WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → 18-ліття МАУП: час розквіту і досягнень - Реферат

18-ліття МАУП: час розквіту і досягнень - Реферат

війна", конференції "Православні духовні цінності в умовах глобалізму", "Проблеми національної безпеки в умовах сучасного розвитку України", Міжнародний форум з Голодомору в Україні на тему: "Каральні органи єврейсько-більшовицького режиму" та ін.
Навіть за невиправданої протидії діяльності МАУП з боку МОН, деяких чиновників від освіти, особисто міністра С. Ніколаєнка, лише в 2006 році Академія підготувала і подала понад 40 справ з акредитації, ліцензування, збільшення ліцензійних обсягів, і з 30 справ отримала позитивне рішення. Зокрема, відбулися повторні акредитації за всіма освітньо-кваліфікаційними рівнями спеціальностей з напряму "Економіка і підприємництво": "Фінанси", "Банківська справа", "Облік і аудит", "Маркетинг", "Управління персоналом і економіка праці". Акредитовано спеціальність "Країнознавство" за освітньо-кваліфікаційним рівнем "бакалавр" і ліцензовано її на рівні спеціаліста й магістра. Відкрито нову спеціальність "Літературна творчість" (бакалавр), повторно ліцензовано підготовку іноземних громадян за акредитованими спеціальностями, підвищення кваліфікації з напрямів "Менеджмент", "Психологія", "Політологія", "Фінанси".
Упродовж 2006 року було завершено впровадження усіх автоматизованих технологій, що забезпечують діяльність унікального Міжнародного бібліотечно-інформаційного комплексу МАУП. Комплектування Центру, каталогізація, облік фондів, індивідуальне обслуговування читачів, статистика - усі ці процеси виконуються автоматизовано, діє спеціальна бібліотечна програма "УФД-Бібліотека". Бібліотечний фонд Центру лише за минулий рік зріс на 83 тис. примірників, у тому числі близько тисячі - іноземними мовами. Створено спеціальну "Електронну бібліотеку". За картотекою єдиного читача впродовж року в БІЦ МАУП реєструється понад 12,5 тисячі користувачів, і не лише тих, які навчаються в Академії.
Щоб гідно виглядати на освітньому ринку, мати заслужений авторитет і популярність з-поміж інших ВНЗ, необхідно постійно вдосконалювати навчальний процес. У навчальних підрозділах МАУП запроваджено триступеневий контроль знань, основні елементи кредитно-модульної (Болонської) системи, посилено ректорські перевірки знань, збільшено обсяги самостійної роботи студентів тощо. Рік од року в Академії з'являються нові, досконаліші форми навчання, підвищення загальноосвітнього і професійного рівня громадян. Лише за два роки діяльності на семи факультетах Українського народного університету (економічний, управлінський, психологічний, етнополітичний, суспільний, національний, просвітницький) навчалося понад шістсот слухачів.
Розширюються міжнародні освітянські контакти МАУП. Створення закордонних навчальних підрозділів було розпочато ще 1999 року. Нині в 18 навчальних підрозділах МАУП за кордоном навчається понад 2 тисячі осіб - як громадян зарубіжних країн, так і наших співвітчизників.
Академія закономірно посідає чільне місце серед вузів у формуванні високої громадянської позиції майбутнього фахівця, свідомого будівничого власної Національної держави. Виховний процес у навчальних підрозділах Академії здійснюється згідно з концепцією виховної роботи та за участю кращих представників української політичної, культурної, мистецької еліти - Бориса Олійника, Левка Лук'яненка, Петра Кононенка, Ніни Матвієнко, Валентини Короті-Ковальської, Марії Миколайчук, Олесі Білаш, Івана Марчука, Оксани Забужко, Ніни Божко, Анатолія Паламаренка, Валентини Демиденко та багатьох інших. Тож природно, що студенти Академії беруть активну участь у національно зорієнтованих проектах (таких, як Міжнародний конкурс з української мови ім. П. Яцика, міжнародний фестиваль "Шевченківська світлиця", наукові конференції: "Українська родина - традиції і сучасність", "Козацьке лицарство - основа національного виховання", "Гетьманська Україна", "Мова - наріжний камінь національного буття"; круглі столи: "Гетьманська Україна", "Україні - українське військо", "Галерея Великих українців", "Види сучасних війн", "Бойові мистецтва України", "УПА - історична правда", "Традиційні свята українців", театралізоване дійство "Українське весілля"). Посиленню національно-патріотичного виховання слугують і такі заходи, як екскурсії вихідного дня історико-культурними місцями Києва й України, місцями козацької слави, екскурсії до музеїв м. Києва, конкурси виробів народного декоративно-ужиткового мистецтва, конкурс української студентської пісні.
Інтенсифікується робота із впровадження української мови в практику діяльності Академії, проводиться індивідуальна робота зі студентами і співробітниками, зокрема, діють курси поглиблення знань у царині рідної мови. Систематично відбуваються відповідні наради з працівниками виховних служб Академії, організовуються консультації для працівників Президентського та Всеукраїнського університетів МАУП, зустрічі-диспути зі студентством на теми: "Чия мова - того й держава", "Мова - генетичний код нації". Створено низку інформаційно-методичних матеріалів, використання і впровадження яких дозволить у подальшому суттєво вдосконалити процес національно-патріотичного виховання в МАУП майбутніх фахівців.
На базі Президентського університету два роки тому було відкрито Український культурно-просвітницький центр, щороку організовуються численні масові мистецькі фестивалі, конкурси, огляди, тематичні виставки, презентації, зустрічі з діячами літератури й мистецтва.
Справжньою гордістю, окрасою Академії є і її вихованці - видатні спортсмени - олімпійські, світові, європейські чемпіони - Ельбрус Тедеєв, Володимир Шацьких, Василь Тесьминецький, Василь Федоришин, Ігор Разорьонов та інші.
Досить часто фахівці, яким відома діяльність МАУП, намагаються визначити, чому, завдяки яким складовим, вузи з приватною формою навчання, мають суттєві переваги перед державними. Навіть невелика за часом історія і сьогодення МАУП дає відповіді на такі запитання. Формально - через різницю у функції: державні вузи виконують головним чином замовлення держави, приватні - замовлення громадянського суспільства, батьків. У той час як за способом фінансування, формами оподаткування та соціальної підтримки й захисту викладачів і студентів державні вузи явно "виграють" перед приватними, приватні, у свою чергу: а) мобільніші на ринку освітніх послуг; б) спроможні краще індивідуалізувати процес навчання; в) оперативніше впроваджують нові освітні прийоми і технології. Звернімо увагу ще на інші переваги МАУП перед іншими ВНЗ: багаторівнева система навчання; максимальний розвиток мережі навчальних закладів; запровадження навчання за використання тем і комп'ютерних мереж; створення системи навчальних тьюторських центрів; потужна власнанавчально-методична видавнича база. Згадане дає можливість забезпечити освітньо-навчальні умови молодій людині максимально наближено до місця проживання і праці. Тож за таких потреб і обставин більш ніж абсурдною, якщо не антинародною, виглядає нинішня політика міносвітівських бюрократів щодо скорочення кількості навчальних закладів, позбавлення багатьох з них ліцензій. Нібито невідомо, кому і для чого потрібні неосвічені, професійно непідготовлені молоді люди. З іншого боку, більшість працівників, та й студентів МАУП добре усвідомлюють, що, йдучи попереду, не можна послаблювати ходу. Маємо й далі вдосконалювати структури Академії; максимально збагачувати і оснащувати навчальний процес;

 
 

Цікаве

Загрузка...