WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Хвороби шкіри. Запобігання захворюванням шкіри дівчат і хлопів. Косметичні проблеми підлітків - Сценарій

Хвороби шкіри. Запобігання захворюванням шкіри дівчат і хлопів. Косметичні проблеми підлітків - Сценарій


Сценарій уроку
"Хвороби шкіри. Запобігання захворюванням шкіри дівчат і хлопів. Косметичні проблеми підлітків"
Мета: сформувати знання про ознаки хвороб шкіри, косметичні проблеми підлітків; формувати навички запобігання хворобам шкіри, косметичним проблемам підлітків; розвивати звички здорового способу життя; виховувати охайність, бережливе ставлення до свого життя та здоров'я.
Обладнання та матеріали: підручники Н. Поліщук "Основи здоров'я", 7-й кл.; зошити з печатною основою О. Ламкова, О. Лєбєдєва, 7-й кл.; учнівські міні-проекти, плакати "Будова шкіри", "Проблеми підлітків", "Типи шкіри", "Щоб уникнути утворення прищів"; стенди кабінету охорони праці.
Базові поняття і терміни: здоровий спосіб життя, складові здоров'я, симптоми захворювання, профілактика хвороб.
Тип уроку - комбінований.
Структура уроку
І. Організаційний етап - 1 хв.
ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності - 15 хв.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу - 20 хв.
IV. Узагальнення, систематизація і контроль знань та вмінь учнів - 5 хв.
V. Домашнє завдання - 1 хв.
VI. Підбиття підсумків уроку - 3 хв.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Учні поділені на чотири групи.
ІІ. Етап орієнтації. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності
Учитель. Діти, ми з вами продовжуємо вивчати розділ "Фізична складова здоров'я", тему "Косметичні проблеми підлітків" і тема сьогоднішнього уроку: "Хвороба шкіри. Запобігання захворювання шкіри дівчат і хлопців. Косметичні проблеми підлітків". Запишіть її у зошит.
Рольова гра
Стук у двері. Заходить учениця з дуже яскравим макіяжем на обличчі, товстий шар тонального крему.
Учениця. Здрастуйте, можна ввійти?
Учитель. Доброго ранку. Чому ти спізнилась?
Учениця. Вибачте мене. Я вранці побачила на обличчі невеличку "проблемку", почала маскувати її і не помітила, як пролетів час.
Учитель. Ти вирішила, що твою "проблемку" можна сховати саме таким макіяжем?
Учениця. А що? У маминій косметичці дуже багато цікавого. А красу нічим не зашкодиш! Я вважаю, що підлітки теж мають право бути красивими.
Учитель. Ну що ж, сідай. Уважно слухай. Може, наш сьогоднішній урок сприятиме тому, що ти зміниш свою думку. Ми як раз про це будемо говорити.
І так, мета нашого уроку (назва мети).
Що ви очікуєте від уроку? Про що бажаєте дізнатись?
Сьогодні ми будемо працювати в групах. У вас на столах лежать правила співпрацювання в групах. Давайте ж їх згадаємо.
Ми з вами вже знаємо, що в підлітковому віці можуть з'явитися проблеми із зовнішністю. Наша задача розглянути їх ретельніше і з'ясувати, які з цих проблем можуть погіршити стан здоров'я.
o Скажіть, з чим ці проблеми пов'язані?
o А що нам вже відомо про шкіру людини?
o Від чого залежить стан шкіри?
o Які бувають типи шкіри?
o Чи потрібно в підлітковому віці доглядати за шкірою?
Після всього сказаного подумайте, чи не ризикує наша Настя, маскуючи дефекти шкіри засобами з маминої косметички?
Настя - дівчина, вона прагне бути красивою?
А яку, на вашу думкую, людину можна назвати красивою?
І/а прийом "Марафон"
