WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Шляхи до прибуткової науки і освіти - Реферат

Шляхи до прибуткової науки і освіти - Реферат

центрах і ВНЗ. Причому засновники зобов'язані забезпечити стартові умови для таких центрів. Щодо методично-правової бази, то вся діяльність центрів наукомістких технологій не повинна бути у віданні Держпатенту України, зокрема і торгівля ліцензіями.
Фондоємніть і матеріалоємність таких дослідницьких структур буде мінімальною: комп'ютерна техніка, плюс мінімальна лабораторна база для дрібномасштабного і повномасштабного моделювання, плюс вимірювальна техніка, плюс комп'ютерний вихід в інформаційний світ.
У таких дослідницьких центрах чисельність співробітників буде максимум - десятки людей, і вирішуватимуть вони невідкладні проблеми екології своїх міст, комунальні проблеми і проблеми забезпечення конкурентноздатностіпродукції прилеглих виробництв на світових ринках, проблеми врожайності і новітніх технологій переробки сільгосппродукції тощо. Але обов'язково на рівні новітніх технологій, захищених патентами, в іншому випадку вони не будуть прибутковими. А утриманський статус наукових центрів ніхто не фінансуватиме.
У таких центрах на першому етапі могла б активно працювати і стажуватися студентська молодь під керівництвом неформальних наукових і інженерних лідерів з наукових центрів, виробництва, ВНЗ. Після закінчення ВНЗ ця молодь могла б влитися в колективи центрів. Тут, а не на базарі, вони б заробляли собі гроші. Особливістю таких центрів наукомістких технологій є нечисленність кадрів і швидке їх поновлення: колективи комплектуються під конкретні проблеми, вирішивши конкретні проблеми, перегруповуються під нові проблеми в цьому або іншому центрі. Центри будуть самоліквідуватися й організовуватися знову, поки не почнуть ефективно працювати.
Початок цього проекту могли б профінансувати європейські і міжнародні фінансові органи, що здійснюють міжнародні програми стимулювання розвитку освіти і науки.
Все ж треба справедливо зазначити, що зі старої радянської системи освіти у високовимогливий і меркантильний цивілізований світ пішло чимало високоосвічених людей, які там процвітають. Її основною перевагою були високоінтелігентні педагоги, які перешкоджали переродженню системи освіти у відкрите хабарництво, чому сприяла система оцінки знань, особливо процедура випускних і вступних іспитів, яку завзято зберігають наші державні ВНЗ.
Сьогодні ж ця система освіти в умовах меркантилізації всього життя, нарешті вийшла на відкритий простір - хабарництво стало масовим, воно загрожує повним розвалом системи освіти, як у школі, так і в ВНЗ, девальвувавши рівень знань до критично низького.
Випускні іспити в школі, вступні у ВНЗ, факт прийому у ВНЗ на безкоштовне навчання під держзамовлення поряд із прийомом на платне навчання - узаконена система катування дітей заради наживи злочинного середовища і сфери освіти і початок морального розкладу самих дітей, які розуміють це і вимушено беруть участь у цьому безладі.
Нещодавно я побував в університеті міста Дамаска, де працює мій колишній аспірант. Там зустрів багато російськомовних викладачів: вони захистили свої докторські (кандидатські) дисертації в колишньому Радянському Союзі. Багато хто і вищу освіту здобув у Радянському Союзі. Виявилося, що на батьківщині вони закінчували навчання за чотири роки, а закінчити університет у Дамаску іноді й десяти років мало. В університеті нам розповідали про численні випадки, коли діти високопоставлених людей, зокрема молодший син президента країни, упродовж багатьох років сидять на одному курсі університету, і жодним ні силовим, ні фінансовим впливом виправити становище не можна через те, що система оцінки знань знеособлена. Система настільки ефективна, що держава прийняла рішення відмовитися від радянської системи освіти, не посилати на навчання в наші країни молоді, а освоювати саме нову Французьку систему освіти. Загалом її суть така.
Від першого класу навчання дитини і до закінчення ВНЗ здійснюється тільки письмовий контроль знань. Написані контрольні роботи кодуються шифром і розсилаються в інші навчальні центри, де спеціально відібрані фахівці високої кваліфікації ставлять оцінки на виконаних контрольних роботах. Їх повертають, розшифровують і повідомляють оцінку учневі. Упродовж навчання в школі всі оцінки, отримані учнями, підсумовують і одержують рейтинг учня. І так після кожного року. Зрештою підсумовують остаточний рейтинг на момент закінчення школи. Максимальний рейтинг після закінчення школи може досягати 1500 балів, мінімальний - до 800 балів. У рейтинг входять тільки бали за конкретно вивчену дисципліну. Іншого контролю ніхто не робить, зокрема немає випускних іспитів у школі. Зарахування до ВНЗ також відбувається без вступних іспитів. Роль держави в цьому випадку зводиться до публікації Міністерством освіти списків ВНЗ із вказівкою розміру рейтингів випускників шкіл, що дає підстави віднести їм свої випускні атестати в той ВНЗ, який вони заслужили своїм рейтингом. Наприклад, з максимальним рейтингом дітей чекають у медичних закладах освіти і тих, які пов'язані з обороною держави, з новими високоприбутковими технологіями. В інші ВНЗ чекають випускників з нижчими рейтингами. Так держава регулює захист своїх інтересів.
Розмова про прибутковість науки буде неповною, якщо не оцінити тих глобальних політичних і економічних переваг, які забезпечує навчання і наступне меркантильне використання талановитих дітей.
Дослідженнями встановлено, що кількість талановитих дітей у процентному співвідношенні у всіх народів однакова, від цивілізованих країн і націй до відсталих. І в цьому якась вища (Божа!) праведність природи щодо своїх створінь. Елітарні ВНЗ Америки і низки країн Європи давно збирають по всьому світі ці безцінні перли, навчають дітей безкоштовно і залишають у своїх країнах, забезпечуючи в такий спосіб силу і багатство своїх країн, їхні непорушні лідерські позиції у світовому змагальному процесі розвитку, тому що сила і багатство світу сьогодні забезпечується передусім інтелектом, талантом. Для виявлення талановитих дітей розроблено систему тестів, пристосовану до різного вихідного рівня освіти, систему наступної адаптації по-різному підготовлених дітей у навчальний процес і систему поступового перетворення талановитих дітей у власність держав, які дали їм освіту.

 
 

Цікаве

Загрузка...