WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Формування культури поведінки в сучасній школі - Курсова робота

Формування культури поведінки в сучасній школі - Курсова робота

роботи. Залучала дітей до різнопланових сфер діяльності, застосовуючи такі форми роботи (з метою формування моральної культури) як бесіда, тематична розповідь, гра тощо. Варто зазначити, що дедалі вагомішою і помітнішою стає позаурочна робота з діяльністю центрів виховної роботи (гурткова робота, міжшкільні конкурси ввічливості, милосердя, вікторини та ін.).
Водночас у практиці шкільного виховання я виявила і негативні тенденції:
- відсутні цілісність та системність у моральному вихованні, у тому числі в роботі щодо формування першооснов моральної культури з урахуванням загальнолюдських цінностей і народної педагогіки;
- наявне домінування вербальних методів виховання, невиправдано мало уваги приділяється розвиткові емоційної сфери дитини;
- епізодично забезпечується реалізація принципуособистісного підходу до вихованця, молодші школярі недостатньо навчаються особистісно орієнтованого спілкування;
- дітей практично не вчать елементарних прийомів самооцінки, самовдосконалення поведінки, елементарних основ психоаналізу та психокорекції.
Оскільки я мала справу з дітьми молодшого шкільного віку, то з власного досвіду я можу сказати, що визначальне значення для виховання першооснов моральної культури саме в цьому віці має розвиток емоційної сфери, гуманістичних почуттів. Молодший шкільний вік - це особливий період в житті людини, тому шкільна ланка покликана створити засади моральної культури.
Також для формування моральної культури, її першооснов важливою є тенденція до обґрунтування своїх вчинків і оцінювання їх молодшими школярами.
Усе сказане дає мені змогу зробити висновок про те, що формування засад моральної культури необхідно починати в молодшому шкільному віці, маючи опорою напрацювання дошкільних закладів. Психологічні особливості молодших школярів такі, що саме впродовж цього періоду життя процес становлення першооснов моральної культури відбувається найсприятливіше.
IV. Додатки
Додаток 1
Почитай, подумай...
1. Правила гостинності відносяться до культури поведінки. Протягом багатьох років складалися правила, як людина повинна жити поруч з іншими людьми, щоб усім було добре.
Вихована людина постійно контролює себе, завжди оцінює свої вчинки, адже за поведінкою ми судимо про людину. Одні вчинки ми схвалюємо, вважаємо їх культурними, інші засуджуємо.
Бути вихованою людиною - значить уміти жити серед людей. Треба дотримуватись правил, які склалися у стосунках між людьми за багато років. Одні з них записано, як закони, що надають нам певні права і обов'язки, інші - як правила поведінки; це неписані закони, за невиконання яких не судять (закон не карає), але коли їх не дотримуватися, то при цьому теж можуть порушуватися певні права людини.
2. Тобі, дитино, потрібна особлива турбота, бо ти формуєшся, ростеш, пізнаєш саму себе і навколишній світ.
Тобі потрібна наша турбота, а не насильство.
Ніхто не має права змусити іншу людину змінитись, змінити її погляди, переконання. Ти, розвиваючись, пізнаєш природу, життя і сам повинен вчитися розрізняти добре й погане і відповідно змінюватись. Адже сьогоднішнім дітям і тобі, друже, належить продовжувати справу встановлення справедливого порядку на Землі. Ви, діти, становите сьогодні половину населення світу.
3. Кожна людина - неповторна на цій землі; вона є великою цінністю тому, що має совість, сумління, розум, їй даровано життя, щоб вона прожила його гідно і плідно. У нас є багато спільного й відмінного, але усіх об'єднує те, що всі ми - люди, що всі ми маємо одну на всіх землю, і нам слід жити так, щоб зберегти мир і спокій.
4. Щоб бути гідною людиною, треба бути вихованою людиною. Одержати хороше виховання ти можеш не лише у своїй сім'ї чи школі - можна виховати й самого себе. Для цього тобі потрібно тільки знати, що таке справжня вихованість і як її досягти.
5. Кожен вибирає для себе зручне і краще житло. Ти ще маленький, тому турботи по забезпеченню тебе житлом лягають на плечі батьків. У статті 47 Конституції України говориться, що "кожен має право на житло". Держава створює умови, за яких кожен громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в аренду. Все залежить від матеріальної спроможності й бажання твоїх батьків. А як же бути, запитаєш ти, тим, у кого немає батьків? Про таких дітей піклується держава. Спочатку вони живуть у будинку немовлята, а потім у дитячих будинках, де їх доглядають вихователі, медсестри. Сироти потребують особливої уваги. Дуже часто дітей-сиріт забирають до себе люди, в яких немає своїх дітей, але які бажають допомогти дитині-сироті. Тоді дитя живе в будинку так званих батьків. Для людей похилого віку теж є будинки-інтернати. Такий будинок є і в нашому місті. В ньому живуть старенькі дідусі й бабусі, яких нікому доглядати, а самі вони вже не мають сили. Таким лю-дям житло і догляд надає держава. Але буває, що людину позбавляють права на житло. На яких же підставах можна примусово позбавити людину житла? Це трапляється, коли люди, що проживаю" в будинку, постійно руйнують його, пcyють без вагомих причин, спричиняють сварки, бійки, чим заважають жити іншим людям. Спочатку таким жильцям роблять зауваження, але якщо неправомірні дії не припиняються, можна звернутися до суду. Часом буває, що людина сама заселяє житло. Це суперечить закону; таких жильців позбавляють права на житло згідно зі статтею 116 та статтею 117 Житлового кодексу України. Любий друже!
Пам'ятай! Ти - людина серед людей. Треба жити так, щоб тебе не позбавили цього права.
6. Життя кожного складається по-різному, але ніхто не має права порушувати права інших. У наш складний час усім нелегко жити, але треба вчитися, треба намагатися зробити все якнайкраще, придивлятися і запозичувати навички інших - тоді можна досягти бажаної мети. Про свій дім, про своє житло треба завжди дбати. Чим гарнішим буде твоя квартира, будинок, вулиця, тим краще буде наше місто. Тобі випало щастя жити у такому мальовничому краї - на Дніпропетровщині, у такому чудовому місті - Дніпродзержинську. Ти маєш право називати цю землю, цей край - своїм. І ти повинен берегти і примножувати її красу. Кожен з нас, мабуть, вміє берегти все своє, свою власність. Від тебе, друже, залежить, чи стануть наші "будинки майбутнього" реальністю.
Тож бережи свою найбільшу власність, своє право на житло у рідному краї.
7. Кожна людина - це окреме "Я", це особистість надо чим подібна на сусіда по парті. Ви говорите по-різному, по-різному думаєте і висловлюєтесь, мирно живете, вболіваєте один за одного, іноді сперечаєтесь, але завжди повинні пам'ятати, що всі люди на Землі мають однакові права, незалежно від того, як вони думають.
Серед усіх живих істот на землі людина наділена незвичайним правом: вибирати ім'я собі, дітям своїм, усьому навколишньому, містам, селам, звірам, рослинам,

 
 

Цікаве

Загрузка...