WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Роль родинного виховання в формуванні особистості - Курсова робота

Роль родинного виховання в формуванні особистості - Курсова робота

винаходів людства, одне з провідних місць займає сім'я, родина. "Від родини йде життя людини", "Без сім'ї нема щастя на землі", - говорять на Україні.
ІІ ВЕДУЧИЙ: Сім'я - святиня людського духу, благородних людських почуттів: кохання, любові, вірності, піклування. Це невсипуща хранителька національних звичаїв і традицій, пам'яті предків, плекальниця найвищої цінності людства -дітей, майбутнє народу .Людина є смертною. Але рід, родина, народ -безсмертні.
ІІІ ВЕДУЧИЙ: А зараз ми хотіли б ближче познайомитись і відрекомендувати вам наших сьогоднішніх гостей: сім'ї, які прийшли до нас на свято.
Ведучі розповідають зі сцени про сім'ї, які беруть участь у святі, їх сімейні бувальщини. (Така інформація готується зарання).
І ВЕДУЧИЙ: А тепер від слів перейдемо до наших конкурсів. перший конкурс - пісенний.
ІІ ВЕДУЧИЙ: Як відомо, в пісні розкривається душа людини. Перефразовуючи відоме прислів'я, можна сказати:
"Скажи мені про що ти співаєш і я тобі скажу, хто ти".
І ВЕДУЧИЙ: А українські пісні завжди славились своєюмелодійністю, співучістю, задушевністю. Отож, пісня.
Свою улюблену сімейну пісню виконує сім'я...
(Сім'ї по черзі співають свої пісні, зал по можливості підтримує їх).
ІІ ВЕДУЧИЙ: Щиро дякуємо нашим учасникам за чудове виконання народних пісень. Пісні, що прозвучали, такі різні, але всі вони чудові. Тепер ми краще знаємо наших учасників і розуміємо їх душу.
І ВЕДУЧИЙ: Як відомо, сім'я - це близька співдружність дорослих і дітей. І чим тісніший цей зв'язок поколінь, тим більше значення мають сім'ї в житті кожного її члена.
ІІ ВЕДУЧИЙ: А як виглядають батьки в очах своїх дітей?
І ВЕДУЧИЙ: У всіх батьків є сильні і слабі сторони. Теперішні батьки і їх талант полягає в тому, щоб вміло використати свої сильні сторони в спілкуванні з дітьми. В демонструванні своїх сильних сторін нам допоможуть наступні конкурси.
(Проводяться конкурси серед тат і мам. Конкурси можуть бути різноманітними).
ІІ ВЕДУЧИЙ: Дякуємо нашим татам і мамам, які продемонстрували нам свої таланти. В таких талановитих батьків і діти повинні бути талановитими. І виявити таланти дітей - мета нашого наступного конкурсу.
(Приводяться конкурси серед дітей).
І ВЕДУЧИЙ: дуже вдячні нашим молодшим представникам сімейних династій. Ми познайомились з нашими сім'ями, їх сильними і слабшими сторонами. А тепер проведемо конкурс під девізом: "Тато, мама і я- дружна сім'я!".
(Проводиться конкурс для всіх сімей-учасників свята).
ІІ ВЕДУЧИЙ: Як ви бачили, у кожної людини є якийсь талант, який її відрізняє від інших і яким вона може пишатися.
І ВЕДУЧИЙ: Ось і познайомились ми з нашими сім'ями ближче, їх сімейними, уподобаннями, талантами. Ми дуже раді, що сьогоднішнє свято, родинне свято, пройшло в такій теплій, невимушеній обстановці.
ІІ ВЕДУЧИЙ: А зараз - найприємніша мить, яку з нетерпінням чекають всі учасники. Вручення призів. Кожна сім'я по-різному виявила свої таланти в конкурсах. Одні стали переможцями в пісенному, інші - в спортивному конкурсі. Тому ми нагороджуємо кожну сім'ю.
(Проходить вручення призів учасникам родинного свята).
ІІ ВЕДУЧИЙ: Сподіваємось, що сьогоднішнє свято надовго запам'ятається глядачам і учасникам. Всім велике спасибі. А закінчити наше свято ми хотіли б піснею.
