WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Формування культури поведінки в сучасній школі - Курсова робота

Формування культури поведінки в сучасній школі - Курсова робота

бібліотеці. Разом з дітьми складають ці правила.
2. Практичні вправи:
а) як звертатися до бібліотекаря, зайшовши у бібліотеку?
б) як замовляти книжку?
в) як треба сидіти за столом у читальному залі?
г) як поводитися, виходячи з бібліотеки?
д) чим можна допомогти працівникам бібліотеки?
е) які "ліки" треба мати із собою, щоб надати першу допомогу "хворій" книжці?
3. Трудова операція "Живи, книжко!"
4. Підсумок заняття.
Пропоновані теми занять
1 клас
1. Моя рідна Батьківщина
2. Ми тепер не просто діти, ми тепер вже школярі
3. Свято улюблених ігор та іграшок
4. Чарівне - поряд
5. Золота осінь
6. День народження Вітчизни
7. Свято улюбленої книжки
8. Майстерня Діда Мороза
9. Новорічна казка
10. Зимове свято
11. Місто веселих майстрів
12. Ігринаших друзів
13. Наша Армія міцна!
14. Мамине свято
15. Зустрічаємо весну-красну
16. Космічна подорож
17. За заповітами Шевченка
18. Свято дружби
19. Здрастуй, літо!
2 клас
1. Наша Батьківщина - Україна
2. День зеленого друга
3. Чарівні слова
4. Основний Закон нашої країни
5. Світлофор - наш добрий друг
6. Операція "Радість людям"
7. Дружимо з режимом дня
8. Свято сміливих і кмітливих
9. Пам'ятай про інших теж
10. Гість - радість у домі
11. Наші мами - трудівниці
12. Землю сонце прикрашає, а людину - праця
13. Картини рідної природи
3 клас
1. Батьківщина з чого починається?
2. Твій зовнішній вигляд
3. Коли хочеш бути здоровим
4. Ти і твої товариші
5. Професії наших батьків
6. Кожній речі - своє місце
7. Гарно дружити - значить правду говорити
8. Цінуй свій час і час інших
9. День красуні-зими
10. Школярі - бережливі діти
11. Мама дорога
12. Космічна казка
13. У труді народжують люди
4 клас
1. Батьківщино ти моя безкрая!
2. Хліб - багатство держави
3. Чесне слово
4. В гостях у Самодєлкіна
5. Про чуйність і байдужість
6. Музичний клуб
7. Веселі старти
8. Ми любимо працю
9. Один за всіх, всі за одного
10. Слава жінкам-трудівницям
11. Правила, обов'язкові для всіх
12. Слава переможцям!
Права та обов'язки дитини в дитячому оточенні.
Поняття гідності.
Мета. Ввести в словниковий запас слів поняття гідності; вчити відрізняти права дитини від обов'язків, закріпити їх в пам'яті учнів; розвивати культуру дітей, ввічливість, чесність, людяність; працювати над творчою уявою школярів. Виховувати дисциплінованість, повагу до товаришів.
Обладнання. Книга культури, казковий поїзд, оповідання В.Сухомлинського, вірш В.Симоненка, ребуси, прислів'я, девіз уроку, Конституція України для школярів,
Хід уроку.
1. Організація класу.
Робота над девізом уроку.
Читання вірша Л.Іванкова "Твори добро".
Ти добро лиш твори повсюди.
Хай тепло твої повнить груди.
Ти посій, і доглянь пшеницю.
Ти вкопай, і почисть криницю.
Волю дай, погодуй пташину.
Приласкай і навчи дитину.
Бо людина у цьому світі.
Лиш добро повинна творити!
Сьогодні будемо подорожувати на казковому поїзді до країни Культури.
2. Актуалізація знань учнів.
Про яку людину можна сказати, що вона все своє життя творила добро? (В.Сухомлинський) Хто ця людина? (Узагальнення вчителя).
