WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Християнське виховання в родині - Дипломна робота

Християнське виховання в родині - Дипломна робота

висловлених Ісусом Христом. Він твердо стоїть на позиції єдності і нерозривності подружжя (Мт.5,32; 19,9; Мр.10,11, Лк.16,18). Серед авторів Нового Завіту про внутрішнівідносини в подружжі найбільше пише Апостол Павло. У зверненнях до коринтян, ефесян та колосин він закликає жінок до послуху чоловікам. А чоловіків, у свою чергу, од пошани, любові та піклування про дружин, пропонуючи як приклад відношення Ісуса Христа до Церкви (1 Кор. ІІ,3; Еф.5,22-23; Кл.3,18-19).
Для католицького і православного богослов'я подружжя є однією з семи Святих Тайн. В книгах Нового Завіту ніде не вказано про відкрите проголошення Ісусом подружжя Святою Тайною. Однак спасительна діяльність Христа вказує на те, що Він сам був засновником Подружжя як Святої Тайни.
Таким чином, подружжя - це не тільки спосіб життя, необхідний для законного задоволення психологічних, фізичних та суспільних потреб людини. Воно є станом, завдяки якому подруги мають доступ до особливої ласки, необхідної для наближення до Бога та досягнення більшої святості.
Для католицького богослов'я подружжя, як таке, догматично було визначене на Тридентійському соборі (25 сесія 1563). Починаючи з кінця ХІХ століття, Католицька Церква видала ряд офіційних документів, які стосуються родини. Розгляньмо деякі важливіші з цих документів у їх сторичній послідовності, з чого можемо побачити розвиток сучасного вчення Католицької Церкви про родину.
В 1880 р. папа Лев ХІІІ видав енцикліку "ARCANUM DIVINAE SPIENTIAE" (Таємниці Божої Премудрості). Де викриває ірраціональність підходу світської влади до подружжя, та виступає проти намагання світської влади звести цю Богом встановлену Тайну до договірної сфери прав, встановлених людиною (п.17).
Щоб доповнити Лева ХІІІ, папа Пі ХІ в 1930 році видав енцикліку про християнське подружжя "CASTI CONNUBII" (Непорочне подружжя). Він нагадує нам про те, що Ісус Христос підняв подружжя до гідності Тайни. А це надає подругам дійсну допомогу благодаті кожен раз, коли вони потребують її для виконання обов'язків свого стану (п.31-33). Благословенням для подружжя є діти. Завданням батьків є не лише народити дитину для світу, а й виховати.
Папа Пій XI з гіркотою константує , як часто його сучасники зневажають гідність непорочного Подружжя. Причину він вбачає у проголошуваній світом тезі, що воно є людським винаходом. Це розв'язує руки аморальним особам до винаходу нових видів співжиття: "тимчасового", "експериментального", "товариського", з усіма привілеями та правами подружжя, крім нерозривності та дітей. Вони є ознакою деградації суспільства, а не сучасною культурою, якою намагаються її оправдати. (п.44-93).
На Другому Ватиканському Соборі єпископи прийняли ряд документів, де теж піднімалося питання християнської родини. Розглянемо коротко їх
Душпастирська конституція про Церкву в сучасному світі "CAUDIUM ET SPES" (Радість і надія).
Основним питанням першого розділу другої частини конституції є достойність подружжя і сім'ї. У ній йдеться: "Бо сам Бог є творцем подружжя, обладнаного різними благами і цілями; і всі вони мають щонайбільше значення для існування людського роду, для особистого розвитку і вічної долі поодиноких членів сім'ї, для гідності, тривкості, миру та добробуту самої сім'ї і всієї людської суспільності" (п.48). Оскільки сім'я є своєрідною школою людства, конституція вказує на необхідність доброго виховання дітей, готуючи їх до відповідального ставлення у виборі стану, а відтак і подруга, з яким би заклали міцну сім'ю. Родина, в якій об'єднуються різні покоління, становить основу суспільства. Тому єпископи наприкінці конституції звертаються про опіку над християнською родиною до цивільної влади, християн, вчених, священиків, а відтак і самих подругів.
Декларація про християнське виховання
"GRAVISSIMUM EDUCATIDNI" (Вагомість виховання).
Соборні отці в цьому документі згадують про родину в контексті виховання. Це питання я буду розглядати в наступному пункті цього розділу.
Догматична конституція про Церкву
"LUMEN GENTIUM" (Світло народів)
Це конституція в контексті вчення про загальне священство мирян, через яке вони беруть участь у Святих Тайнах, висвітлює їх роль в Тайні Подружжя. В ньому вони єднаються у плідній любові між Христом та Церквою, помагають один одному в подружньому житті, народженні та вихованні дітей для осягнення святості. "У цій немов домашній Церкві, батьки для своїх дітей словом і прикладом є першими проповідниками віри…" (п.11)
Після Ватиканського Собору Апостольська Столиця знову видала ряд документів, які в тій чи іншій мірі стосуються вчення Католицької Церкви про родину.
Папа Павло VI в 1968 році видав енцикліку 'HUMANEE VITAE' (Про належний порядок передавання людського життя). Вона стоїть на сторожі Богом даного подружжю дару передавати людське життя. Вона ще раз пояснює природу подружжя та належне практикування подружніх прав та обов'язків. Особливу увагу приділяє регулюванню народжуваності (п.6).
Подружжя, як і любов у ньому, бере початок від Бога і не є продуктом ані простого випадку, ані результатом несвідомих природніх сил (п.8). Тому любов у подружжі є цілісною, вірною і плідною (п.9). Із плідності випливає відповідальне батьківство. Також папа Павло VI однозначно осуджує різні способи припинення вагітності, передовсім аборт, а також стерилізацію будь-кого з партнерів, як і, зрештою, кожну дію, яка б запобігала народженню дітей. Штучні методи, крім шкоди здоров'ю батьків і життю дитини, відкривають шлях подружній нерівності і призводять до загального послаблення моральності (п.17).
В 1975 році Священна Конгрегація у справах доктрини і віри видала декларацію про деякі питання статевої етики "PERSONA HUMANA" (Людська особа). Ця декларація проливає світло на різні концепції та моделі поведінки, що не тільки суперечать правдивим моральним потребам людської особи, а іноді переростають у збочення. Особливо виступає проти перед подружніх та гомосексуальних та інших гріхів статевого порядку, які негативно впливають на створення і розвиток справжньої християнської родини. Що стосується передподружніх стосунків, конгрегація засуджує їх, не зважаючи навіть на найщиріші бажання наречених в найближчому часі поєднатися в шлюбі. Вона вчить, що статеве єднання тільки тоді є законним, коли між подругами в шлюбі утворилась відповідна спільнота життя. Всяке інше статеве єднання є розбещенням і осквернює храм Святого Духа, яким є християнин (п.7).
З метою змінити те становище, в якому опинилась сім'я в 1981 році папа Іван Павло ІІ видає документ "FAMILIARIS CONSORTIO" (Сімейне співжиття, у деяких перекладах - сімейна спільнота) Хоча для одних сім'я представляє собою знак спасіння Христа, що діє у світі, - для багатьох є знаком супротиву, який людина чинить проти Божої любові. В суспільстві прослідковується занепад ряду деяких основних вартостей. Серед них: помилковий погляд на взаємозалежність подругів, неясність у взаєминах між

 
 

Цікаве

Загрузка...