WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Свята і традиції західної Європи - Урок

Свята і традиції західної Європи - Урок

fruh'r.
Ich bin mit meinem Los zufrieden.
Was ich getan, tun mir nicht Leid.
Doch mocht' ich noch einmal erleben
die ferne wolkenlose Zeit. (Refrain.)
Ich trag die marchenhaften Stunden
in meinem Harzen wenig mit.
Mir ist von allen Marchenschatzen
am teuersten dein leises Lied. (Refrain.)
8 березня - Міжнародний жіночий день, але в Західній Європі він має політичний характер. У цей день жінки виходять на мітинги та демонстрації на захист своїх прав. А мам і бабусь поздоровляють у лагідній сімейній атмосфері на День мам.
ДЕНЬ МАТЕРІ
День матері - одне з найулюбленіших сімейних свят у Західній Європі, яке відзначається в останню неділю травня.
В Україні воно святкується 11 травня. Це дуже молоде свято.
У 1922 році викладач Страсбурга Каміль Шнайдер попросив своїх учнів присвятити своїм мамам один травневий день. Це свято мало величезний успіх у місті.
У 1926 році міністерським декретом Свято Матерів установлювалось по всій країні на останню неділю травня. А в 1950 році цей декрет був узаконений.
До цього свята більше всього готуються діти. Усі вони хочуть зробити що-небудь приємне для своїх мам. Їм дарують подарунки, маленькі діти розповідають вірші, співають пісні, малюють малюнки. Дівчатка роблять святкові пиріжки, торти, хлопчики наводять порядок. Багато сюрпризів очікує мам у цей день. Послухайте, будь ласка, привітання мамам французькою мовою.
Maman
La merveille
Ma vie est un enchantement!
Quand je m'endors, quand je m'eveille
Ou quand je joue, a tout moment,
Une fee en fleur me surveuille
Et m'entoure de soins charmant.
Cette merveille,
C'est ma maman!
Так, дійсно, слова подяки та любові мамам зрозумілі на всіх мовах.
(Звучить пісня англійською мовою.)
My Mother's Day Basket
Words and Music by Clyde Strathmoore
Amidst the thorns upon a vine,
A delicate rose was there entwined.
I was this rose and swiftly knew
It was just the one to give to you.
I gathered leaves and flowers too,
Then made this basket just for you.
For each bright flower here's to say
My wish for you: Happy Mother's Day.
СВЯТО МЛИНЦІВ
У березні англійці так само, як і ми, відзначають Масляну. Вівторок на оліїстому тижні в Англії - день млинців. У цей день печуть млинці в усіх будинках. У навчальних закладах у школярів, студентів і викладачів на обід - млинці. Відвідувачі ресторанів теж замовляють млинці.
Млинці люблять їсти всі, але не кожний знає, що на оліїстому тижні в Англії проходять дійсні змагання з млинцями, справжня боротьба за млин-ці. У деяких селах і англійських селищах змагання з млинцями проводяться щороку. Тільки в одних куточках країни в цих змаганнях беруть участь самі домогосподарки, а в інших - усі бажаючі. Умови змагань полягають у наступному: спочатку потрібно спекти млинці, а потім пробігти з ними визначену відстань, підкидаючи їх на ходу. Дистанція складає 415 ярдів, що відповідає 373,5 метрам.
У школярів ці змагання проходять трохи інакше. Кухар підкидає млинець високо вгору, а учасники по одному представнику від класу вступають у боротьбу за нього. Той, кому дістанеться великий шматок млинця, є переможцем.
Як це приблизно виглядає, ми вам зараз покажемо. Бажаючі взяти участь у цьому конкурсі запрошуються на сцену.
Оголошується конкурс млинців.
Необхідно: 2 сковорідки, млинці, 2 фартухи, 2 косинки, 2 команди по 3-5 чоловік.
1 КВІТНЯ. ДЕНЬ КВІТНЕВОЇ РИБКИ
1 квітня - свято сміху, глузують і сміються люди всієї планети.
"Перше квітня - нікому не вірю!", - біжить, підстрибуючи та наспівуючи, дітвора багатьох міст і сіл різних країн. Дорослі люди не стрибають, не співають, але в цей весняний день держать вухо гостро. Також і у Франції ніхто не хоче "спійматися на вудочку", бо цей день - День "квітневої рибки".