(Всі співають "Пісню про рушник").
НАЗВА ПРИЗІВ: - за краще виконання сімейної пісні;
- за краще знання свого родоводу;
- за краще почуття гумору;
- саму багатодітну сім'ю;
- за тісний зв'язок поколінь;
- за добре знання свого рідного краю;
- за акторську майстерність при демонстрації своїх талантів;
- за оригінальність батьківських талантів;
- наймолодшу сім'ю.
ВИСНОВОК
Велич і красу родини в народі підносять аж до небес, як ознаку особливого авторитету й ролі в житті кожної людини. Повне щастя без сім'ї, без домашнього затишку не мислиме.
Звичайно, ще увага і повага до сім'ї, до роду не приходить сама по собі. Її треба виховувати. Це якраз і є той природний, надійний шлях, яким дитина змалку усвідомлює свою приналежність до родини, роду, а через них - до рідного народу, української нації.
Діти зміцнюють сім'ю. Вони прикрашають життя і дарують радість, продовжують людський рід і передають родинну духовну естафету від покоління до покоління. В народній педагогіці знаходимо: "Шануй і поважай бабусю і дідуся. Вони дали життя мамі і твоєму татові. Вони ночей не спали біля твоєї колиски. Пам'ятай, що сонце осяює твій радісний ранок. Для них сонце - на вечірньому крузі. Ніколи не забувай свою рідну домівку. Воістину святі слова, і всі батьки щиро вірять, що їхні діти ніколи-ніколи не стануть на шлях перекотиполя, що колись було кураїнкою. Про це в народі розповідають таку казку:
"У полі росла кураїнка. Поряд з нею - мама і тато, бабуся і дідусь, прабабуся, прадідусь. Вночі біг вовчих зачепив кураїнку, вирвав її з ґрунту. .Більше вона не могла пити водички, живитися. Припекло сонечко і висушило кураїнку. Подув вітер - і покотив її полем. Капали сльози з її очей, боляче було, відриватися від свого роду .Зачепилась вона за стареньке дерево, а на ранок подув вітер з іншого боку, знову покотив її через поле. І стала вона перекотиполем...".
Так і людина, які і рослина, не може жити без правічного ґрунту. Живосилом вирвана з рідкого місця, почне всихати, перероджуватися на перекотиполе. Без зв'язку з ріднею людина стає безпорадна. Вона завжди стояла і стоятиме біля витоків людського життя і щастя, додаватиме сили і відваги, оберігатиме від напастей, хвороб душі і тіла, вчитиме шанувати людей, їх працю, їх мудрість, святою молитвою звучатиме в твоїх устах велике і величне слово - РОДИНА.
ЛІТЕРАТУРА
1. Ващенко Г. Виховний ідеал. - Полтава,1994.
2. Концепція національного виховання // Рідна школа.-1995.- № 6.
3. Кузь В. Материнська школа: Виховання в родині // Педагогіка і психологія. - 1995.- № 4.
4.Мартинюк І. Школа-родина як основа національного виховання // Поч. школа.-1996.- № 3.
5. Організація роботи з батьками.-Рівне,1995.
6. Основи національного виховання / За ред. Г. Кузя.-К.,1994.
7. Педагогічні ідеї К.Д.Ушинського / Ред. колегія: В.І. Войтко та ін.-К., 1974.
8. Стельмахович М.Г. Народна педагогіка.-К., 1986.
9. Стельмахович М.Г. Народне дитинознавство.-К.,1991.
10. Стельмахович М.Г. Українська родинна педагогіка.-К.,1996.
11. Сухомлинський В.О. Батьківська педагогіка.-К.,1978.
12. Українська душа /Відп. ред. В.Храмова.-К.,1992.
13. Українознавство в національній школі /За ред. М.Г.Стельмаховича.-Івано-Франківськ.,1995.
14. Ушинський К.Д. Про сімейне виховання.-К.,1974.
15. Школа-родина: аспекти родинного виховання //Поч. школа.-1997.- № 5.

 
 

Цікаве

Загрузка...