WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Формування культури поведінки в сучасній школі - Курсова робота

Формування культури поведінки в сучасній школі - Курсова робота

планетам.
Батьки дали тобі ім'я, бо ти ще не міг його сам вибрати. І ти маєш право носити це ім'я все життя, або з певних причин змінити його, і ніхто не повинен позбавити тебе цього права. Ім'я, вважали наші предки, є частиною душі людини, яка його носить. Ім'я треба вимовляти з пошаною. Частіше називай ім'я людини, якій хочеш сподобатися - цим ти викличеш симпатію до себе. Бо її ім'я для людини наймиліше, найприємніше, найгарніше...
8. З появою на світ ти одержав не лише право на ім'я, а й право любити той край, де народився. Ти маєш право називати цю землю, цей край своїм. Все своє, свою маленьку власність ти вмієш берегти. А українська земля - це твоя земля по праву. Вона прекрасна, родюча, багата, співуча. І щоб вона залишилась такою багато-багато років, ми повинні всі її берегти. Що б ти зробив для того, щоб зберегти свою землю такою, якою вона є,зробити її ще кращою?
9. Кожна людина має право на життя незалежно від того, здорова вона людина чи інвалід. Життя у людей влаштовується по-різному. Дехто під дією обставин (катастрофи, хвороби) стає інвалідом, а дехто народжується з фізичними вадами. Про таких людей держава, звичайно, не повинна забувати.
Люди-інваліди погребують більшої турботи і допомогти у вирішенні своїх проблем з боку держави.
10. Дружба не може бути міцною, якщо в ній немає місця довірі, чесності, принциповості. Друг завжди допомагає в біді, захистить, підтримає, але він повинен і першим прямо сказати про твої вади чи хиби, запропонува-ти їх виправити. Важливо також навчитись справедливо оцінювати справи класу, чесно говорити собі й товаришам про недоліки. Слід розрізняти чесність і наклеп.
Легко, радісно жити пліч-о-пліч з тими, хто не акцентує увагу на невдачах інших, не хизується власним авторитетом, службовим становищем батьків, престижними речами.
11. Зараз ти школяр. Основний твій труд - навчання. Воно вимагає вміння жити в колективі, довіряючи один Одному; організованості, дисципліни, відповідальності за свої слова і вчинки. Саме у школі ти вчишся підпорядковувати свої інтереси інтересам класу, шанобливості до старших, довіри й поваги до товаришів.
Якби люди були неуважні один до одного, не раділи успіхам своїх товаришів, не співчували їм у невдачах, Життя стало б нестерпно важким і сумним.
Вам ще довго доведеться крокувати з класу в клас пліч-о-пліч. Перед вами будуть виникати безліч проблем, але сподіваюсь, що ви пронесете у своїх серцях довіру до людей, добро, вміння дорожити дружбою.
12. Щоб бути справжньою людиною ти повинен бути добрим, щирим, милосердним, інтелігентним, вихованим, гідним того, щоб жити на планеті Земля. І прожити це життя так, щоб тобі не було страшно за прожиті тобою роки, - прожити з гідністю.
13. Люди різні, але для кожної людини на планеті Земля повинно бути одне правило: треба прожити життя з гідністю. Це значить - "залишити після себе добрий слід на землі", тоді про тебе пам'ятатимуть і згадуватимуть хорошим словом.
Кожен повинен народити доньку чи сина, посадити дерево, написати пісню, виплекати поле, тобто, залишити після себе щось хороше, щоб тебе ніколи не забули. Заради гідності краще попросити вибачення, визнати перед іншими свою помилку, ніж хитрувати і брехати. Обманюючи, ти передусім обманюєш себе. Краще сказати правду.
14. Щоб жити щасливо і довго людина повинна бути інтелігентною, розумове розвинутою, освіченою, культурною. Адже інтелігентність те саме, що й моральне здоров'я, коли характер, склад душі, звички спрямовані на добро, а здоров'я необхідне для того, щоб жити довго не лише фізично, а й розумово.
В Біблії сказано: "Шануй батька свого і матір свою і довголітнім будеш". Це стосується не лише конкретно тебе, а й всього українського народу, всіх землян. Справжня людина ніколи не образить своїх рідних: батька і матір, ніколи не відмовиться від них.
Як ти ставишся до своїх рідних, так само і твої діти будуть ставитися до тебе.
15. Кожен з нас має свої переконання. Це стосується і релігійних переконань. Ще наші прадіди вірили у багатьох богів, у надприродні сили. Пройшов час і переконання людей змінилися. Русь стала християнською. Тепер ми християни і визнаємо єдиного Бога - Ісуса Христа.
Кожен має право на свободу думки, совісті, релігії та переконань. Має право вірити чи ні. Бути віруючим чи атеїстом.
16. Всі люди дуже різні. І тому, щоб людину зрозуміти, необхідно в неї уважно вдивлятися.
Кожна людина дуже індивідуальна, і це дуже добре, що ми різні. Вдивляючись в себе та в інших, ми більше задумуємося про гарне і погане в собі. Порівнюючи себе з іншими, намагаємося щось виділити для себе, чогось наслідувати, а від чогось відмовитися. Так ми навчаємося думати про ЛЮДИНУ взагалі, про СЕБЕ та ІНШИХ ЛЮДЕЙ.
І це дуже добре.
Прислухайся, друже, до цих порад! Ми - твої батьки, вчителі, рідні, близькі та друзі бажаємо тобі вирости СПРАВЖНЬОЮ ЛЮДИНОЮ.
Додаток 2
Рис. Якості особистості, що характеризують рівень її вихованості.
І. Вправи, що формують уміння ввічливо вітатися
1. Які вітання ви знаєте? Яким надаєте перевагу?
2. Як ви привітаєтесь з ровесником, мамою, сусідом, учителем при зустрічі? Покажіть форму ввічливого вітання перед класом. Нехай Андрійко і Люда вийдуть до дошки і привітають один одного за всіма правилами (за завданням учителя учні спостерігають і фіксують: правильно чи ні вони привіталися, хто першим подав руку, яким тоном сказав "добридень" тощо).
3. Треба зайти до вчительської і звернутися до викладачки співів, аби передати їй прохання класовода. Як це зробити, коли в учительській багато людей, а вчителька співів саме розмовляє із завучем?
4. У бібліотеці переплутали ваше замовлення: замість потрібної вам книжки принесли зовсім іншу. Як ви вчините у цьому випадку?
II. Вправи на формування ввічливого спілкування
1. Хто до вас може звернутися в таких формах:
- Скажіть, будь ласка, як можна пройти до найближчої аптеки?
- Юначе, як пройти до концертного залу?
- Хлопчику, скажи, де знаходиться обласне радіо?
- Добродію, прошу до хати.
- Ей, хлопчисько, де тут гастроном?
2. Використайте такі слова, звертаючись до інших людей: пробачте, чи не скажете...; перепрошую, скажіть, будь ласка...; вибачте...; ласкаво прошу.
3. Скажіть, як правильно висловити вдячність людині за послугу, залежно від її віку?
Варіанти: спасибі, дякую...; дуже вдячний...; щиро дякую...; велике спасибі...
4. Напишіть початок вітального листа: батькові (матері), дідусеві (бабусі), старшому братові (сестрі); директору школи, вчителеві, другові, приятелеві.
5. Як ви звернетесь до пасажира, поступаючись йому місцем у міському транспорті?
Варіанти відповіді: сідайте; прошу сідати; будь ласка, сідайте.
Основи етикету
Заняття. Подружися з розпорядком дня.
Мета. Ознайомлення учнів з

 
 

Цікаве

Загрузка...