WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Птахи - Урок

Птахи - Урок

совоподібні, голуб - горобцеподібні, чайка - сивкоподібні.
Гейм 5
На столі в кожного є конверт, у ньому знаходяться літери, з яких треба скласти назви птахів і пригадати, до якого надряду (їх три) птахів вони відносяться.
Доречі. 1) Сокіл живе найдовше серед птахів - 162 роки. 2) Страус - найбільший птах (2 м 75 см, вага 156 кг), який не літає. А який найменший птаху світі? (Колібрі до 2-х грамів, живе на всьому Американському континенті). В Україні найменшою пташкою є червоноголовий корольок - він важить 5,5 г. Живе у хвойних лісах Закарпаття.
Гейм 6
Ми з вами говорили, що біологія йде пліч-о-пліч з багатьма науками, такими, наприклад, як вірусологія, фізіологія, цитологія, і так можна перераховувати довго. Наш шостий гейм доведе, що біологія може товаришувати з такою точною наукою, як математика. Я буду по черзі кожній із команд давати задачі, короткий (схематичний) зміст яких знаходиться на магнітній дошці. Замість слова "більше" - !!, "менше" - !!. Повну умову я буду читати один раз. Відповідь дає той, хто перший із команди підніме руку.
Задача 1
Орли (також соколи та яструби) помічають мишу у траві за 100 м. Це перевищує гостроту зору людини у п'ять разів. На якій відстані людина може помітити мишу?
Задача 2
Швидкість польоту ластівок - 40 км/год, а гусей - у два рази більша. Яка швидкість польоту гусей?
Задача 3
Пелікан кучерявий (який занесений у Червону книгу України) насиджує пташенят 40 днів, а баклан - на 12 днів менше. Скільки днів насиджує яйця баклан?
Задача 4
Домашній голуб літає на висоті 100 м, а ворона піднімається у 25 разів вище. На скільки метрів вище може літати ворона?
Задача 5
Лелека живе 60 років, а ворона у два рази більше. Який вік ворони?
Задача 6
Сіра сова за добу знищує 20 дрібних гризунів. Скільки гризунів знищить сова за місяць, у якому 30 днів?
Задача 7
У природі існує 144 види сов. У вісім разів менше видів живе в Україні. Скільки видів сов живе в Україні?
Задача 8
У світі існує 120 видів яструбів. Це у три рази більше, ніж чайок. Скільки видів чайок існує?
(Відпочинок для очей: звучить музика, діти із закритими очима слухають вірш.)
З лісосмуг, де свищуть сніговиці,
Де не стало корму і тепла,
Перебрались лагідні синиці
У садки до нашого села.
В завірюху, ожеледь, морози
Стукають синиці у вікно,
З горобцями ділять на дорозі
Крихту хліба мерзлу і зерно.
Пригощала я пташок із годівниці
Й почала, нарешті, відчувать,
Що для когось крихта - це дрібниця,
А для пташки - жить чи замерзать.
Скажіть, будь ласка, яких пташок ми називаємо перелітними? Яких осілими? А яких кочовими? Чим ми можемо допомогти птахам і особливо взимку, коли їм найважче? На стіні ви можете побачити зображення птахів, які занесені в Червону книгу України. І це ми розглянули лише десяту частину зникаючих в Україні птахів! А який існує метод дослідження перелітних птахів?
Гейм 7
Називається "Чарівна торбинка".
Команді "Чорний голуб": у торбинці лежить зелений фрукт, назва якого збігається з назвою птаха. Що це за фрукт і що це за птах?
Команді "Біла голубка": угадайте назву птаха, яка збігається з назвою фрукта помаранчевого кольору? Цей фрукт лежить у торбинці.
Гейм 8
На листочках, які є на вашому столі, зображено трьох птахів, які в даний момент дуже голодні. Ваше завдання: за одну хвилину серед різноманітної їжі, що зображена на малюнку, підібрати кожному з птахів його найулюбленішу страву, указати стрілочкою від птаха до їжі.
Гейм 9
Усі народи світу у своїй творчості згадують птахів. Це і птиця фенікс, яка приносить щастя, це і жар-птиця із чарівним золотим пір'ям, це царівна-лебідь, і кривенька качечка, і сива зозуля, і півник-золотий гребінець.
Наш спостережливий народ помітив різну поведінку птахів і відобразив це в бувальщинах, міфах, легендах.
Наш дев'ятий гейм називається "Домашнє завдання".
Деякі з учнів підготували нам легенди про птахів.
(Інформація учнів, підібрана самостійно.)
Легенда про лелеку
У селі знайшли лелеку з поламаними крилами, виходили, випустили на волю. Одного разу зайнялась хата, а там були два маленьких хлопчика. Прилетів лелека, закружляв над хатою, заклекотав, кинувся у вікно, крізь яке йшов дим.
Урятував лелека хлопчиків, але дуже обпік собі ноги, дзьоб і чорні крила. Господарі віддячили лелеці й поставили на ясен колесо від воза, щоб він там у гнізді виводив своїх малят.
Легенда про дятла
Я розповім легенду про дятла. Одного разу на Великдень чоловік пішов до лісу зрубати дерево. Тільки він почав робити, як до нього прийшов старий дід і сказав: "Не рубай дерево. Іди до дому, у тебе буде достатньо грошей, щоб купити дрова й жити без злиднів". Чоловік так і зробив. Жив він добре, але наступного року він подумав: "Піду до того дерева, попрошу ще грошей". Прийшов чоловік до лісу і почав рубати дерево.
Тут і з'явився старий дід. Він зрозумів, що чоловіка до лісу привела жадібність. Тоді дідусь мовив: "За твою жадібність перетворю тебе у птаха, стукай усе життя по деревах". Так і з'явився птах дятел.
Підсумок уроку
Люди всього світу вшановують пташок. Деяким птахам навіть установлені пам'ятники.
Голубам поставлено пам'ятник у Парижі за те, що голуб приніс звістку про аварію англійського підводного човна під час Другої світової війни.
У Римі поставлено пам'ятник гусям. Колись у давнину, біля італійського міста Риму, було болото. Жили біля того болота гуси. У цей час сусідні країни вели між собою війни. Одного вечора, коли вартові спали, несподівано до міста підійшли вороги. Вони хотіли захопити місто. Гуси, які жили неподалік, вирішили допомогти людям, які жили в місті. Тоді вони взяли в лапи по каменю, який могли піднести, і полетіли. Коли гуси були над замком, кожен із птахів кинув по каменю. Гуркіт розбудив людей у замку, і вони відбили ворогів.
В Австралії та в американському місті Бостоні було поставлено пам'ятник горобцю за те, що вони врятували населення від голоду. У цих місцях з'явилось дуже багато волохатої гусені, яка повністю знищувала зелену частину трав'янистої, кущової та деревної рослинності. Зібравшись зі всієї околиці, горобці швидко розправились зі шкідниками та допомогли людям відстояти врожай.
Із нашого табло видно, що обидві команди попрацювали на відмінно, і перемогла дружба.
І останнє, що я хотіла б вам сказати: яка прекрасна наша Батьківщина! Давайте збережемо в ній кожну квітку, дерево, пташку й один одного!

 
 

Цікаве

Загрузка...