У кожного з вас свій погляд на красу, і ви на це маєте право. Так, в людині повинно бути все прекрасно. Але знаєте, бувають такі люди, які не дуже красиві зовнішньо, але вони такі добрію такі щирі. надійні, що навіть вад їх зовнішності не помічаєш.
А буває навпаки.
От скажіть, чи можна назвати красивою людину, яка має гарні очі, пишне волосся, струнку фігуру пружну шкіру обличчя, але ту, яка зла, ненависна до людей? Або ту, яка не дуже розумна? Подивишся на неї - ну просто красуня, а як відкриє свого рота, то думаєш: "Краще б ти мовчала".
Людині треба дбати не тільки про зовнішність, а ще й про красу душі.
Спеціально для цього уроку Інна Демко приготувала вірш:
Я вірю в силу доброти.
Добро завжди сильніше злого,
Дає наснагу, щоб цвісти
І світлу обирають дорогу.
Я вірю в силу доброти.
Що має долю роботящу,
Що хоче, щоб і я, і ти,
І все було у сіті кращим.
Учитель.
Будь світлою і чистою, дитино.
Добро твори у світі кожен час.
Добро, любов - то категорія єдина,
Яка веде до світла кожного із нас.
Добром на доброту відповідай щоденно.
Й на зло також добром відповідай.
Покликання найбільше для людини -
Все сере для добра віддай!
Учитель. Лікарі-косметологи кажуть, що гарна зовнішність - це на 90 % здорова шкіра. Хвороба нікого не прикрашає.
Дома ви визначили свій тип шкіри.
Допрацюйте таблицю, яку ми почали на минулому уроці. За допомогою таблиці випишіть догляд, який потребує ваша шкіра.
Тип шкіри
Догляд
Перевіряти не будемо, тому що це питання ваше особисте.
Легше в нас час доглядати за шкірою за допомогою косметики, про це ми поговоримо на наступному уроці. А от як же доглядали за шкірою наші пращури, коли ще не було косметологічної промисловості.
Відповіді учнів.
Більшість рецептів пов'язано з рослинами. Спеціально для нашого уроку я запросила учасниць шкільного фітопроекту учениць 9-го "А" класу Олену Коломийцеву, яка нам розкаже про фіторецепти догляду за руками, та Б. Дорожкіну (10-й "А" клас).
О. Коломийцева Догляд за шкірою рук (фіторецепт)
Кілька порад, як вимити руки без мила. У лісі вас виручить корінь мильнянки ("собачого мила"). Але будьте обережні: піна цього мила подразнює слизові оболонки.
Замінити мило може також сік ягід бузини, воронячого ока, корінь хлопавки. Щоправда, після них треба ретельно сполоснути руки чистою водою. Миюча дія цих рослин зумовлена дією глікозиду сапоніну Сапонін, отриманий із природної рослинної сировини, додають також до дорогих сортів мила, щоб полегшити ціноутворення.
Садівники-аматори добре знають, що загрубілі від роботи в землі руки краще відмиваються, якщо спочатку натерти їх кількома ягодами білої або червоної смородини, а ще краще обліпихи: кислий сік не лише видаляє бруд, а й швидко загоює дрібні тріщинки та порізи шкіри.
Якщо ви маєте справу з мазутом, вугіллям чи автомобільним мотором перш ніж мити руки, змастіть долоні рослинною олією, а лише поломі беріться за мило. Орлія розчинити бруд у тріщинках і складках шкіри, і відмити руки буде набагато легше.
Учитель. Дякую за інформацію. Коли ви подорослішаєте, теж зможете стати учасниками фітопроекту школи.
Тримати руки в чистоті дуже важливо, тому що брудні руки можуть спричинити виникнення багатьох хвороб.
IV. Вивчення нового матеріалу
Повторюється тема уроку.
Мотивація
Розгляньте фотографії на с. 75-76 підручника.
o Чи подобається вам те, що ви бачите?
o Що треба робити, щоб
Loading...

 
 

Цікаве