WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Порівняльний аналіз систем християнського і комуністичного виховання - Дипломна робота

Порівняльний аналіз систем християнського і комуністичного виховання - Дипломна робота

заарештовували, розстрілювали, висилали у концтабори. Лише угодні владі митці одержували похвали і нагороди. Їх твори були насичені комуністичними ідеями і на цих творах виховувалось підростаюче покоління.
В основібільшовицької системи освіти і виховання лежала антихристиянська система вартостей. Основу цієї системи складала віра про "вічне і світле щастя". Під поняттям цього щастя розумівся комунізм.
У часі комуністичного режиму дитина перебувала під постійним контролем (вчителя, піонервожатого, комсорга). Це дало можливість отримати "добру поведінку" під тиском страху.
Виховання в умовах постійного примусу і страху протягом десятиріч зумовило становлення людини закомплексованої, безініціативної, байдужої, не здатної забезпечити свої життєві потреби. Згідно з Г.Ващенком комунізм подбав про виховання "зручної" для інших істоти.
В.Ленін чітко усвідомлював, що від того, за ким піде більшість молодого покоління, залежить майбутнє. Тому на ІІІ з'їзді РКСМ Ленін наголошує молоді: "Перед вами завдання будівництва і ви його можете розв'язати, тільки оволодівши всім сучасним знанням, уміючи перетворити комунізм з готових заучених формул, порад, приписів, у те живе, що об'єднує вашу безпосередню роботу, перетворити комунізм у керівництво для вашої практичної роботи". Ленін також наголошував, що потрібно в молодій людині виховати справжнього комуніста, що здатний перемогти брехню і старий порядок.
Радянський режим стверджував, що в СРСР для росту й розвитку дітей, їх виховання і навчання та формування гармонійної особистості створюються найкращі умови. СРСР це місце - де процвітає щасливе й радісне дитинство. Насправді тут процвітало безпритульне дитинство, що було зумовлене війною, злиднями і жорстокістю радянської влади. Безпритульними часто ставали і діти партійців, причиною цього часто були розвали родини. Політика комуни, що до безпритульних дітей, була дуже жорстокою. Владі ці діти були зовсім не потрібними, тому часто їх виловлювали і жорстоко били. Г.Ващенко у своїй праці подає факти ліквідації дитячої безпритульності. Ця ліквідація полягала в свідомому нищенні дітей. Їх виловлювали і вивозили далеко за межі міст, де вони вигули від голоду і холоду. Залишали у замкнених вагонах де діти вимирали. Були випадки, коли дітей вивозили у баржах для сміття і викидали у море. Решту дітей потрапляла в дитячі будинки, хоча і там їх життя було гірким.
Особливу комуністичну підготовку проходили вчителі, яким часто наголошували на тому, що вони мають проникати у потаємні куточки душ дитини, яку створюють. Зокрема, Сухомлинський подає багато порад особі молодого вчителя. Він підкреслює, що вчитель має побудувати свою педагогічну діяльність у такий спосіб, щоб червоний комсомольський квиток із зображенням великого Леніна, торкаючись грудей, змушував трепетати серце, щоб юнаки і дівчата дорожили званням комсомольця. Вчитель був змушений постійно розповідати дітям про основні комуністичні ідеї. З цією метою у школах часто влаштовувалися різні заходи, зокрема політінформації та читання. Тут формувалася особа учня у такий спосіб, аби дитина засвоїла основні переконання, які були вигідними комуністичні ідеології. Великим подвигом вважалася непримиренність до ворогів комуністичної ідеї і переконань.
Щоб глибше утвердити у серцях дітей комуністичні ідеї, створювалися спеціальні партійні і комсомольські організації. Тут формування молодої особистості проходило також на основі більшовицьких ідей. Комуна переконувала молодь у тому, що її обов'язком є захищати комуністичне переконання. Виправданим було навіть убивство чи донос на того, хто виступав проти цих ідей. Доноси, навіть на рідних, вважалися "доблестю і геройством". Багатьом відоме ім'я хлопця Павлика Морозова, що доніс на свого батька, який під час колективізації ,рятуючи себе з родиною від голодної смерті, приховав декілька кілограмів зерна. Внаслідок доносу - батько Павлика був арештований і засланий, а сам Павлик був оголошений "героєм". Така діяльність партійних організацій підривала авторитет батьків і руйнувала родинні стосунки. Діти часто виходили з під контролю батьків, більше того, й з під контролю вчителів і цілком довіряли лише комсомольським і піонерським організаціям. Ті, у свою чергу отримали змогу маніпулювати молодими особами на свій лад і користь. Г.Ващенко наголошує, що така ленінсько-сталінська політика відбивалася негативно і на родині, і на школі, і на державі. Діти росли без догляду батьків та без родинних цінностей і традицій на основі рабської покірливості прищепленої партійними організаціями. Молода особа потрапляла під аморальний вплив вулиці. Звідси поширюється зневаги до батьків, вчителів, хуліганство і катастрофічний спад шкільної дисципліни. Корінь цього занепаду лежав у розвалі родини. Зрештою, це зрозуміли комуністичні "вожді". Тому, 1938р. на комсомольській конференцій в Москві було оголене гасло боротьби за шкільну дисципліну, за оздоровлення родини і піднесення авторитету батьків.
Великий занепад моральних цінностей особистості відбувся через т.зв. "теорію склянка води". Ця теорія розглядала статеві відносини як виключно фізіологічний процес у якому немає нічого духовного. Ця теорія наголошувала, що немає ніякої любові, а є лише інстинкт. Статеві відносини порівнюються із цим інстинктом. Подібно до того, як людина, відчуваючи спрагу, випиває склянку води, так само вона задовольняє свої статеві потреби з особою протилежної статі.
Через переслідування Церкви, занепадають церковні шлюби, тому замість вінчання люди реєструють свої шлюби у ЗАГС-і. Саме це спричинилося до занепаду моральної цінності - вірності. Частими фактами ставали розлучення. Більшовицькі агітатори закликали жінок шукати іншого чоловіка, якщо теперішній не підходить. Щоб не обтяжувати себе дітьми, жінки часто робити собі аборт. Існувало переконання, що про народжену дитину подбає держава у дитячих будинках, а жінка має бути віддана комуністичній партії і її ідеології.
Ці факти, які наводить Г.Ващенко у своїй праці, значною мірою спричинилися до викривлення світогляду тодішньої людини. Більшовицький вплив спричинився до морального занепаду особистості, руйнації цілої системи вартостей та агресії до тих, що ще дотримувалися інших моральних засад. Через це часто виникали конфлікти між молоддю і старшим поколінням. Саме молодь відкидає поради і погляди старших людей, називаючи їх застарілими. Існувало переконання, що старші люди після 50 років розгублюють свої психічні і розумові здібності. Це спричинилося до занепаду вікових традицій які передавалися з покоління в покоління, та занепаду національних цінностей, які нагромаджувалися попередніми століттями.
Дитинство - надзвичайно важливий період у житті людини, що значною мірою визначає її психофізичний та соціальний розвиток. Саме в цей період закладаються фундаментальні якості особи, що забезпечують фізичну стійкість, моральне позитивне ставлення до людей, життєздатність та

 
 

Цікаве

Загрузка...