Звичай глузувати над своїми друзями 1-го квітня, обманювати без злості виник у Франції в давні часи. Ще в середні віки французи відмічали час весневого рівнодення святами. Останній день цих свят припадав на 31 березня. Звісно, весняне свято - веселе свято. Від цих веселощів та бешкетництва і пішов звичай глузувати над ближніми. Уже тоді несчасних жертв розігришей люди стали називати" квітневою рибкою", натякаючи на те, що ловлять- ся вони на обман також легко, як рибку на гачок.
У першу чергу доставалось тим, хто молодший. Батьки чи майстри посилали, наприклад, своїх учнів купити палку з одним кінцем, масло для виведення плям, несолону сіль. Служниць посилали до аптеки по солодкий оцет або до булочника - по з'їдений хліб.
З'явилися в країні газети. Вони також не залишились осторонь від першоквітневих жартів. Так, одна крупна газета в номері від 31 березня 1846 року помістила об'яву, де говорилося, що завтра, тобто 1 квітня, буде відкрита сама велика виставка віслюків.
Багато парижан з'явилися за зазначеною адресою. Але потім зрозуміли, що віслюками були вони самі, але було вже пізно.
Напередодні 1 квітня тисячі французьких дітей вирізають з паперу маленьких білих рибок. І завтра, може, якийсь солідний пан буде розгулювати з біленькою рибкою, яка непомітно приколота до його піджаку. Удома його зустрінуть зі сковорідкою, урочисто вітаючи: "Добридень, квітнева рибка!".
(Учні розігрують сценки.)
SCENES CHEZ LE MEDECIN
Jacque est tres paresseux et il cherche toujours des raisons pour ne pas aller a l'ecole (au technikum).
Un jour Jacque vient consulter le docteur:
- Monsieur, je n'ai plus aucune energie. Des le matin, je me sens horriblement fatigue. Dites-moi, franchement ce que j'ai, et surtout, ne me cachez rien. Dites-moi le nom de ma maladie en langage ordinaire.
Le medecin ausculte longuement son patient puis se tourne vers lui:
- Je veux etre franc. Vous n'avez rien de grave, mais une solide dose de paresse.
- Merci, docteur. Maintenant, voulez-vous me donner le nom scientifique de ma maladie pour le dire a mes parents et a mes professeurs.
A L'EXAMEN
Un jeune garcon, tres paresseux, apres trois ans d'etudes, dit a son professeur de francais.
-Merci, monsieur, je vous suis tres inconnaissant. Si je puis vous rendre service, n'hesitez pas a me le dire.
- Oui, faites quelque chose pour moi, repond le professeur. Ne dites jamais a personne que c'est moi qui vous ai appris le francais.
СВЯТО ЗОЗУЛІ
А зараз ми розкажемо вам ще про один британський звичай. Англійці завжди слухають, як співає зозуля перший раз за рік у квітні. У зв'язку із цим у них склалося багато цікавих звичаїв. У деяких куточках країни звичайно зупиняють роботу в той день, коли вперше за рік почують голос зозулі. І тоді влаштовуються справжні свята до кінця робочого тижня. Святкують стільки годин, скільки разів прокувала зозуля.
Дівчата, почувши голос зозулі, із замиранням серця шепочуть: "Зозуля, зозуля, скажи, через скільки років я вийду заміж?" І сумлінна зозуля рахує, скільки часу залишилось дівчині чекати до щасливої події.
Вважалося вірною прикметою великої удачі, якщо ти почув вперше за рік голос зозулі, виконавши велику частину запланованої на день роботи.
І велике горе тому, хто, почувши перше кування цього птаха, ще не встиг зіскочити з ліжка й умитися.
Тому марновірні домогосподарки особливо з настанням квітня намагаються вставати раніше звичайного.
(Учні виконують пісню "Rainbows".)
CHORUS.
Purple, blue and green,
These colors I have seen,
With yellow, orange, and red,
In rainbows overhead.
When fluffy clouds so white,
Drift by in skies so blue,
And the yellow sun is bright,
I'll come and play with you.
CHORUS.
But when those clouds turn gray,
You won't hear

 
 

Цікаве

Загрузка...