WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Освіта — запорука життєдайності народу! - Реферат

Освіта — запорука життєдайності народу! - Реферат

школа управління, або ділового адміністрування. За своїм призначенням така школа має стати зразком підготовки кадрів управлінців.
- Відомо, що авторитет МАУП серед української та й міжнародної громадськості багато в чому пов'язаний з гострими суспільними проблемами, що розглядають науковці та викладачі впродовж багатьох років. Якими є їх результати, вплив на суспільно-політичне життя в Україні.
- Щорічно в Академії проводиться близько двадцяти міжнародних, всеукраїнських та десятки регіональних наукових конференцій, круглих столів, тощо. Їх тематика будується відповідно до актуальних суспільно-політичних проблем світу і України і потребами розвитку науково-пошукової діяльності викладачів, кафедр, інститутів, власне самої Академії. З-поміж цих проектів помітно вирізняються найперше три, розробка яких ведеться впродовж більше п'яти років: "Діалог цивілізацій - протиріччя глобалізації", "Православні духовні цінності і формування особистості у сучасних умовах", "Голодомори-геноциди в Україні у ХХ столітті". Зазначимо, що за названими науковими проектами вже видано по п'ять збірників унікальних наукових праць, оприлюднено низку звернень і резолюцій до світової та вітчизняної наукової громадськості, але принципово важливо інше - реакція української влади і світової громадськості на наукові форуми МАУП. Скажімо те, що нещодавно в Україні було прийнято закон, згідно з яким голодомор 1932-1933 років було визнано геноцидом українського народу, - результат тривалої діяльності по формуванню відповідної громадської думки керівництва, наукової громадськості МАУП. Наголосимо, такі гострих доленосних суспільно-наукових проблем, які розглядаються у стінах МАУП, навряд чи піднімають в аудиторіях інших ВНЗ, наукових установах. Це проблеми глобалізації, діяльності тіньовихструктур, тероризму, національної інформаційної і військової безпеки України, організованого сіонізму, формування і реалізації національної ідеї тощо.
Підкреслимо, що наукова робота колективу МАУП, як і навчально-методична, мають конкретну і високу мету, а саме: консолідація зусиль наукової громадськості, освітян, науковців, лідерів державних і громадських об'єднань та організацій у напрацюванні ідей і пропозицій щодо формування реалістичної і ефективної політики Української держави у сфері демократичного розвитку, продуктивної освітньої діяльності, розв'язання як локальних, так і глобальних проблем людства. Саме це дасть змогу подальшій інтеграції вітчизняного інтелектуального потенціалу у світовий науково-технологічний і культурно-духовний простір.
Загальновідомо, що більшість інститутів, відокремлених структурних підрозділів МАУП носять імена видатних діячів України минулих років. Тож природно, що в Академії щорічно проводяться і стають традиційними науково-громадські заходи і акції, присвячені великим київським князям Святославу, Володимиру, княгині Ользі, видатним вченим, громадським і політичним діячам - В. Липинському І. Франку, М. Грушевському Г. Алієву та ін. Йдеться не лише про наукові дискусії, пов'язані з життям і діяльністю наших видатних попередників, але й про активну просвітницьку виховну роботу, яка пов'язана у ВНЗ з їх іменами. У Волинському інституті МАУП ім. В. Липинського щороку, до дня народження великого теоретика українського традиціоналізму проходять наукові сесії, конференції. Студенти-вихованці цього ВНЗ здійснюють шефство над меморіалом В. Липинському у с. Затурцях Волинської області, де доглядають могилу великого консерватора - справжнього українського патріота польського походження.
- Відомо, що МАУП є одним з провідних ВНЗ України щодо розвитку міжнародних освітніх проектів і зв'язків. Якою виглядає ця діяльність сьогодні?
- Її масштаби і зміст стають дедалі більшими і ширшими. Достатньо сказати, що з початку створення (1999 р.) закордонних навчальних підрозділів, їх нині функціонує 15. Плідною є діяльність таких підрозділів у Польщі, Болгарії, Придністров'ї, Росії, Азербайджані та інших країнах. І хоча з багатьма країнами, де діють підрозділи МАУП, немає необхідних міжурядових угод у галузі освіти, авторитет дипломів Академії в них є досить високим і помітним. До цього варто додати і те, що значна кількість зарубіжних викладачів, вчених виявляють великий інтерес до навчання в докторантурі МАУП, підготовки і захисту дисертаційних робіт на звання доктора філософії. Зі свого боку МАУП робить багато для того, щоб активно розвивати ділове співробітництво в освіті і науці з іншими країнами. Так, набуває розвитку практика обміну студентами і науковцями, участі українських вчених у зарубіжних конференціях, екзаменах і захистах дипломних студентських проектів у зарубіжних навчальних підрозділах.
- Які завдання колективу МАУП на 2007-2008 навчальний рік Ви, як ректор, визначили б як першочергові, найважливіші?
- Першочергове завдання - подальше і відчутне вдосконалення якості підготовки фахівців. Це - основа основ діяльності будь-якого вищого навчального закладу. Її складовими є: організаційно-методичне забезпечення навчального процесу; підвищення фахового рівня викладачів, співробітників Академії; посилення вимог і контролю за навчанням студентів. Маючи відповідне науково-методичне оснащення, кадрове забезпечення - нам цілком під силу вирішити це завдання.
Друге - це гнучкість, мобільність процесу навчання, що досягається завдяки урізноманітненню форм і методів навчання. Таке завдання вимагає від кожного викладача великого вміння технологічно - ефективно доносити знання до студента, вчити його самостійно опановувати інформацію, помножувати її. Крім того, необхідно завершити вже розпочату роботу з переробки навчальних планів і програм, як того вимагає відомий Болонський процес, де суттєво збільшено час на самостійну, індивідуальну роботу студента під методичним керівництвом викладача.
Отже, належить забезпечити акредитацію ряду провідних спеціальностей МАУП та ліцензуватися за новими, які на сучасному ринку освіти активно себе заявляють. Невирішених питань дійсно чимало, однак вони усі під силу великому і творчому колективу МАУП.

 
 

Цікаве

Загрузка...