WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Порівняльний аналіз систем християнського і комуністичного виховання - Дипломна робота

Порівняльний аналіз систем християнського і комуністичного виховання - Дипломна робота

суспільний устрій, порядок і лад.
Акцептуючи свою увагу на опануванні пристрастей і формуванні сильних вольових характерів, володіючи відповідними виховними засобами для цього, християнство виступає тією ідеологією, котра здатна виховувати здорові і молоді покоління. Праця над збагаченням культурних надбань свого часу, турбота про якісний поступ суспільства стають чинниками розвитку особистостей і засобом їх самовдосконалення. Найвища природна мета, зазначав патріарх Й. Сліпий не звільняє людину від праці над вдосконаленням культури, створення кращих і щасливих умов життя для сучасних і прийдешніх поколінь, а навпаки, вимагаєвід неї праці, пильності, енергії, вмінь, використання своїх духовних і фізичних можливостей. Таким чином, орієнтуючись на вищі ідеали, надприродне призначення у своєму дочасному житті людина повинна намагатися стати максимально корисною для суспільства, нації, Церкви, а також працювати над збагаченням і ушляхетненням свого духовного світу.
Морально-релігійне виховання дітей є безперечно надзвичайно складним процесом з огляду на неординарність його завдань і вік дітей. Як довести до розуміння дитини абстрактні релігійні поняття, розбудити у його серці релігійні почуття, які засоби і методи можна при цьому використовувати і в яких формах - всі ці питання потребують наукового вирішення і обґрунтування.
У формуванні духовності дітей не слід орієнтуватись на хвилинний успіх, швидку віддачу, а на результати, які можливо не відразу яскраво помітні, але обов'язково будуть.
Г. Ващенко звертаючись до християнського виховного ідеалу зазначав: "Шлях наслідування Христа визначає християнські доброчинності, як риси ідеального християнина. Таких основних добро чинностей є три: віра, надія і любов. Всі ці доброчинності органічно зв'язані між собою і не можу існувати одна без одної. Основою і початком їх є віра. Релігія є зв'язок між Богом і людиною. Тому віра мусить бути живою Характерною рисою віруючої людини є відчуття Бога. Віра є основою другої християнської доброчинності - надії. Надія є виявом твердості і міцності віри. Основою надії є віра у Всемогутнього Бога, в Його благість і любов, в Його Провидіння".
В основу виховного процесу в сучасній українській школі потрібно закласти виховання трьох складових частинок душі: розуму, волі, почуттів відповідно до природних задатків кожної дитини. Варто педагогові пояснити дитині, що морально-етичні цінності християнства можна пов'язати із сучасним світом, вчити розуміти і шанувати їх, керуючись християнськими вартостями у щоденному житті. Підвести дитину до розуміння необхідності про розвиток духовного світу особистості, про спасіння душі і шляхи до цього. Виховувати якості справжнього християнина - ось до чого стремить християнське виховання.
Моральні принципи християнства майже ті самі, що й у більшості релігій світу. Але крім цього християнство бере на себе роль оборонця людини, її гідності у всіх сферах суспільного життя. Та все ж таки християнство докорінно відрізняється від інших релігій світу, бо в його основі є не просто людське поняття про високі ідеали, - а сам Ісус Христос, - особа і втілення цих ідеалів. Суть християнства полягає у тому, що воно є релігією любов. Ні в одній релігії світу не говориться: "Люби ворога свого". Заповідь Любові - це велика заповідь Христа, яку християнство намагається втілити в життя через ідею виховання. Коли людина не любить нікого й нічого, тоді те, що є в ній найкраще і найшляхетніше, не розвивається. Бо тільки в любові й через любов доходиться до досконалості. Любов є сповненням Закону. Апостол Павло склав "Гімн Любові" (І Кор.. 13,1-13). Християнська Любов - найбільша, вона є рушієм всього живого, де зникає любов, там з'являється гріх і пустка.
Християнські цінності є абсолютними, які є дані Богом і не підлягають зміні. До них належить доброта, любов, правда, справедливість, гідність, свобода, чесність. Виділяють ще й національні, громадянській, сімейні й особисті цінності. Протягом віків виникали і безслідно зникали штучні еталони краси, поведінки, ідеалів. Дуже швидко вони розвіювалися як дим, тому що не мали під собою основи. Саме тому християнство намагається наголосити, що цінності стануть християнськими якщо будуть злучені з Любов'ю до Бога, до Божих законів.
Ще однією з ідей християнського виховання є обов'язок любити свою Батьківщину. Не чекаючи і думаючи, що вона дасть, а всім життям бути корисним і примножувати її духовне і матеріальне багатство. Адже любов до рідної землі, повага до інших народів, патріотизм, національна гідність, любов до культури, мови, традицій також стануть християнськими, коли злучені з любов'ю до Бога. Громадянські цінності які наповнені християнськими ідеалами, вимагають бережливого ставлення до влади і уряду. Підтвердженням цього є послання апостола Павла: "Нехай кожна людина кориться вищій владі, бо немає влади, як не від Бога, і влади існуючі встановлені від Бога…" (Рим. 13,1-7). Отже, християнське виховання намагається скерувати вихованця до гуманного та люблячого ставлення до ближнього, а також наголошує, що кожен живе у суспільстві людей, об'єднаних у великі спільноти, які називаються чи республіками, чи державами, і всі є громадянами цих країн. У багатьох державах поруч живуть різні народності, етнічні групи. Тому всі повинні поважати один одного, поважати і виконувати закони. Кожен повинен готуватися до того, щоб стати корисним громадянином, але спочатку потрібно вчитись і стати людиною. Справжній християнин повинен бережливо ставитись до ближніх, а також до навколишнього середовища, економного використання та збереження природніх ресурсів та вирішення екологічних проблем. Лихо з'являється там, де людина використовує своє панування над природою. В лоні природи є закони, досі непізнані, які виявляють існування порядку речей, яикх не можна безкарно порушувати. Християнська ідеологія намагається пояснити вихованцю, що єдиним володарем і керівником Всесвіту є Бог.
Тому виховання громадянської свідомості, заснованої на любові до Бога, а значить до Його творінь - це основа міцної держави, здорового суспільства, миру на землі. Це можливе тільки при виконанні Заповідей, які мають велике соціальне значення, бо мають на увазі найвище добро загалу, і лише на них ґрунтується держава чи інша спільнота.
Християнське виховання намагається пояснити вихованцю, що кожна людина є чимось вищим ніж тварина, чимось більшим, бо їй, людині, притаманне моральне почуття, що дає можливість діяти не лише за інстинктом, але згідно із сумлінням. Коли Творець створив людину на Свій образ і подобу, то Він написав головні принципи й вимоги Свого морального Закону в її серці. Звідси - універсальність цього Закону. Якщо ж Бог - Творець написав основні принципи і вимоги Свого морального Закону в наших серцях, то, власне, перед Ним ми повинні будемо відповідати за свої вчинки, які суперечать моральним принципам. Отож, моральний закон є ще однією з

 
 

Цікаве

Загрузка...