Станція "Добра"
Відгадування ребусів
дисципліна людяність терпіння добро
2) Знайомство з оповіданням В.Сухомлинського "Чому дідусь такий сьогодні добрий?". (Див. додаток).
Проблемні запитання. Чому дідусь був добрим?
Які з відгаданих ребусів можна віднести до вчинку Андрійка?
3) Узагальнення вчителя.
Чому говоримо на уроці охорони життя і здоров'я про добро, людяність, терпіння?
Під час сварки гине дуже багато клітин. Краще уникати конфліктів, то збережеш усім здоров'я і здобудеш любов рідних.
3. Повідомлення теми уроку.
Отже, повинні існувати певні правила поведінки для дітей, і дорослих. Права і обов'язки записані в Конституції України.
(Бесіда за Конституцією).
Станція "Обов'язків".
- Чи чули ви про документ "Декларація прав людини"?
10 грудня 1948 року проголосили Декларацію, завдяки якій запобігли 3-й світовій війні. Вона має 47 ст., які включені до нашої Конституції. У цьому документі вперше були зазначені права дитини.
Які ви знаєте права? (Відповіді дітей).
A) Зачитування прав дитини з Декларації.
1) Ми - діти світу. Поводьтеся з нами як з рівними/
2) Захищайте нас.
3) У нас має бути дах над головою, їжа, місце для гри. 4} У нас є своє ім'я і земля.
5) Доглядайте нас коли захворіємо.
6) Добре навчайте нас.
7) Захищайте від жорстокості.
Б) Інсценізація оповідання В.Сухомлинського "Списав задачу" (див. додаток). Проблемне запитання. Чому Павлик опустив голову і почервонів?
B) Визначення обов'язків дітей.
1) Будь чесним, чуйним, добрим, людяним.
2) Не бийся (бійка показує, що ти не можеш по дорослому вирішити проблему. Спробуй переконати товариша).
3) Допомагай друзям.
4) Ділися іграшками.
5) Не кричи, вислухай товариша.
6) Людина починається з добра.
Якщо дитина дотримується цих правил, як її можна назвати? (Культурний)
Г) Перегляд книги культури. (Зачитування правил поведінки).
4) Фізкультхвилинка.
Встаньте діти, посміхніться.
Землі нашій поклоніться.
І до сонця потягніться.
В різні боки похиліться.
Веретеном покрутіться.
Раз - присядьте, два - присядьте.
І за парту тихо сядьте.
5. Введення поняття гідності. Станція "Гідності".
Слухання вірша В.Симоненка "Кривда" (Див. додаток).
Проблемні запитання.
Чому Івасикові стало перед матір'ю стидно?
Якими рисами характеру наділений сусідський хлопчик?
Чи хотів би ти бути схожим на нього?
Що в душі зачепив сусідський хлопчик?
Гідність - це риса людини, яка допомагає бути добрим, чуйним, людяним. Вона підкреслює чистоту людської душі
6. Вправи на закріплення знань, умінь, навичок.
А) Анкетування.
1) Якщо мені треба когось покликати, я не кричу на весь клас.
2) Не ображаю менших.
3) Мирно граюся з друзями,
4) Поважаю працю чергових.
5) Завжди вітаюся з товаришами.
6) Не гніваюся, коли програю у грі
7) Чемно розмовляю з однокласниками.
8) Готовий допомогти товаришеві.
Діти підраховують кількість позитивних і негативних відповідей, роблять висновки.
Є) Поле чудес.
г
п р и в і т н і с т ь
м у д р і с т ь
ч е м н і с т ь
в в і ч л и в і с т ь
л ю д я н і с т ь
к у л ь т у р а
ч е с н і с т ь
В) Конкурс малюнків
Намалювати квітку добра і зла. Оцінювання малюнків. Додаткові питання для учнів. Оцінювання
Loading...

 
 

Цікаве