WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Архітектурні споруди в казці - Сценарій

Архітектурні споруди в казці - Сценарій


Сценарій уроку
"Архітектурні споруди в казці"
(4 клас)
Цілі: навчити дітей аналізувати, узагальнювати результати спостережень; навичкам трансформації архітектурних форм із метою підсилення виразності художнього образу; умінням свідомого використання засобів художньої виразності для вираження певного характеру персонажу.
Розвивати в дітей:
- творчі здібності, фантазію, уяву;
- відчуття рівноваги, пропорційності й архітектурної цілісності зображувального об'єкта.
Виховувати в дітей: спостережливість, прагнення створити новий художній образ.
Завдання до уроку
1. Сприйняти естетичний характер силуетної форми та відмінні особливості будови архітектурних споруд.
2. Ознайомитися з новими поняттями та термінами, навчитися застосовувати їх на практиці.
3. Створити в техніці аплікації фасад будинку-фантазії для казкового героя.
Зв'язок із іншими видами мистецтв:
- з літературою;
- музикою.
Обладнання: стенди, на яких зображені видатні архітектурні споруди, "Книга казок", зразки дитячих робіт за даною темою.
Матеріали: кольоровий картон, папір, клей, ножиці, графічні матеріали, пензлі, ганчірка, за бажанням фарби.
Структура уроку
І. Організаційна частина (1 хв).
ІІ. Повідомлення теми, завдань уроку й мотивація навчання (1 хв).
ІІІ. Уведення до теми уроку методом створення ігрової ситуації - уявної мандрівки у країну казок (8 хв).
IV. Актуалізація та корекція опорних знань (2 хв).
V. Робота над темою уроку (10 хв).
VI. Самостійна творча робота (20 хв).
VII. Підбиття підсумків уроку (3 хв).
ХІД УРОКУ
Частини І, ІІ, ІІІ
Мабуть, усі ви колись мріяли побувати у Країні казок. Сьогодні на уроці ми спробуємо помандрувати загадковими вулицями цієї країни, ознайомитися з її архітектурними спорудами. А допоможе нам у цьому пісня, яку ми з вами вчили на уроках музики.
Золотий ключик
Муз. Л. Маркелова
Сл. П. Висоцького
І
Здійсниться все одразу, коли одного разу
Знайти, як Буратіно, свій ключик золотий.
Та де його шукати? Хіба в казок спитати?
І казка допоможе нам ключик цей знайти!
Приспів
Дінь-дон, може, все здійснитися,
Дінь-дон, тільки б не спізнитися!
Чудеса бувають в нас не кожен день.
Дінь-дон, двері відчинилися,
Дінь-дон, всі ми опинилися
У казковім світі музики й пісень!
ІІІ
І навіть мамам, татам цікаво дуже знати,
Які на нас чекають незвідані світи.
Ми всіх, хто в казку хоче, запрошуєм охоче!
Він теж відкриє двері, наш ключик золотий!
Приспів.
Ця пісня, як чарівний ключ, відкрила нам двері в казку. Подивіться, в якій чудовій країні ми з вами опинилися! (Демонстрація унаочнення.) За високими горами, за глибокими морями, у квітучих садах Казкового Королівства жили його мешканці: добрі та не зовсім, жадібні та щирі, хитрі та доброзичливі. Казкові герої любили свою країну та ніколи не сварилися між собою. Давайте заглянемо до них у гості! Відгадайте, хто з казкових героїв нас зустріне першим?
Лунає музика Е. Гріга "Ранок", учитель зачитує уривок з казки Г.-Х. Андерсена "Дюймовочка".
"...Дома жінка посадила ячмінне зерно, що дала їй чаклунка, і одразу ж з нього виросла велика чудова квітка, схожа на тюльпан.
- Яка мила квітка! - сказала жінка та поцілувала гарні червоні з жовтим пелюстки; і тільки-но вона їх поцілувала, як у квітці щось тріснуло і квітка зовсім розкрилась. Всередині, на зеленій маточці, сиділа крихітна дівчинка, така гарна та ніжна. Вона була на зріст не більше дюйма. Тому і назвали її ..." (Дюймовочка. Учитель перегортає сторінку "Казок". Але на наступній сторінці книги тільки силуетне зображення квітки-будиночка Дюймовочки.) Гарний будиночок-квітка в Дюймовочки! Які в нього красиві листя, ніжні пелюстки! Але, на мою думку, чогось тут не вистачає. Ми з вами бачимо тільки його силуетне зображення, Ви можете мені підказати, що саме не вистачає цьому будиночкові? (Фарб!) Мабуть, щось незвичне трапилося в казковій країні! Давайте спробуємо привітати інших її мешканців.
"Наспіви з полонини" у виконанні троїстих музик; учитель зачитує уривок з української народної казки "Івасик-Телесик".
"На сонячній галявині, оточеній високими деревами, як у гніздечку, стояла гарнесенька чистенька хатка. Жили там собі дід та баба. І все в них було добре, та тільки вже й старі стали, а дітей все нема. От поїхав дід у ліс, вирубав деревинку, зробив колисочку. Поклала баба ту деревинку в колиску - колихала-колихала, ще й пісню співала, аж поки полягали вони увечері спати. Встають уранці - аж з тієї деревинки та став синок маленький! Вони так зраділи, що й не сказати! Та й назвали того синка ..." (Телесиком.)
На наступній сторінці "Книги" знов тільки силуетне зображення хатки в українському дусі.
Яка гарнесенька хатка, біля неї садок, цвітуть соняшники. Але і в цій казці ми бачимо тільки силуетне зображення, тобто форму предметів. А де ж колір? Куди зникли всі фарби? Мабуть хтось інший з казкових героїв нам допоможе розгадати цю таємницю? Давайте перегорнемо ще одну сторінку нашої "Книги".
Звучить "Танок сніжок" з балету П. І. Чайковського "Лускунчик".
Чий цей палац? Мабуть, ви вже здогадались? (Палац Снігової Королеви.) Звичайно, бо весь він прикрашений чим? (Сніжинками, кристаликами льоду та морозними візерунками.) І охороняють його величезні снігові вартові. Хоч ми і не бачимо цей палац в кольорі, але все ж таки відчуваємо його величність, суворість. Палац
Loading...

 
 

Цікаве