WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Освіта — запорука життєдайності народу! - Реферат

Освіта — запорука життєдайності народу! - Реферат


Реферат на тему:
Освіта - запорука життєдайності народу!
?
2007-2008 навчальний рік - дев'ятнадцятий в історії найбільшого українського ВНЗ - Міжрегіональної Академії управління персоналом. Нині МАУП знають і визнають не лише в Україні. У кінці минулого навчального року Торгово-промислова палата України на підставі офіційних даних державної статистики визнала Академію лідером освітянської галуз; Київська міська державна адміністрація нагородила МАУП Почесною грамотою як одного із найбільших і найпрозоріших платників податків, а за даними Всеукраїнського соціологічного рейтингу "Софія Київська" МАУП вкотре було визнано найкращим недержавним та управлінським вищим навчальним закладом в Україні. За більшістю показників рейтингу Академія входить у десятку або двадцятку найкращих ВНЗ України.
Відомо, однак, і те, що життя великого колективу унікального українського вищого навчального закладу назвати щасливим і безтурботним останнім часом аж ніяк не можна. Відома багатьом майже рейдерська політика МОН України щодо МАУП, інших недержавних ВНЗ, на жаль, дається взнаки. Власне, з урахуванням цього і починалося інтерв'ю з ректором МАУП, доктором політичних наук, професором Миколою Федоровичем Головатим.
- Миколо Федоровичу, в який спосіб і завдяки чому, на Ваш погляд, МАУП вдається не лише витримувати досить потужні напади бюрократів від освіти, інших "доброзичливців", зберігати і примножувати свій імідж?
- Добре ім'я легко зберегти тоді, коли чиниш чесно, послідовно, маєш однодумців і прихильників, не змінюєш ідейних, духовних орієнтирів, дієш не у власних, а загальнодержавних інтересах. Загальновідомо, що патріотична, національна, державницька налаштованість МАУП, інноваційна діяльність Академії декому не лише поза межами, а й у власній державі, м'яко кажучи, не до вподоби. Та колектив Академії твердо стоїть на засадах українського національного державотворення, консерватизму, дотримується ідеї творення національної Української держави. Ми цього ні від кого не приховуємо і відверто закликаємо українство жити і бути господарями власної землі. Кому це не подобається - нехай шукає інші краї і землі.
Зрозуміло, що в Академії багато робиться задля того, щоби сформувати не лише спеціаліста, а й людину-громадянина, патріота. Починається це ще зі шкільної лави, коли молоді люди обирають вищий навчальний заклад.
Так, нині в різних ВНЗ Академії працюють Центр довузівської підготовки "Школа молодого дипломата", Дитяча академія відродження української нації, декілька студентських юридичних клінік, культурологічних клубів. Щороку в Академії організовуються численні зустрічі з видатними діячами науки і культури, політиками і громадськими діячами, проводяться конкурси на краще знання української мови, студентських робіт з православної тематики, влаштовуються фестивалі "Арт-палітра", "Шевченківська світлиця", "Українська родина - традиції і сучасність", "Козацьке лицарство - основа національного виховання", "Мова - наріжний камінь національного буття", "УПА: історична правда", "Традиційні свята українців", "Бойові мистецтва України" тощо. Йдеться про широку просвітницьку та виховну роботу зі студентами, яка цілеспрямовано покликана формувати особистість глибоко патріотичну, для якої навчання - то послідовна підготовка до життя і діяльності в ім'я Української держави. Одне слово - культурно-естетичне, духовне виховання молоді в МАУП - то обов'язкова складова усього навчального процесу що бере початок задовго до вступу до ВНЗ.
- Отже, за такою логікою має будуватися і навчальний процес? Які його основні риси є найпомітнішими і найважливішими сьогодні?
- Академія веде підготовку спеціалістів за 12 основними напрямами (вони у свою чергу охоплюють понад 100 спеціальностей і спеціалізацій). Найбільш широкими за спектром спеціальностей є такі: менеджмент; економіка і підприємництво; соціологія; психологія. При цьому, підготовка фахівців здійснюється на усіх рівнях: молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст, спеціаліст перепідготовки, магістр. Як би цьому не заважало МОН України, намагаємося максимально ліцензуватися, акредитуватися, особливо щодо відокремлених навчальних підрозділів, хоча затримки з ліцензуванням, упереджене ставлення до МАУП є постійним.
Щоб зробити освіту дійсно доступною для широких соціальних верств, у МАУП запроваджено власну систему набору на навчання, зрозуміло, з дотриманням державних вимог. Так, на пільгових умовах на навчання зараховуються випускники підготовчого відділення, коледжів і технікумів, діти-сироти (на основі договорів з відповідними держадміністраціями). Крім того, можливе навчання з оплатою в розстрочку - без застави, терміном погашення до 10 років. Існує система накопичувальних знижок в оплаті за навчання - до 20%.
- Забезпечити підготовку фахівців із високим рівнем знань можливо лише завдяки більш досконалій організації навчального процесу. Що в цьому напрямі робиться останнім часом у МАУП?
- Ідеться про постійне оновлення і вдосконалення навчальних планів, робочих програм, підготовку спеціальних комплексів навчально-методичного забезпечення дисциплін. Інша складова - це оптимальна організація навчального процесу. З цією метою немало робиться для вдосконалення не лише аудиторної, але й самостійної роботи студентів, посилюється контроль за якістю знань. Ще з вересня 2005 року для студентів 1-2 курсів денної форми навчання було запроваджено систему триступеневого контролю за якістю знань з визначенням термінів послідовних рубіжних атестацій. Вона покликана сприяти більш дієвому засвоєнню студентами знань упродовж усього навчального семестру, забезпечити скорочення розриву між завданнями, що виносяться для контролю і програмою дисциплін, підвищити рівень об'єктивності оцінювання знань через збільшення контрольних заходів та застосування 100-бальної шкали оцінювання тощо. Загалом в Академії в організації навчального процесу у тісному поєднанні застосовуються поточний, рубіжний і підсумковий контроль, що дає позитивні результати у навчально-методичній і виховній роботі. Головне - така система привчає

 
 

Цікаве

Загрузка...