WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Шкільні проекти із трудового навчання - Сценарій

Шкільні проекти із трудового навчання - Сценарій

дистанційну школу. Значна частина матеріалів представлена англійськоюмовою.
Особливу увагу хочеться звернути на російськомовні Інтернет-ресурси, які в основному я використовую у своїй роботі. Найбільшої уваги вчителя-практика заслуговує сайт м. Нарви www.lobzik.pri.ee. Матеріали гарно структуровані та буквально кожного дня оновлюються, постійно викладаються тематичні та святкові добірки робіт дітей і дорослих. Добре продуманий розділ "Готові вироби". Сюди потрапляють вироби, які мають опис технології виготовлення із фотографіями й обов'язкове заархівоване креслення. На ресурсі багато посилань на матеріали з Фінляндії, Прибалтики, Росії. Є можливість обговорити хвилюючі проблеми вчителя та результати різноманітних конференцій. Робота "Гагаріна" заслуговує і уваги, і поваги.
Є хороші роботи й на сайті майстерні Домашкевича (www.zone.ee/trudovik/ index1.htm). Усі вироби посортовані для 5-9-х класів. Єдиний недолік, що сайт рідко оновлюється.
Щоб краще орієнтуватись у ресурсах Інтернет, довелося створити каталог "Веб-гід". Він не є завершеною роботою й постійно оновлюється. Свої побажання та зауваження надсилайте на адресу oleg_bios@ukr.net - поштова скринька автора.
Відсутність ПК на робочому місці та обмежений доступ до мережі Інтернет зумовили створення електронної інформаційно-технічної бібліотеки "BIOS".
Це довготривалий проект, який під своїм началом об'єднав учнів, батьків, друзів та, на жаль, за межі школи не вийшов. Для організації бібліотеки створена рекламна презентація, адаптована до шкільного віку.
Усі матеріали, а це близько 10-ти гігабайт, посортовані за розділами й можуть бути використані автономно на магнітних та оптичних носіях у шкільних або домашніх умовах.
Для мобільного варіанту бібліотеки я підготував спеціальну інструкцію.
Оскільки багато матеріалів потрапляють у вигляді електронних книг (близько тисячі), то виникла нагальна потреба виділити аналогічний розділ і поділити його на категорії.
Книги природничого, технічного напряму і зберігаються у форматах:
a) PDF (Portable Document Format);
b) DjVu (дежа-вю);
c) CHM (Compiled HTML).
Кожний з них має свої недоліки та переваги.
Найкращим джерелом для "скачування" літератури є російський сайт. Прийоми та правила "скачування" викладені просто й доступно. Ресурс створений недавно, але має солідний обсяг словників, довідників, фахової літератури та періодики. Технічна література англійською мовою іноді подана так доступно, що моє незнання згаданого не є перешкодою для пізнання.
За минулий рік мною було опрацьовано технічної літератури більше, ніж за всі попередні роки, узяті разом (школу під'єднали до мережі Інтернет). Доступність і новизна не зрівняються з "паперовою" бібліотекою. Наприклад, не можу не похвалитись довідником літаючих апаратів світу за 2005 р. (у США він коштує $800).
Проведений аналіз матеріалів Інтернет, які супроводжують технологічне навчання школярів, показує, що вони можуть бути використані для реалізації таких задач:
1. "Паблісіті" організацій технологічної освіти.
2. Реклама фірм-виробників навчального обладнання, підручників і програмного забезпечення.
3. Інформація про події в галузі технологічної освіти, проекти.
4. Публікація директивних і навчально-методичних документів для вчителів технології.
5. Публікація наукових і методичних матеріалів у галузі технологічної освіти.
6. Обмін досвідом викладачів технології.
7. Публікація допоміжних матеріалів для школярів, зокрема з описами проектів.
8. Допомога в пошуку інформації (посилання на інші ресурси Інтернет).
Автору не відомий жоден український сайт, який вирішує подібне коло проблем. Правда, є "Острів знань". Потрібні координація роботи викладачів технології, обмін досвідом, інформування вчителів про новини технологічної освіти в зарубіжних країнах, допомога школярам у вивченні технології, залучення спонсорів до фінансування програм розвитку технологічної освіти в Україні не менше, а навіть більше, ніж у більшості країн світу. А недостатність ПК і повальне незнання англійської мови тільки збільшують прірву між українським і світовим педагогічним суспільством.
Однією з міжнародних програм, що використовує нові інформаційні технології, із заснованих на ідеях проектного методу, є освітня програма I*EARN (International Education and Resource Network), що підтримується в Україні фондом "Відродження" та Ресурсно-методичним центром "Сучасна школа". Спільна робота в цій програмі учнів і вчителів різних країн базується на використанні електронної пошти та телеконференцій. I*EARN не націлена на підтримку конкретних шкільних курсів, надаючи своїм учасникам можливість самостійно обирати теми й організовувати їх проведення в найрізноманітніших конференціях.
Тому й девізом I*EARN є слова: "Через телекомунікації та I*EARN молодь змінить світ на краще".
Унаслідок того що спільна робота учнів різних країн, які вчаться у проектах I*EARN, здійснюється за допомогою електронної пошти та телеконференцій, використання нових комп'ютерних технологій у навчанні стає не модою, а необхідністю. Адже не секрет, що в цей час застосування комп'ютерів у школі часто стає справою престижу. Але при цьому забувають, що спроби вписати ЕОМ у традиційну систему уроків не увінчались успіхом. Потрібна система освіти, при якій основним буде не розвиток технічних навичок користування комп'ютером (хоч і це необхідне), а формування інформаційної культури.
Збільшення кількості складної техніки у школах підвищує відповідальність викладачів, збільшує вимоги до їх кваліфікації. Тому виникає найсерйозніша проблема - ставлення вчителя до впровадження новітніх інформаційних технологій. Процес інформатизації освіти буде успішним тільки за умови гуманістичної орієнтації, що враховує інтереси як школи, так і кожного учня.
Робота з комп'ютером повинна давати задоволення та радість творчості. Не технологія полегшує або утруднює роботу, а спосіб її застосування.
МЕТОД ПРОЕКТІВ - ТЕХНОЛОГІЯ ОСВІТИ XXI СТОЛІТТЯ
Метод проектів - це остання ланка в розвитку педагогічних ідей від школи навчання, з нерухомим сидінням за партою, зубрінням та омертвінням, школи із загнузданням дитячої життєрадісності, постачальника "оболванених" людей, за висловом Л. Н. Толстого, - солдат і слухняних чиновників, - до вільної школи життя та дій - необхідного придатку індустріальної держави… Словом, уся шкільна процедура підлягає корінній перебудові, її серцевиною є вже не пасивне засвоєння знань і навіть не живий самостійний експеримент, а акт свідомої цілеспрямованості та жива діяльність у досягненні намічених цілей.
С. Тюрберт
Підготовка учнів до життя в сучасному світі, розвиток у них навичок творчого застосування знань, підтримка принципу самодостатності, розвиток звички до навчання протягом усього життя є цінностями, які професіонали всього світу намагаються вплести в канву системи

 
 

Цікаве

Загрузка...