WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Сторінки книжок завітних всіх нас доброму навчать (виховний захід) - Реферат

Сторінки книжок завітних всіх нас доброму навчать (виховний захід) - Реферат


Позакласний захід
"Сторінки книжок завітних всіх нас доброму навчать"
(3-й клас)
Мета: розкрити дітям значення книги в житті людини; ознайомити з історією друкованих книг, історією створення книги; сприяти формуванню інтересу до читання; вчити учнів ставитись до книги як до джерела знань, мудрого порадника в житті; розвити пізнавальні інтереси школярів; розширювати кругозір дітей; виховувати любов до книги, бережливе ставлення до них; виховувати любов до поетичного слова, рідної мови.
Обладнання: плакат із назвою свята, плакати про створення книги, плакати "Пригоди книжки", плакат до гри "Добери риму", вистава книжок "Зупинись на хвилинку - подивись на новинку", музичний диск "Професор Крейда", атрибути до вистави "Повернуте право", плакат "Суворі закони царства Книг", старовинна грамота "Урочиста обіцянка школяра", надруковані вірші на форматних листах до конкурсу "Кращий читець", ноти пісень "Наша книжка", "Дружба з книгою" (на мотив "Бременських музик").
Учитель. Добрий день, шановні друзі. Сьогодні ми вирушаємо в цікаву подорож, щоб ще раз зустрітися з улюбленими книжками. А зустріч з книгою - це завжди свято. І розпочати цю святкову зустріч я хочу зверненням до книги.
У таємний незвіданий Всесвіт
Шлях нам мудра книго, вкажи.
Проведи по всіх зоряних трасах,
Стати вченими допоможи.
Нам відкрий усі вічні закони,
Таємниці минулих століть.
І в майбутньому, книгою, навчи нас
Вберегти від важких лихоліть.
Ведуча.
Любі хлопчики й дівчатка!
В нас сьогодні книжки свято.
Будем разом відзначати,
Друга-книгу шанувати!
Учні. Доброго дня, друзі. "Хто багато читає, той багато знає", - так кажуть у народі. Книжка вчить, як на світі жить, книжка відповідає на безліч запитань. І кожна людина знає, що найвідданішого і наймудрішого друга, ніж книга, не знайти.
В кожнім домі, в кожній хаті,
В кожнім місті і селі, -
Хто навчився вже читати,
Має книжку на столі.
Перший учень.
Дружба з книгою - це свято,
Не було б його у нас,
Ми не знали б так багато
Про новий і давній час.
Другий учень.
Все ми в книзі знайдемо.
Кращого не знаємо,
Доброго і вірного
Друга школярів.
Третій учень.
Книги дружать з дітворою,
Полюби їх назавжди
І улюблені герої
Будуть друзями в путі.
Гра "Впізнай героя"
Учитель. Перед мною листи-розповіді казкових героїв. Слід впізнати назву і героя, від імені якого йде розповідь.
1. Я вирішив просто подорожувати світом і не знав, що все так станеться. Я гадав, що всі так само добрі, як мої бабуся і дідусь. Але виявилось, що у цьому світі мешкають і злі, і жорстокі, і хитрі. ("Колобок".)
2. Залишився голодним, бо кінь-коняка так вдарив по зубах, що аж в очах заіскрилося. А підкови таки не зняв. (Вовк. "Легкий хліб".)
3. Пішов дощик, і я застудився. А тепер лежу під пледом. П'ю гарячий чай із медом. (Ліна Костенко "Соловейко застудився".)
4. Оце так хвіст у цієї Мишки! Не зрівняти його ані з кулаком дідуся, ані бабусі. І треба ж було цій мишці вибіги! (Яйце. "Курочка Ряба".)
5. Безперечно, ми б не хотіли її підводити. Ми б могли відстати, вся ця історія закінчилась б там на балу. Але ми не маємо права ні поспішати, ні відставати. (Годинники. "Попелюшка".)
6. Для мене дуже шкідливо стільки часу знаходитись у воді... Дякую цьому допитливому хлопчику. Як би гне він і не черепаха, то скільки б ще довелося лежати мені на дні? (Золотий ключик. "Пригоди Буратіно".)
Звучить музика. До глядачів виходить Королева-книга.
Королева-книга.
Дуже я потрібна всім -
І дорослим, і малім.
Всіх я розуму навчу
Хоч сама завжди мовчу.
Ну що, друзі, відгадали, хто я? (Діти-глядачі відповідають: книга.) Так, я - Королева-книга - володарка книжкової країни Читалії. А історія мого царства дуже давня і цікава.
Давним-давно на землі взагалі не було книжок, бо люди ще не вміли їх робити. "Сторінками" найдавніших книжок були камені, стіни печер, сокири, вояцькі щити. Писали на всьому, бо ж не було тоді ані паперу ані пер чи олівців.
Згодом люди додумались писати на глині, яку потім сушили й випалювали на вогні. Та хіба на глиняних сторінках-цеглинках багато напишеш? А щоб взяти в дорогу дві-три такі книги, потрібен був віз. Із часом люди навчилися робити книги з тонкої козячої або телячої шкіри. Але ці книги були дуже дорогі. На виготовлення однієї книжки потрібні шкури з цілої череди телят.
У далекій Африці на берегах повноводних річок простягнулися нескінченні зарості болотяної рослини - папірусу. Писали на сухих стеблах папірусу. Писати було зручно, але такі книги швидко ламалися і розсипалися.
Найбільша книга - сувій. "Папірус Гаррісона", довжина якого 40,5 м, ширина 43 см, діаметр згортка 36 см.
Сучасна книга має форму "кодексу" (кодекс - латинське слово, означає книгу) - зшиті чи склеєні у корінці аркуші легко перегортаються, завдяки чому можна швидко відшукати потрібну сторінку.
У 1440 році винайдено книгодрукування. До того часу рукописні книги коштували дуже дорого, тож були мало доступні для простого народу. Після винайдення книгодрукування книга стала значно дешевою, доступнішою. Її легше стало виготовляти.
Іван Федоров був першим російським друкарем. Він друкував перші книги, серед яких "Апостол", "Буквар". Роботу Івана Федорова й досі згадують з вдячністю. Недарма на могил першодрукаря у Львові викарбовано напис "Друкар книг, перед тим не бажаних".
Справжній папір, що на ньому пишуть зараз люди, навчилися робити дві тисячі років тому. Тоді книги писали вручну. А це було дуже довго і важко - одну книжку переписували іноді кілька років.
Минуло ще багато часу, поки з'явилися друковані книжки. Тепер книга всюди поруч із нами. Вона - наш друг і порадник. Про мене складено дуже багато прислів'їв та приказок.
Гра "Прислівниковий футбол"
Навчання - сонце, а книга - віконце.
Книгу читай, розуму набирай.
Кому книга - розвага, а кому - навчання.
З книгою подружишся, розуму наберешся.
Книги читати - усе знати.
Книга - міст у світ знань.
Дім без книги - день без сонця.
Книга добру навчить, від дурного відверне.
Королева-книга. А ви, друзі знаєте про мене прислів'я та приказки?
Діти-глядачі розповідають прислів'я про книгу.
Книга для розуму, що теплий дощик для посівів.
Книга для дітей, що

 
 

Цікаве

Загрузка...