WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Подорож бутерброда - Урок

Подорож бутерброда - Урок


Урок-телерепортаж із природознавства
"Подорож бутерброда"
(4-й клас)
Мета: познайомити учнів з органами травлення й механізмом перетравлення їжі. Узагальнити знання про їжу, поживні та шкідливі речовини. Розвивати уяву й мислення, самоаналіз і самооцінку, уміння доводити, відстоювати свою власну думку. Виховувати бажання самостійно здобувати знання, берегти здоров'я.
Обладнання: додатковий теоретичний матеріал, таблиця-мозаїка "Органи травлення", модель бутерброда, картки моніторингу ("Дерево підсумків").
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
Презентація підсумкової таблиці, в якій діти, працюючи у групах, протягом уроку будуть проводити самооцінювання. Націлення школярів на роботу.
ІІ. Робота з календарем природи
Урок, як завжди, почнемо, зазирнувши до "віконечка природи". Підіб'ємо підсумки спостережень за останній тиждень. Сьогодні у "віконечку природи" чергує перша група. Вона чекає на ваші донесення.
Робота у групах з календарями природи. Учні, зібравши дані у групах, передають їх черговій.
1 група. Найвища температура - ... .
Найнижча температура - ....
2 група. Вітряних днів - ... .
3 група. Довжина тіні від гнома зменшилась на - ... .
4 група. Ясних днів - ... .
Похмурих днів - ... .
Хмарних днів - ... .
5 група. Кількість днів з опадами - ... .
Доки "комп'ютер" першої групи "обробляє" ваші донесення, пригадайте, що змінилось у природі за останні дні. Хто, поглянувши у "віконечко природи", угледів там своє маленьке диво? (Відповіді учнів.)
Повідомлення комп'ютера готове! (Підбиття підсумків спостережень.)
Діти! Сьогодні, йдучи до школи, я теж бачила диво природи. Вулицею простував хлопчик: плечі опущені, голова нахилена, весь перекособочений та ще й ногами човгає... Усі перехожі на нього озиралися. Чому б то? (У нього неправильна постава.)
А що таке постава? (Відповіді учнів.)
Чому неправильна постава шкодить здоров'ю? Доведіть реченням з підручника. (Учні зачитують.)
Отож, виявляється, що від того, як ви ходите чи сидите, теж залежить здоров'я ваших внутрішніх органів. Сьогодні ми познайомимося з органами травлення.
Оголошення теми та мети уроку.
Що ж таке травлення? Що ви уявляєте, коли вимовляєте це слово? Які асоціації воно викликає у вас? Перевірити, наскільки ваші знання були достовірними, нам допоможуть підручник та система "Допомога" (3.Д.Х.).
Після того як діти прочитають текст у підручнику й олівцем поставлять позначки (+, !, ?), учитель з їх слів записує повідомлення до таблиці.
Позначки:
+ - знав і раніше;
! - дізнався зараз;
? - хочу дізнатись.
Давайте порівняємо ваші попередні знання. (Відповіді учнів.)
Як же пояснює процес травлення підручник? (Відповіді учнів.)
ІІІ. Робота в зошитах із друкованою основою
Запис відповіді на перше запитання.
ІV. Самостійне вдосконалення та узагальнення нового матеріалу
1. Робота у групах
Прийшов час здобути "дорослі" професії та попрацювати самостійно над удосконаленням знань з даної теми. (Поділ класу на групи.)
1 група - "хірурги", повинні врятувати людину, правильно та швидко зібравши органи травлення за таблицею-мозаїкою.
2 група - "звукорежисери", мають озвучити серіал "Подорож бутерброда".
3 група - "науковці", повинні правильно та вчасно підібрати довідку й повідомити її.
4 група - "лікарі-дієтологи", дадуть нам поради стосовно раціонального харчування. (Корисна чи шкідлива "Мівіна"?)
5 група - "Рекламне агентство", здивує своєю антирекламою. (Корисна чи шкідлива жувальна гумка?) (Діти працюють у групах.)
2. Повідомлення "хірургів". (Учні пояснюють, чому саме так, а не інакше склали органи травлення на таблиці.)
Чому в підручнику зображені не всі органи травлення? (Там зображений рух їжі, тому й не вказані печінка та підшлункова залоза.)
3. Повідомлення "звукорежисерів"
"Подорож бутерброда".
Діти за допомогою магнітної дошки, моделі бутерброда та таблиці-мозаїки, яку склали "хірурги", показують рух їжі (бутерброда) органами травлення, озвучуючи "серіал". У процесі озвучення проходить запис до зошитів назв органів травлення (ротова порожнина, стравохід, шлунок, тонка кишка, товста кишка, пряма кишка.
V. Фізкультхвилинка
Прийшов час відпочити, а заодно й домашнє завдання перевірити. Ви підбирали вдома вправи, які розвивають певні м'язи нашого тіла.
Школярі демонструють фізичні вправи і, виконуючи їх, повідомляють, м'язи яких частин тіла задіяні. Останній хлопчик починає кривлятися, чим викликає сміх і пожвавлення учнів.
О! А чого це ти кривляєшся? Замість того щоби підготуватись до уроку, зірвав його. Я правильно кажу, діти?
Ні!
Чому ні? Доведіть!
(Учні доводять, користуючись підручником (с. 92). У цей час учитель приводить у рух таблицю-мозаїку, і бутерброд "вискакує з рота".)
Що трапилось? Чому шлунок не прийняв бутерброда? Що ми не так зробили? (Відповіді учнів.)
А що нам підкаже підручник?
Читання статті з підручника.
4. Довідки "науковців"
5. Повідомлення "дієтологів". (Працюючи у групі, учні підготували плакат і підкріплюють його достовірність словами з довідки.)
6. Повідомлення працівників "Рекламного агентства". (Діти підготували антирекламу на рекламу жувальної гумки, доводячи свою правоту даними з "Дитячої енциклопедії" та довідок.)
Прийшов час моніторингу. Отож, підіб'ємо підсумки.
Учні роблять самоаналіз і взаємоаналіз роботи у групах, оцінюючи один одного й самих себе. Відгуки та побажання прикріплюють до "Дерева підсумків", яке знаходиться на дошці.
Підключивши прийоми ейдетики, давайте ж підсумуємо знання й по порядку назвемо відділи нашої внутрішньої кухні.
Діти закривають очі, уявляють рух їжі та називають органи травлення.
Як же ми повинні співпрацювати зі своїми диво-кухарями? (Відповіді учнів.)
Повертаючись до таблиці "Допомога", дамо відповіді на ті запитання, які самі ж і поставили. (Відповіді учнів.)
Залишилось нез'ясованим питання про походження слова "травлення". Знайти відповідь на це запитання ви спробуєте вдома, попередньо завітавши до бібліотеки та опрацювавши в підручнику с. 94-95.
VІ. Підсумок уроку
Складання сенкана (п'ятирядка)
Травлення
Необхідне, життєдайне.
Подрібнює, перетворює, перетравлює.
Травлення дає нам енергію.
Життя.
Loading...

 
 

Цікаве