горіхами жолудями, ягодами, а навесні і влітку - комахами, іноді дрібними гризунами, жабами. (Сойка)
4. Стрункий птах із закрученим хвостиком. Дуже скромно забарвлений, сіренький, непомітний. Якщо не знаєш його, то ніколи не подумаєш, що ця пташка володіє таким чудовим голосом. Його пісню неможливо описати, її треба почути. Вона дзвінка, дуже мелодійна. Так чудово співають весною самиці. Живиться комахами, черв'яками, павуками. (Соловейко)
5. Невеликий птах, масою до 120 г. Оперення спини темно-темно-сіре з бурим відтінком, груди світліші із поперечними темними смугами. Має довгі крила та довгий хвіст. Не має свого гнізда, яйця підкидає у чужі. Живиться комахами - шкідниками. (Зозуля)
6. Маленький птах масою до 20 г. ,забарвлене тіло зверху в зеленувато-жовтий, а знизу - в жовтий кольори. Живиться лучними комахами, черв'яками, слимаками. (Плиска жовта)
7. Птах середніх розмірів. Забарвлення тіла бурувато-сіре. Можна впізнати за особливим кольором. Вона з сильним шумом і хлопанням крил піднімається й летить низько над землею. Знищує чимало шкідників сільського господарства, яких інші птахи не їдять (клопа - черепашку, колорадського жука). (Куріпка сіра)
8. Всі знають цього красивого, великого, довгоногого птаха. Забарвлення біле, лише кінчики крил блискучого червоного кольору. Довга витягнута шия, червоний дзьоб і високі червоні ноги надають йому гордовитості і непідступності. їх називають носіями щастя. Про них складено багато легенд, пісень. Вони приносять на крилах весну. (Лелека білий)
9. Птах невеликий, має короткий хвостик і червонуватобуре оперення. Побачити його вдається рідко, а от пісню почути - ні.
10.Це звуки "подь-полоть", або "піть-піліть", "ррю-ррю". Охоче гніздиться на хлібних полях, суходільних луках. Живиться паростками рослин, комахами, ягодами та насінням. (Перепілка)
11 .Невеликий птах, маса його 45 г. Пір'я у нього сірувато-бурого кольору. Вже в березні можна почути його дзвінку і приємну трель. Його легко впізнати за польотом. Він здіймається у небесну вись майже вертикально, а потім стрімко спускається і сідає на землю. (Жайворонок польовий)

 
 

Цікаве

Загрузка...