WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Сприймання навколишнього світу - Сценарій

Сприймання навколишнього світу - Сценарій

корисний?
VI. Вправи на розвиток зорового аналізатора за методом А. Назієва (точковий масаж)
VII. Історична довідка
("Подорож" по місцях на Землі, звідки прийшли до нас овочі.)
Учитель. Усі овочеві рослини на Землі, як і люди, мають свою долю, свою біографію, свою історію. Давайте й ми з вами відтворимо історію та прокладемо шлях на карті до батьківщини деяких овочів. (На дошці висить карта півкуль Землі. Підготовлені учні розповідають про історію овочів.)
1-й учень. Перець гіркий (а солодкий був виведений селекціонерами значно пізніше) потрапив до нас із Мексики у XV столітті, ще майже 500 років тому. (На карті учень у відповідну кишеньку на території Мексики прикріплює картку силуету перцю.)
2-й учень. Помідор. Батьківщина - Південна Америка. До Європи завезли в XVI столітті, це більш ніж 400 років тому. Довгий час вирощували як декоративну та кімнатну рослину. Італійці оцінили цей плід і назвали "золоте яблуко". А золотим назвали тому, що були плоди жовтими. Тільки в XIX столітті визначили його смачним і корисним плодом. (На карті учень у відповідну кишеньку на території Південної Америки прикріплює картку силуету помідора.)
3-й учень. Часник. Батьківщина - Південна Азія, Китай. Дуже давня овочева рослина. Людина використовує більш ніж 4000 років. Історики стверджують, що часник довгий час уживали тільки як лікарську рослину. Уважали, що цей овоч наділений магічною силою. Воїни носили часник зашитим у мішечку на шиї як оберіг. (На карті учень прикріплює картку силуету часнику в кишеньку навідповідній території).
4-й учень. Морква. Батьківщина - узбережжя Середземного моря. Цей овоч давно вживають. Перша назва моркви - "Кароте".
(На карті кріпиться силует моркви.)
5-й учень. Картопля. Сьогодні - найуживаніший овоч. Батьківщина - Південна Америка. Існує більш ніж 14 тис. років. До Росії, а також і до України картопля потрапила під час царювання Петра І більш ніж 300 років потому. Що цікаво, бульба не відразу прийшлася до смаку слов'янам. На звикання потрібен був час. (На карті учень прикріплює картку силуету картоплі.)
VIII. Розвиток асоціативних уявлень (ігрова форма)
Учитель. Познайомившись із історією та батьківщиною вирощування овочів, спробуємо виконати завдання з асоціативними елементами. Співставте, будь ласка, овочі та предмети з малюнками. Обґрунтуйте свою відповідь.
Навпроти овочів діти викладають такі картки та предмети:
картопля а фотоплівка (крохмаль із картоплі йде на виготовлення фото- та кіноплівок);
часник а піраміди Єгипту (при будівництві піраміди Хеопса рабам давали їсти часник як профілактичний засіб від хвороб);
помідор а вазон з помідорами (довгий час вирощували як рослину-прикрасу);
перець а шоколад (гарячий шоколад ацтеки пили з гірким перцем);
морква а очі, зуби (уживання морквяного соку сприяє покращенню зору).
Учні обґрунтовують свій вибір предметного малюнка.
IХ. Знайомство з новою овочевою культурою
Учитель. На наших корекційних уроках ми відкрили багато цікавих невідомих сторінок про історію вживання овочів. Дізнались про їх корисність. Але природа містить ще дуже багато таємниць. І людина буде постійно намагатись відкривати її тайни, учитись досконало використовувати їх у своєму житті.
Сьогоднішнє засідання "ученої ради" підтвердить, що найкращий селекціонер - також природа.
Подивіться уважно, що це? (Показ люфи. Учні впізнають гумку, мочалку.)
Із чого зроблені ці предмети? (Учні дають різні відповіді.)
Ця мочалка - дарунок природи, який має назву люфа. Це теж овоч, належить до родини гарбузових і є близьким "родичем" огірка, кавуна, патисона, кабачка.
Овоч цей має свою батьківщину в Середній Азії, тому росте й в Узбекистані, Таджикистані, Індії та Китаї.
Довгий час цю рослину вважали огірком і так називали. І мало кому з нас відомо, що люфу можна їсти. Цікаво, що в Індії вона користується попитом як краща серед овочів. Її вживають до салатів, варять, смажать тільки молодою на 8-10-й день зав'язі.
А в Китаї насіння та сік люфи використовують як ліки.
Коли цей овоч дозріває, шкірка твердне й відпадає сама, а на стеблі залишається висіти плід, покритий слизькою плівкою. Після цього його знімають, миють, сушать і використовують за потребою.
Х. Підсумок уроку
Учитель. Які питання на сьогоднішньому засіданні розглянула "учена рада"?
(Відповіді учнів.)
Якого висновку дійшли?
(Учні формують свої відповіді, що все у природі взаємопов'язане, й людина дізнається про це та використовує у своєму житті.)
ХІ. Заключне слово вчителя
Із долоні на долоню перекладає людина маленьку насінину, ніби зігріваючи її своїми руками, вдихає нове життя, дає благословення на зачаття нового роду.
Потрапивши до ґрунту, зернятко пірнає в ласку землі, проростає та тягнеться вгору - прямісінько до сонця, до його тепла. І тепер уже і земля, і сонце замінили йому теплі долоні людини. Насінина ніби розчинилася в тому паростку - віддала йому всі свої сили. А відтак, зернятко назавжди запам'ятало тепло великих, добрих людських долонь і виростає, віддаючи із вдячністю щедрий урожай своїх плодів.
Отака велика дружба існує між людиною та природою.
То ж хай і у ваших душах завжди проростають зернинки цікавості, допитливості, зернинки бажання дізнаватись про все, що нас оточує, та знаходити відповіді на безліч Чому? Як? Коли?

 
 

Цікаве

Загрузка...