WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Рольова гра як форма інноваційних технологій - Урок

Рольова гра як форма інноваційних технологій - Урок

комп'ютера й заважати їх нормальній роботі. За рахунок упровадження вірусу до програми збільшується її обсяг.
Коли заражена вірусом програма викликається на виконання, на одному з етапів її роботи вірус перехоплює керування й реалізує функції, якібули закладені в неї розробником. Звичайно таких функцій дві: зараження інших програм і дисків й ураження заражених програм. Стадія зараження є пасивною фазою життя вірусу, коли він зовні практично не виявляє себе, намагаючись залишитися непомітним для користувача. Коли він отримує керування на цій стадії, вірус шукає на інших дисках комп'ютера системні або прикладні програми й упроваджується в них. Тривалість пасивної фази може бути різною: від декількох хвилин до декількох років. Стадія активних дій вірусу по ураженню заражених систем називають атакою вірусу. Вірусна атака може починатися водночас на всіх уражених комп'ютерах або в різний час у залежності від певних умов. Ну, наприклад, деякі віруси атакують у момент настання якоїсь календарної дати або після виконання встановленої кількості заражених програм.
Прокурор. Скажіть, будь ласка, які це ви дії вірусу мали на увазі, що заважають нормальній роботі комп'ютера?
Учений. Дії вірусу в активній фазі розрізняються за ступенями тяжкості їх наслідків: від повідомлень на екрані типу "Перезавантажте комп'ютер", "Привіт! Ми йдемо на дно" або у випадку, коли по екрану бігають якісь тваринки: коти, собаки, чебурашки, до дуже серйозних неприємностей, пов'язаних із частковим або повним знищенням інформації на дисках.
Прокурор. Дякую, у мене запитань більше немає.
Суддя. Чи є запитання до свідка з боку захисту?
Захисник. Так, є. Чи можна стверджувати, що кожен вірус спрямований на ушкодження або знищення інформації?
Учений. Ні. Як я вже казав, віруси розрізняються за своїми функціональними можливостями й поділяються на такі групи:
- нешкідливі - ті, що не заважають роботі комп'ютера (збільшення об'єму файлів);
- безпечні - ті, що заважають роботі, але не пошкоджують інформацію (наприклад, видають якесь повідомлення);
- небезпечні - ті, що пошкоджують інформацію файлів, зумовлюючи "зависання" комп'ютера;
- дуже небезпечні - ті, що зумовлюють утрату програм, знищення інформації із системних областей, форматування жорсткого диска.
Відомі випадки, коли вірусні програми спеціально розробляють і впроваджують у прикладну програму для того, щоб захистити її від несанкціонованого доступу до неї, тобто при зверненні до прикладної програми без дозволу починає працювати програма-вірус, яка виконує певні ушкодження на вашому комп'ютері. Також у практиці відомі випадки, коли програму-вірус використовували для справедливої помсти. Взагалі комп'ютерні віруси будують без усякої мети або щоби показати свою досконалість у цій сфері комп'ютерних розробок, тому що побудова програми-вірусу потребує чимало знань і дуже доброго логічного мислення.
Захисник. Дякую, у мене запитань більше немає.
Прокурор. Викликається для дачі показань доктор історичних наук.
Суддя. Кляніться казати правду і тільки правду.
Історик. Клянусь.
Прокурор. Скажіть, до якого часу належить поява терміна "комп'ютерний вірус" і коли була розроблена перша програма-вірус?
Історик. Вважають, що ідею побудови комп'ютерних вірусів винайшов письменник-фантаст Джон Райн, який в одній зі своїх книжок, що була видана в 1977 році, описав епідемію, яка за короткий час уразила більш ніж 7000 комп'ютерів. Приводом для епідемії став комп'ютерний вірус, який передавався від одного комп'ютера до іншого, упроваджувався в їх оперативних системах і виводив комп'ютери з-під контролю людини. У 70-х роках, коли вийшла книга письменника, поняття "вірус" було примарою, але вже наприкінці 80-х років вірус стає суворою реальністю.
Прокурор. Дякую, у мене запитань більше немає.
Суддя. Чи є запитання до свідка з боку захисту?
Захисник. Так. У вашому свідченні пролунала дата 1977 рік, час першого появлення терміна "комп'ютерний вірус", а потім ви сказали, що наприкінці 80-х років комп'ютерний вірус стає великою проблемою. Розкажіть нам, будь ласка, яка ж проводилася робота для розробки, побудови й упровадження в життя програми-вірусу.
Історик. Історично виникнення комп'ютерного вірусу пов'язане з ідеєю побудови програм, що самовідтворюються. Розробки концепції цих програм належать до 50-х років. Ідея побудови механізмів, що самовідтворюються, досліджувалася ще Джоном фон Нейманом, який у 1951 році запропонував метод побудови таких механізмів.
Першою публікацією, пов'язаною з цією концепцією, можна вважати статтю Л. С. Пенроуза про механічні структури, які самовідтворюються, видану в 1959 році. Під впливом цієї статті Ф. Ж. Шталь запрограмував на машинній мові ЕОМ IBM650 біокібернетичну модель, у якій істоти пересувались, годуючись "ненульовими словами". При збільшенні їх кількості була передбачена можливість мутацій, у ході яких істоти могли набувати здібностей з'їдати собі подібних і втрачати можливість до розмноження. У ході пробного експерименту один безплідний мутант з'їв єдиного, який міг розмножуватися.
Надалі концепція механізмів, що самовідтворюються, продовжувала розвиватися, з'являлися нові програми, здатні саморозмножуватися.
Першим вірусом вважають так званий Пакистанський вірус, розроблений братами Аледжатом і Базитом Алві в 1986 році.
Захисник. Дякую, у мене запитань більше немає. Сторона захисту для розкриття повної картини щодо побудови першого вірусу викликає для дачі показань братів Алві.
Суддя. Кляніться казати правду і тільки правду.
Брати Алві. Клянемось.
Аледжат. Так, ми з братом у 1986 році побудували програму, яка пізніше отримала назву Пакистанського вірусу. Вона заразила близько 18 тисяч комп'ютерів майже за рік, бо вже в 1987 році її було виявлено та її почали активно знищувати.
Базит. Ми розробили цю програму для того, щоби покарати американців, які купували дешеві незаконні піратські копії комп'ютерних програм, розроблених у Пакистані. В Америці є ж закон, який забороняє комп'ютерне піратство, ця країна не могла самостійно позбутися цього явища, тому ми й вирішили їй таким чином допомогти.
Аледжат. Але вже десь у середині 1987 року ми вирішили, що достатньо покарали американців, тому й припинили впроваджувати свою програму до піратських копій.
Захисник. Скажіть, чи можна стверджувати, що ви розробили вірус для благородних цілей, а не для помсти розвиненим американцям?
Брати Алві. Так, і жодної іншої цілі в нас не було.
Захисник. Дякую, у мене запитань більше немає. З приводу почутого можна зробити висновок, що поява механізмів, що самовідтворюються, дала змогу зробити великий крок уперед у розвитку

 
 

Цікаве

Загрузка...