WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Християнське виховання в родині - Дипломна робота

Християнське виховання в родині - Дипломна робота

батьками та дітьми, зростаюча кількість розлучень. В цій ситуації перед Церквою стоїть завдання, щоб суспільство глибоко перенялось Євангелієм, щоб визначити дійсні вартості. Це дасть можливістьвстановлення єдності з Божою Мудрістю, що в кінцевому результаті відверне від викривленого розуміння цінностей, в тому числі і родинних, до правильного узгодження з первісним Божим задумом (п.4-10).
В третьому розділі апостольського повчання папа окреслює завдання, які стоять перед християнською сім'єю. Найпершим завданням і суттю сім'ї є любов, яку потрібно стерегти, виявляти і передавати. Виходячи з любові, Синод, який передував Повчанню, оголосив ще такі важливі завдання сім'ї:
" творення спільноти осіб (вимагає, щоб кожен член сім'ї згідно з власним даром ніс відповідальність за розбудову спільноти осіб на засадах взаємо служіння, беручи спільну участь у добрі, радощах і терпіннях);
" служіння життю (включає в себе передавання життя та виховання);
" участь у розвитку суспільства;
" участь у житті та Місії Церкви (сім'я є домашньою Церквою, здійснюючи на свій лад становлення живим образом Таїнства самої Церкви. (п.17-64).
Закінчує папа апостольське повчання пригадуванням, що майбутнє людства іде через сім'ю. Тому віддає її в онуку Пресвятій Родині з Лазарету (п.86).
Папська Рада у справах сім'ї в 1983 році видала документ "Хартія прав сім'ї". Він починається із розгляду значення прав людини для вираження себе в сім'ї.
Перша стаття захищає право кожної людини у вільному виборі свого життєвого стану.
Згода наречених на одруження мусить бути вільною, цілковитою та чітко висловленою. Про це говорить друга стаття.
У третій статті папська Рада у справах сім'ї захищає невід'ємне право наречених закладати сім'ю, вирішувати про час народження дітей та їх кількість, відкидаючи застосування контрацептивів, стерилізація та абортів.
А на захист життя від моменту зачаття йдеться у четвертій статті. Вона засуджує аборти, експериментальні маніпуляції над людськими ембріонами чи їх експлуатацію. Право на захист та допомогу мають діти до і після народження. Ці права не залежать від того, чи діти народжені в шлюбі чи поза ним. А сироти і діти батьків, позбавлених прав опіки, повинні бути огорнуті особливою турботою з боку суспільства. Право на усі умови, що сприяють їх людському розвитку мають і неповносправні діти.
П'ята стаття говорить про первинне і невід'ємне право батьків виховувати своїх дітей. Батьки мають право вільного вибору освітніх закладів для виховання власних дітей згідно своїх переконань. Для цього вони повинні отримувати необхідну підтримку та допомогу суспільства.
Згідно шостої статті, держава має поважати і підтримувати гідність, юридичну незалежність, приватність та стабільність кожної сім'ї.
В 1987 році Священна Конгрегація у справах доктрини і віри видала інструкцію про повагу до людського життя та його початку і гідність продовження людського роду та відповіді на певні питання сьогодення "DONUM VITAE" (Дар життя).
В цьому документі мова йде про основні принципи антропологічного і морального характеру, захист гідності людини з моменту її зачаття. Розглядають моральні питання, що виникли внаслідок технічних втручань у відтворенні людського роду, та пропонується кілька напрямків співвідношення між моральним і цивільним законом у термінах поваги до людських ембріонів і фетусів та щодо законності технологій і методів штучного відтворення людського роду. Ця інструкція захищає родину і її прикмети, а саме пошану до життя та любові.
З нагоди святкування Міжнародного Року сім'ї, яким Організація Об'єднаних Націй проголосила 1994 рік, Іван Павло ІІ написав "Лист до сімей". Він закликає протягом цього року наново розкрити численні свідчення любові та турботи Церкви про сім'ю, що виявилась від початку християнства, коли стосовно сім'ї вживався термін "домашня Церква". На Другому Ватиканському Соборі він був наново прийнятим, хоч і змінились умови життя сучасних сімей, гідність яких намагається захистити Церква (п.1-5).
Першу частину папа починає із порівняння сім'ї з Троїчною Таємницею Божого життя "ми". Єдність членів сім'ї триває аж до смерті і є подібною до єдності Божих осіб. Сім'я, як спільнота, є першим людським суспільством. До її розбудови спричиняються батьки, які співпрацюють з Творцем у зачатті і народженні дитини. У ній здійснюється спільне благо сім'ї шляхом щирого дару батьками себе. На захист відносин між членами сім'ї, в якій розкривається особа кожної людини, Бог дав четверту заповідь "Шануй батька твого і матір…" Вона тісно поєднана із заповіддю любові і стосується усіх членів родини. Сопричастя осіб, виражене в подружній любові, доповнюється і звершується у вихованні дітей. Виховний процес знаходить підтримку в любові і взаємному дарі батьків. В цій частині папа закликає суспільство піклуватися про сім'ю для його ж таки добра, оскільки вона є для нього фундаментальними інститутом (п.6-17).
Зміст другої частини відображає заголовок "Наречений з вами". Цими словами Іван Павло ІІ звертається до сімей і закликає їх не боятися слідувати за Христом в обороні подружжя. Пізнати справжню любов чоловік і дружина можуть тільки беручи участь у любові Нареченого. Марія з Йосифом перші ввійшли в Таємницю любові Бога. Тому стали першим взірцем найчистішої любові, до якої Церква закликає всіх інших. По пророчому є промовистою подія народження Ісуса, що супроводжувалась небезпекою смерті та вбивства Вифлиємських дітей. Подібна небезпека чекає сучасних дітей від моменту їхнього зачаття. "Наречений з вами" - вкотре наголошує папа. Він присутній в кожному члені сім'ї, навіть ненародженому ще. Тому закликає сім'ї бути уважними, щоб не жаліли на Страшному суді, що не прийняли Його в особі чоловіка, дружини чи ненародженої дитини (п.18-22).
В кінці листа папа закликає усіх наслідувати Святе Сімейство з лазарету, віддаючи йому в опіку християнські родини (п.23).
Папська Рада у справах сім'ї в 1995 році видала документ, що стосується виховання в родині, "Правда про людську сталевість та її суть. Дороговкази для виховання я буду розглядати в наступному пункті цього розділу.
Що стосується вчення про родину, то в першому розділі мова йде про покликання до правдивої любові в подружжі. Створена на образ Бога-Любові, людина була покликана до любові. У подружжі, коли сталевість сприймається як Божий дар, любов збагачується в даруванні подругами себе один одному. Вона відкрита до життя (п.8-15).
Другий розділ поєднує між собою правдиву подружню любов і чистоту.
Третій розділ через покликання до подружжя, дівственності чи целібату піднімає питання про покликання до святості в кожному з цих станів.
В 1996 році папська Рада запропонувала документ, написаний у формі напрямних дороговказів, "Приготування до Тайни Подружжя", який мав би лягти в основу пастирської праці з приготування до Тайни Подружжя. Він адресований в першу чергу Єпископським

 
 

Цікаве

Загрузка...